Co popsutego na błoniach nadsańskich?

Image

Czytelnicy skarżą się na stan błoni nadsańskich. Po suszy wyschło część nasadzeń, a zabawki na placu zabaw zaczynają się rozpadać. Czy rok to dość dużo na takie złe zmiany?

Błonia nadsańskie są mocno eksploatowane. Dość wspomnieć, że parking przy oczku nigdy nie stoi pusty, a to oznacza, że lubimy czas spędzać aktywnie pod chmurką, nieopodal Sanu. Dodatkowo na błoniach organizowane są różne masowe imprezy, co powoduje, że przez teren przewija się mnóstwo osób. Wszyscy spacerują, biegają, chcą wszystko obejrzeć, dotknąć, a dzieci jak to dzieci, skorzystać z placu zabaw. Sprawdziliśmy jak obecnie wygląda teren błoni nadsańskich i jaki jest stan urządzeń zabawowych, o których wspominali czytelnicy.

Na początek nasadzenia. Po ostatnich suszach wiele krzaczków wyschło i zniknęło z powierzchni ziemi. Niektóre gatunki jeszcze jakoś sobie „radzą” i istnieje szansa, że po deszczach odżyją. Zielono w każdym razie nie jest. Plac zabaw znajdujący się przy ogródkach działkowych, nawet do południa jest chętnie odwiedzany przez dzieci i ich opiekunów. W jednej z huśtawek nie ma… jednej huśtawki. W niezbyt dobrym stanie są też liny w konstrukcjach spinaczkowych, plastikowe osłonki przy wkrętach popękały, a liny zaczynają się nieco strzępić. W jednym miejscu sznurek jest po prostu porozdzierany i wystrzępiony. A że konstrukcja jest dość wysoka, przy ewentualnym upadku można będzie doznać poważnej kontuzji. Na środku powieszono biało- czerwoną szarfę. Trudno jednak zgadnąć, czy oznacza to, że na ten fragment nie należy wchodzić, czy całe urządzenie wyłączone jest z eksploatacji.

Nieco ponaciągała się również lina przy zjeżdżalni. 10- letni chłopiec, który z niej dziś chciał skorzystać miał trudności z utrzymaniem równowagi, gdyż podczas zjazdu zaczepiał nogami o podłoże i w konsekwencji zleciał z siedzenia.

Korzystający z błoni zastanawiali się dziś, czy rok to dużo czy mało by urządzenia już były spękane i uszkodzone? Nie ma tu żadnej winy dzieci, gdyż nawet gołym okiem widać, że użyte materiały nie „dały rady” z warunkami pogodowymi i eksploatacją dokonywaną przez małe rączki i nóżki.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Baba

Chciałbym poruszyć temat psów bez smyczy l kaganca.widzialem wczoraj jak atakował rolkarza. Monitoring napewno to zarejestrowal. Powinien być zakaz i mandaty dla nieodpowiedzialnych właścicieli.

Jacek

Zdjęcie zostało źle zrobione. Popękane łączniki są 3 metey nad ziemią

~Antydupa

"plastikowe osłonki przy wkrętach popękały" co za bezmozg to pisał. Przecież to niebieskie jajko z wkrętem łączące dwie liny składa sie z dwóch ząbkowanych części. Co tam jest popękane? Te schodki mają być!!!!

~Mamuska

Proponuję żeby" elita' biorąc za darmo kasę czyli renty pijackie wykarczowala tereny nad Sanem. Będą mieli mniej czasu stać pod okienkiem po wódkę na Staszica

~ekspert

parking przy oczku jest budowany tylko tez obwodnica jest budowana i nie widć co jest od czego

~melena

Parking przy oczku?gdzie on jest?autor artykułu powinien chociaż się przejść tam, samochody stojące przy stawiku to w większości pojazdy wędkarzy, błonie super sprawa.

~Shhwhw

PiS-PO jedno zło, jebał pies to całe towarzystwo! smiech2

~Yshsjsj

Całe błonia są "popsute" smiech2

~zabawne

@ametyst

Piszesz o fuszerce pt. blonia nadsanskie? Nadberezny niech sie lepiej wezme za organizacje kompletnie rozregulowanego urzedu z armia zupelnie niepotrzebnych ludzi, wykonujacych czesto te same zadania w obrebie jednego wydzialu. W smiesznym dziale promocji pracuja cztery kobiety, ktore wykonuja bardzo zblizone do siebie zadania. Nie mowiac o paru slupach, ktorych zadaniem jest "organizacja imprez". Oczekiwac rzetelnosci i profesjonalizmu od Nadbereznego to tak jakby wierzyc mu w to, ze kredyty ktore nabral poszly na tzw. rozwoj i inwestycje. Jeszcze podczas pierwszej kadencji silil sie na udawanie. Teraz ma na wszystko wywalone i czeka na koniec kadencji.

~ametyst

A dlaczego tam nie podjedzie na hulajnodze Nadberezny i młotkiem wszystko naprawi?

~Szary

Niech PO naprawia, może wreszcie coś pożytecznego zrobią dla miasta i mieszkańców Stalowej Woli.

~jochann

ToTo, te podesty to nadają się najwyżej do mojego pieca c.o. na rozpałkę. Myślę, że nikt prywatnie takiego dziadostwa sobie by nie zafundował.

~kibic

Tak jak ci co blokują komentarze pod artykułem o opozycjii i ich akcji dzisiejzech czy tak wyglada wolnosc słowa wdlg platformy ?

~sebastal

Co tu by mówic,ale prezydent to ma dwie lewe rece. Boi sie roboty fizycznej.Dlatego jego matka majaca znajomosci ,dogadała sie z Sagatowską i zatrudniła Lucka na stanowisku dyrektora jej biura,a potem dyrektora WORD w Tarnobrzegu.I tak Lucek siedzi sobie za biurkiem ,zarabia sporo kasy i nie musi pracowac fizycznie.Błonia nie zadbane bo nie ma kto zadzwonic gdzie trzeba i postraszyc ta firme od błoni karami za niesprawne urzadzenia.

~~123

dziwić się ze błonia kosztowały miliony złotych ,a po roku wszystko się psuje od początku było tandetą a teraz to widać jaki gospodarz takie zrobione błonia tylko lansik i na Porębach brud i ubóstwo ulice nie sprzątana jak nastał super Prezydent tylko maszyny sprzątają koło szkoły co pracuje prezydenta matka i koło koscioła bo tu proboszcz robi prezydentowi dużą reklamę jaki dobry.Wiem co pisze bo mieszkam na tym osiedlu a kto nie wierzy to proszę się przespacerować tymi ulicami do ROZWADOWA!!!!!

~ToTo

ja zastanawiałem się ile wytrzymają te podesty z desek. Po roku widzę, że 2 lata i trzeba będzie 80% wymienić - to wszystko nadaje sie do prywatnego ogrodu a nie do publicznego użytku.

~Koleś

Zaraz lokalni szczekacze, czyli lewaccy kodziarzy i rebelianty, oskarżą o to PIS.

~ekspert

ALE CYRK NA RYNKU lUBNAUER aRŁŁUKOWICZ I NASI OPOZYCJONISCI NIKT Z NIMI NIE CHCIAŁ ROZMAWIAĆ

jusek

Autor zapomniał napisać o psich gównach w piasku.

~Informator

Że się popsuło to wina wyłącznie użytkowników niepotrafia korzystać w odpowiedni sposób oraz pchają się widząc że jest już sporo dzieci jakiś limit osób by się przydał i maksymalne obciążenie wypisać to na neonowej tablicy dużymi literami

~sympatyk

Debile z pseudo opozycji szukają paliwa politycznego bo zbliżają się wybory więc tzeba szczekac na PIS. Ale jak to mówią psy szczekają a karawana jedzie dalej , kto by się idiotami przejmował.

~Roar

Ja pierd*le, 7 zdjęć jednego pęknięcia... Opozycja z zachwytu pieje!
A tymczasem czekamy na to co obiecywali: park dla psów

~Mateo

Wy debile popatrzcie na tych idiotów którzy smieca na altankach psują place zabaw! Możliwe że to wasze dzieci lub wnuki zastanówcie się co piszecie!

loczek

Przeciwrz te zaciski nie sá pèkniète one sá orginalnie takie (°~°)«««

~lola

Niebawem trzeba będzie całkiem sporych pieniędzy w budżecie na... likwidację tej tandety, która miała latami służyć mieszkańcom. Oto jak dzieciak dzieciakom place zabaw wyrychtował, patrzcie i podziwiajcie ! Jeszcze jesteście nim zauroczeni? Do czasu aż wydarzy się nieszczęście.!

kabi

ametyst a jakbyś przyniósł worek i pozbierał to wszystko, korona by ci z głowy nie spadła

ametyst

Wystarczy popatrzeć j a k wygląda altanka na Skarpie, smród, brud i ubóstwo, porozbijane butelki, niech ktoś coś z tym zrobi w końcu.

~he hee

hejterzy i zwolenicy popapranców a co takiego zrobił w stolicy wasz trzaskowski???? Tak oszpecic miasto i to Warszawę- zgroza.

~rowerzysta

Do podatnik i vektor [2 tych samych użytecznych idiotów] po pierwsze mamy najpiękniejsze BŁONIA na świecie jak mówili w telewizji [TVP2] przez cały wieczór i noc prowadzący program z naszego miasta tydzień temu no prawie 2 tygodnie temu.Ale ty debilu nigdy w życiu na żadnych BŁONIACH nie byłeś dlatego piszesz takie wypociny. Kiedy jade tam rowerem to jestem dumny że pochodze ze STALOWEJ WOLI.

~obserwator

Dlaczego tych 2 hejterów ciągle wypisujących tu swoje brednie i wypociny niszczą te BŁONIA i na czyje zlecenie. Dlaczego tam nie ma monitoringu wyłapującego tych 2 debili i bardzo srogiego ukarania tych idiotów.