Powiat Niżański zrealizuje kolejną dużą inwestycję drogową

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach podpisali umowę z konsorcjum firm Kraśnik- Sandomierz, na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary – Banachy na odcinku Huta Nowa - Banachy”.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 3,4 mln zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie ze środków Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej. Zadanie będzie realizowane w bieżącym roku kalendarzowym a zakończenie robót planowane jest na koniec października 2019 r.

W ramach realizacji zadania przebudowane zostanie prawie 5 km drogi, co podwyższy jej parametry techniczne i eksploatacyjne. Ponadto, spowoduje bardziej płynne poruszanie się pojazdów, zwiększy komfort jazdy oraz poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Junosza

Kolejna Duża inwestycja, 5 km za prawie 4 mln złotych na bezdrożach Niska, chyba żart.

~Ygch

Fatalny stan drogi z Niska do Przyszowa można koło oderwać. Brak ścieżek rowerowych przy drogach. Bardzo głębokie doły pokonane. Brak przydrożnych parkingów.

~KKKKKK

Racławice (droga 77) ... totalne nieporozumienie ... firma wykonująca prace wykonała może ze 100 m chodnika i dojazdów do posesji w ciągu miesiąca. Pracuje 8-10 pracowników ... Światła i światła. Zdarty asfalt, stawiają krawężniki tak wysoko, że muszą położyć z 20 cm asfaltu, a dojazdy (zjazdy) do posesji bardzo wysokie ... Może ktoś sie pomylił w wyliczeniach ... sprawdźcie, bo szkoda, żeby rwali położone krawężniki ...

Frito_Ft

No zdecydowanie Sandomierską powinni się zając a nie jakimiś uliczkami pobocznymi. Wstyd żeby główną drogą ciągle nie dało się normalnie przejechać. nie dość, że nie ma żadnego objazdu, to droga ciągle w remoncie albo słupki stoją... W ogóle 5 km za 3,4 mln... Chyba złote te drogi u nas budują za taką kase.

~METAL

ja bym dał jeszcze jeden złoty medal burmistrzowi -bo już jeden dostał........na 100- lecie sokoła -buchahahahhahaha- a teraz poważnie - pytanie- za co on dostał ten medal? bo jest od roku burmistrzem?