Jedynki Koalicji Obywatelskiej rozdane

Image

Grzegorz Schetyna podał „jedynki” na listach do sejmu. Jak się okazuje, do Koalicji Obywatelskiej w okręgu 23 (Rzeszów – Tarnobrzeg) zgłosił się niemal 80- letni prezydent Rzeszowa i został przyjęty z otwartymi rękoma.

Kojarzony z Lewicą Tadeusz Ferenc otwiera listę KO w okręgu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Rzeszów jest w jego władaniu nieprzerwanie od 2002 roku. Ferenc, który działał w strukturach SLD przeniósł się do PO. Na listach dostał 1 miejsce spychając kolejne osoby nieco niżej. Kto dostanie którą pozycję będzie wiadomo za ponad tydzień. Spodziewano się, że z opozycji o parlament zawalczą dwie osoby ze Stalowej Woli: Renata Butryn i Andrzej Szlęzak. Należący do PSL były prezydent miasta prawdopodobnie do Warszawy jednak nie pojedzie. Zabrakło go na listach KO, gdzie spodziewano się go zobaczyć. Tymczasem coraz głośniej mówi się, że Renata Butryn dostanie miejsce 4. Przed nią prawdopodobnie znajdą się jeszcze Zdzisław Gawlik i Krystyna Skowrońska. Jak to będzie ostatecznie wyglądało, wkrótce się przekonamy.

Dlaczego prezydent Rzeszowa stał się liderem opozycyjnym połowy Podkarpacia? Otóż człowiek, który bez wysiłku zostaje raz za razem włodarzem stolicy regionu, ma szansę pociągnąć Platformę, i to nie na dno, lecz ku słońcu, o czym od dawna marzy opozycja. Jeśli on uzyska odpowiednią liczbę głosów, a należy się spodziewać, że tak właśnie się stanie, podzieli się nimi z tymi, co pod nim na liście. Nie jest tajemnicą, że Podkarpacie to bastion PiS-u. Taka osoba jak Ferenc, mimo sędziwego wieku, ma szansę zrobić psikusa obecnie rządzącym. Wciąż ma żelazną głowę, dobre pomysły, a miasto prowadzi dobrze i ku zadowoleniu mieszkańców i najwyraźniej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii polityki.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.