Czy do Stalowej Woli trafią czujniki smogu? Nie wykręcaj się od kręcenia.

Image

Do 30 września trwa rywalizacja o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce. 50 miast z najlepszym „wykręconym„ wynikiem otrzyma czujniki smogu od Fundacji Allegro All For Planet.

W maju wystartowała już 8 edycja kampanii społecznej Kręć Kilometry. W tym roku rywalizację o miano Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce walczy 624 miast. Obecnie w rankingu Kampanii Kręć Kilometry prym wiedzie Gdańsk, który ma przejechanych aż 285017 km (na godz. 10:00, 18 lipca br.). Warte podkreślenia jest to, że ubiegłoroczną rywalizację wygrało właśnie to miasto. Druga na liście jest Warszawa, mająca na swoim koncie 232188 km. Pierwszą trójkę zamyka Poznań (231147 km). Stalowa Wola plasuje się na 44 miejscu z 19845 przejechanymi kilometrami. Ale to na pewno, znając nasze zamiłowanie do jednośladów i długich, rowerowych wycieczek, wkrótce się zmieni.

Osoby, które chcą włączyć się w tę pozytywną rywalizację muszą ściągnąć na swój telefon aplikację „Kręć Kilometry”, dzięki czemu będą mogły rejestrować przejechane kilometry dla Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Stalowej Woli w 2016 roku, w ramach akcji "Kręć kilometry", wykręcili bardzo dobry wynik, bo wspólnie przemierzyli 187207 km za co w nagrodę w 3 miejscach na terenie miasta zostały zainstalowane stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. W tym roku miasto ma szansę na zdobycie czujników (wraz z montażem). Czujniki, które trafią do zwycięzców, będą działać w ramach open data, a więc ich pomiary dostępne będą online dla mieszkańców w popularnych aplikacjach.

W ciągu 7 edycji kampanii rowerzyści przejechali wspólnie przeszło 145 milionów kilometrów, a tym samym ograniczyli ślad węglowy o 48 tysięcy ton CO2.

Pochwalcie się w komentarzach, ile wy już „nabiliście” na konto Stalowej Woli?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.