Przydałaby się ręka gospodarza

Image

Do magistratu wpłynęła petycja w sprawie zagospodarowania parku między ulicami Skoczyńskiego a Wolności. Czy jest szansa, że inicjatywa ta zostanie zrealizowana?

Ponad 70 mieszkańców podpisało się pod pismem do prezydenta w sprawie modernizacji niewielkiego parku między blokami. Sprawę tę poruszył podczas obrad Rady Miejskiej Leszek Brzeziński.

- Pod petycją do prezydenta podpisało się 71 mieszkańców. Nie chodzi tu o jakieś wielkie koncepcje żeby powstały tam jakieś place zabaw czy tężnie, tylko ma to służyć mieszkańcom. Chodzi o podstawienie ogrodzenia, oświetlenie, monitoring, zerwanie tego asfaltu, stworzenie zwykłych ścieżek szutrowych i postawienie paru ławek tak, żeby to miejsce służyło mieszkańcom, zwłaszcza tym starszym. Myślę, że to by było jedno z najładniejszych miejsc w mieście, a w tej chwili ono nikomu nie służy poza paru osobami z psami– mówił radny Brzeziński.

Jak podkreślił prezydent przygotowywana jest koncepcja monitoringu, który ma zostać ustawiony w tym właśnie parku. Miejsce to jest często zgłaszane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Również ma tam co robić policja regularnie wzywana przez mieszkańców.

- Do czasu kiedy nie powstanie tam monitoring, trudno o instalowanie tam małej architektury z tego względu, że gdy na wniosek radnych zostały zamontowane tam ławki, bardzo szybko- na wniosek zarządców- zostały one usunięte ponieważ w porach wieczornych, nocnych była tam jedna wielka imprezownia. Najpierw więc dokonamy kwestii budowy monitoringu, a potem będziemy wykonywać kolejne działania– zapewnił Lucjusz Nadbereżny.

Miejsce to więc w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się przyjazne mieszkańcom, a póki co przydałyby się częstsze patrole policji tak, by ludzie już teraz mogli czuć się bezpiecznie na własnym osiedlu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.