XXI Dożynki Gminy Zaleszany w Turbi

Image

18 sierpnia 2019 roku na lotnisku w Turbi odbędą się XXI Dożynki Gminne. Dla świętujących zbiór tegorocznych plonów przygotowano szereg atrakcji.

Świętowanie, jak nakazuje tradycja, rozpocznie się od Mszy Świętej Dziękczynnej sprawowanej w kościele parafialnym p.w. św. Leonarda w Turbi. Następnie będzie mieć miejsce przemarsz korowodu dożynkowego na lotnisko w Turbi, gdzie uroczystość będzie mieć już świecki charakter. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpi wręczenie chleba upieczonego z tegorocznych zbóż.

Oczywiście nie zabraknie przepięknych, wykonywanych z dużą staranności i pieczołowitością wieńców dożynkowych, a te z roku na rok zachwycają więcej i więcej. Nie są to już luźno związane zioła, kwiaty, zboża, owoce, lecz prawdziwe dzieła sztuki przygotowane przez lokalnych artystów z dużą znajomością tematu. Po prezentacji grup wieńcowych przyjdzie czas na zabawę. Po miesiącach pracy, trudu i potu włożonego w uprawę roli i hodowlę będzie czas na rozrywkę i zadowolenie z dobrze wykonanej pracy.

Na dożynkach pojawi się zespół Power Play, Zespół Pieśni i Tańca Racławice, a także zespół Masters. Na koniec będzie mieć miejsce dyskoteka pod gwiazdami i pokaz laserów.

Przez cały dzień na wszystkich czekać będzie moc atrakcji, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, będzie blok zabaw dla najmłodszych i mnóstwo regionalnych smakołyków, kramów, kramików, przysmaków.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.