#POrozmawiajmy – politycy wychodzą do ludzi

Image

#POrozmawiajmy o Polsce, o problemach, o oczekiwaniach. #POrozmawiajmy o tym co nas boli i co nam się nie podoba. Politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami.

POLSKA GLOBALNA: PODKARPACIE NIE JEST BASTIONEM PIS-u

Zbliżają się wybory parlamentarne. W Polskę ruszają więc politycy, by dowiedzieć się jakie nastroje panują w społeczeństwie i jakich zmian oczekują zwykli ludzie. W sobotni ranek przyszli na stalowowolski targ, by spotkać się z mieszkańcami. Wśród nich znaleźli się nasi lokalni radni, ci, którzy na co dzień pracują w samorządzie jako opozycja: Renata Butryn, Jerzy Florek, Dariusz Przytuła, ale i znani z pierwszych stron gazet i telewizji: Katarzyna Lubnauer, Bartosz Arłukowicz, Zdzisław Gawlik, Elżbieta Łukacijewska. Akcja przebiegała pod hasłem #POrozmawiamy Działamy! #Twój Sztab.

- To kolejny etap naszej wielkiej podróży po Polsce. Jesteśmy w kolejnych regionach. Dzisiaj Podkarpacie. Zaczęliśmy od Stalowej Woli, od rynku, na którym rozmawialiśmy z ludźmi, rozmawialiśmy o tym, co w Polsce się dzieje, jaka Polska będzie w przyszłości. Rynek w Stalowej Woli potwierdza tezę, która postawiliśmy kilka tygodni temu: Nie ma żadnych bastionów PiS-u, są fajni ludzie, który rozmawiają z nami o tym jakiej chcą Polski- mówił Bartosz Arłukowicz.

CO NAS BOLI I CZEGO OBAWIAJĄ SIĘ POLACY

Rynek to doskonałe miejsce na rozmowy o sprawach codziennych, a zmiany w tej dziedzinie widać gołym okiem. Mieszkańcy zwracali uwagę na wszechobecną drożyznę, która obecnie panoszy się w Polsce. Szczególnie żywność, czyli coś bez czego polska rodzina nie funkcjonuje, poszła kilkakrotnie w górę. Owoce i warzywa, ale również mięso i jego przetwory to dla wielu mieszkańców towary z coraz wyższej półki. Ludzie boją, że wzrosną opłaty chociażby za energię elektryczną. Obecne rządy nie podobają się zwykłym ludziom, czego wyraz dawano dziś szczególnie często. Żeby dowiedzieć się co naprawdę dzieje się w Polsce, jakie panują nastroje trzeba wyjść do ludzi i nie tylko do nich mówić, lecz ich przede wszystkich posłuchać.

- Przejdziemy dziś wiele miejscowości na Podkarpaciu, jutro także. Będziemy spotykali się z ludźmi i będziemy dokładnie wszędzie tam, gdzie są zwykli ludzie, którzy nie zajmują się polityką, którzy żyją dniem codziennym i to z nimi będziemy rozmawiali- mówił Bartosz Arłukowicz. Katarzyna Lubnauer mówiła także o „Szóstce Schetyny”. Jest to akt odnowy demokracji. PO chciałaby jednym aktem prawnym usunąć wszystko to, co łamie wolność, jest niekonstytucyjne i jest niepraworządne. W skład projektu wchodzą takie zagadnienia jak: Wolność i Demokracja, Wyższe Pensje, Służba Zdrowia, Program dla Seniorów, Edukacja, Czyste Powietrze i Woda.

- Mówimy ludziom, że jest szansa na wyższą płacę, jest szansa na to, że będą więcej zarabiać i dzięki temu będzie ich stać na wciąż drożejące życie. I o tym rozmawiamy z mieszkańcami Podkarpacia- mówiła Katarzyna Lubnauer.

POLSKA LOKALNA: RENATA BUTRYN: ZROBIMY WSZYSTKO, ŻEBY PRACA SIĘ OPŁACAŁA

Najbliżej spraw mieszkańców są lokalni samorządowcy, którzy na co dzień przyglądają się temu, co dzieje się na Podkarpaciu i w samej Stalowej Woli. Mając mandat sporej części społeczeństwa walczą o lepszy byt na naszym podkarpackim podwórku. A ludzie przychodzą z różnymi sprawami. By Polska naprawdę stała się Polską Plus potrzebne są jednak zmiany „na górze”, czyli tam, gdzie tworzone są ustawy i zapadają najważniejsze w państwie decyzje. Bez decyzji ludzi, bez głosów wyborców wszystko zostanie po staremu. Wciąż będą rosły ceny, a Polak będzie zaglądał do coraz bardziej pustego portfela.

- Jako lokalna przedstawicielka Stalowej Woli chciałabym podziękować mieszkańcom Podkarpacia i moim kolegom, że przyjechali porozmawiać, za to, że byli chętni do tej rozmowy, że ta rozmowa była bardzo konstruktywna. W trakcie rozmowy nie było agresywnych zachowań, mimo różnicy zdań, i za to szczególnie dziękuję. Rozmawialiśmy na temat tego, co dzieje się teraz. Nie jest dobrze, ludzie to widzą i zastanawiają się czy ich praca się opłaca? Chcieliśmy powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby praca się opłacała- powiedziała była posłanka, a obecnie radna miejska i przewodnicząca struktur Platformy Obywatelskiej w Powiecie Stalowowolskim Renata Butryn.

Po wizycie w Stalowej Woli politycy Platformy Obywatelskiej odwiedzili inne miasta Podkarpacia, by spotykać się z mieszkańcami regionu.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona