Jak wyposażyć kuchnię w nowej restauracji?

Image

Nowa restauracja to olbrzymie szczęście, wyzwanie, przygoda, ale i szereg odpowiedzialności i kwestii logistycznych, które spadają na głowę jej właścicielowi. W ferworze przygotowań, ustalania nowych pozycji w karcie, planowania różnorodnych kampanii promocyjnych czy wyboru nazwy, brandingu i kolorów, często można zapomnieć o kwestiach logistycznych i samym wyposażeniu lokalu. Nie mówimy tutaj jednak o aspektach dekoracyjnych, a o wyposażeniu samej kuchni w sprzęty i meble wysokiej jakości. To właśnie tutaj - w kuchni - powstaje bowiem serce restauracji, czyli jej potrawy. Jak wyposażyć restauracyjną kuchnię?

O czym pamiętać, wyposażając kuchnię w nowej restauracji?

Na właściciela każdej restauracji czeka wiele zadań. Jeżeli odpowiednio podejdzie on do tematu wyposażenia kuchni, to można mieć pewność, że przynajmniej ta kwestia nie będzie spędzała mu snu z powiek. W przypadku wyboru wyposażenia kuchni w nowej restauracji, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę sprzętów, choć to oczywiste, że cena będzie miała ogromne znaczenie przy wyborze. Sugerowanie się jedynie kosztem, bez sprawdzenia opinii o danym produkcie i jego jakości, może być mylące i spowodować wiele problemów już po samym zakupie. Utrudnione serwisowanie, krótka gwarancja lub brak obsługi klienta mogą spowodować, że nawet relatywnie nowe produkty staną się szybko bezużyteczne.

Kuchnia powinna być stosunkowo funkcjonalna i przestronna, choć utrzymanie tych warunków szczególnie w przypadku małej gastronomii może być relatywnie ciężkie - podkreślają specjaliści z firmy Technica specjalizującej się w kompleksowym wsparciu dla gastronomii. W zależności od rodzaju serwowanej kuchni, możesz potrzebować różnych sprzętów, ale niemal zawsze potrzebny Ci będzie solidny piec, naczynia kuchenne, szafy chłodnicze czy sprzęty do obróbki termicznej lub mechanicznej. Jeżeli otwierasz pizzerię, z pewnością zainteresuje Cię temat pieców do pizzy, z kolei decydując się na otwarcie baru przylegającego do Twojej nowej restauracji lub będącego jej integralną częścią, musisz wyposażyć go w akcesoria barowe.

Dobre praktyki wyposażenia kuchni

Mówiąc prosto i krótko: wybierz sprawdzone rozwiązania. W kwestii wyposażenia kuchni, nie warto decydować się na wadliwe, podejrzane sprzęty, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj, że sprzęty te posłużą do przygotowywania potraw, którymi sygnujesz swoją markę, a dodatkowo Twój personel codziennie będzie musiał mieć z nimi styczność. Zapewnij im takie wyposażenie kuchni, które będzie stabilne, bezpieczne i wykonane z dbałością o detale i w wysokiej jakości. Nie oznacza to, że musisz sięgać po najdroższe rozwiązania - znajdź złoty środek między ceną i jakością.

Wybierając elementy wyposażenia kuchni, zwróć uwagę także na fakt samej dostawy lub wysyłki takich sprzętów, które zazwyczaj mają swoją określoną wagę i należą do ciężkich przedmiotów. Jeżeli nie jesteś zaprawiony w restauracyjnych bojach, może przydać Ci się także pomoc i konsultacja. Jeżeli zamawiasz takie sprzęty przez internet, wybierz dostawcę, który pomoże Ci z technologicznym projektem, szybką dostawą, montażem, ale i zaoferuje przeprowadzenie szkolenia z obsługi sprzętów. To szczególnie ważne w przypadku nowych restauracji i nowego personelu, który może nie być zaznajomiony z obsługą poszczególnych sprzętów, a takie szkolenie zaoszczędzi ich czas i pozwoli im skupić się na najważniejszej rzeczy: przygotowaniu potraw, zamiast zastanawiania się, które pokrętło przekręcić w prawo, a które w lewo. Weź nasze rady do serca i zacznij działać. Powodzenia!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.