XXI Dożynki Gminy Zaleszany w Turbi

Image

18 sierpnia 2019 roku na lotnisku w Turbi odbędą się XXI Dożynki Gminne. Dla świętujących zbiór tegorocznych plonów przygotowano szereg atrakcji.

Świętowanie, jak nakazuje tradycja, rozpocznie się od Mszy Świętej Dziękczynnej sprawowanej w kościele parafialnym p.w. św. Leonarda w Turbi. Następnie będzie mieć miejsce przemarsz korowodu dożynkowego na lotnisko w Turbi, gdzie uroczystość będzie mieć już świecki charakter. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpi wręczenie chleba upieczonego z tegorocznych zbóż.

Oczywiście nie zabraknie przepięknych, wykonywanych z dużą staranności i pieczołowitością wieńców dożynkowych, a te z roku na rok zachwycają więcej i więcej. Nie są to już luźno związane zioła, kwiaty, zboża, owoce, lecz prawdziwe dzieła sztuki przygotowane przez lokalnych artystów z dużą znajomością tematu. Po prezentacji grup wieńcowych przyjdzie czas na zabawę. Po miesiącach pracy, trudu i potu włożonego w uprawę roli i hodowlę będzie czas na rozrywkę i zadowolenie z dobrze wykonanej pracy.

Na dożynkach pojawi się zespół Power Play, Zespół Pieśni i Tańca Racławice, a także zespół Masters. Na koniec będzie mieć miejsce dyskoteka pod gwiazdami i pokaz laserów.

Przez cały dzień na wszystkich czekać będzie moc atrakcji, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, będzie blok zabaw dla najmłodszych i mnóstwo regionalnych smakołyków, kramów, kramików, przysmaków.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Polak

Na dożynkach był prezes i premier widziałem

e2rds

~buhahaaa, nauczył już byś się pisać, "w końcu" pisze się osobno, no chyba, że ty masz rozum wkoncu swoim, to inna sprawa.

~zmijka49

fakt impreza lato z radiem byla ogolnie do ....de...w sobote muzyka jazzowa - cale dwie godz ..szalu mozna bylo dostac ..Pefect opozniony i bojki ...brakowalo tylko Roksany Wegiel...

~buhahaaa

jusek daj se na luz....wkoncu cos dla ludzi nie kast wybranych.A przeciez oni na to wyrabiaja.Spoko wszystkim starczy tylko tym dawnym rabusiom nic nie wpadnie i to ich wku...rwia ,ale to ich problem.Do lamusa peło i inne komusze tworki!!!!!!

jusek

Fajna kasa na to idzie.
O przyjęciu dla "suwerenów" nic nie ma na plakacie.Żarcie, picie i uzgodnienia przedwyborcze, to już w kuluarach.
Plebs kica w rytm muzyki i żre watę cukrową,kiełbaski lody...Pytanie--gdzie będzie odbywała się część nieoficjalna z udziałem kogoś z warszawski,województwa,powiatu,gmin sąsiednich i tych zaprzyjaźnionych , służb mundurowych,wymiaru sprawiedliwości,biznesu...ect.
Zapomniałbym o klerze.W końcu każda uroczystość "państwowa"bez mszy i pokropku,w kraju neutralnym religijnie,odbyć się nie może.
Nie wiedziałem,ze gmina jest aż tak bogata.Będzie to- na moje oko, kosztowało 150-200 tys. Same zespoły jak sprawdzałem"w plotach"internetowych,biorą za koncert po ok.45 tys.
Chleba i igrzysk.-jak mawiano.W przyszłym roku już niewyborczym,będzie" bida z nendzom",ale kogo to obchodzi?

~@sebastal

Masz rację bo ile można badziewiem karmić suwerena? PiS wszystkich odbiorców mierzą swoimi wyznawcami a przecież są też ludzie bardziej inteligentni niż motłoch kupowany za 500+

~Kamil1

Czy to prawda że w gminie ma powstać zalew większy niż w Tarnobrzegu

sebastal

Przejadly sie juz u nas w stalowej imprezy... widac to liczbie ludzi na lato z radiem.... to teraz trzeba gdzie indziej

~WyborcaPO

JaroDanald hejter PiSu