Krzeszów znów ma swój posterunek Policji

Image

Wczoraj uroczyście reaktywowano kolejny, dwunasty już, posterunek Policji. Symboliczne klucze do Posterunku Policji w Krzeszowie odebrał jego kierownik asp. sztab. Rafał Szewczyk.

Wśród gości byli przedstawiciele parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych, kierownictwa Policji, służb mundurowych oraz sami mieszkańcy.

Posterunek Policji w Krzeszowie, po ponad 6 latach, wrócił na mapę województwa podkarpackiego. O jego przywrócenie zabiegał Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, przy wsparciu lokalnego samorządu i mieszkańców. Konsultacje społeczne i analizy uzasadniały podjęcie takiej decyzji.

Obszar gminy Krzeszów zamieszkuje ok. 4300 osób. Po likwidacji posterunku w 2013 r., w jego miejsce utworzono dwuosobowy zespół prewencji. Teraz, służbę na rzecz mieszkańców gminy pełni pięciu funkcjonariuszy. Aby policjanci mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce, konieczny był remont obiektu mieszczącego się przy ul. Rynek 3. Budynek jest własnością gminy, został przekazany do dyspozycji Policji na podstawie umowy użyczenia. Koszty adaptacji i odnowienia pomieszczeń poniósł samorząd. Wyniosły około 50 tys. złotych. Ze środków KWP w Rzeszowie uzupełniono niezbędne elementy wyposażenia jednostki.

Dowódcą uroczystości był kom. Dariusz Szybiak Komendant Powiatowy Policji w Nisku, to jemu podlega nowo powstały posterunek w Krzeszowie. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa, powitał gości, mówiąc: "Reaktywacja posterunku to wyraz troski o bezpieczeństwo i dobro mieszkających tu ludzi.". Podkreślił, że nie byłoby otwarcia posterunku, gdyby nie tutejszy samorząd, który w całości poniósł koszty zaadaptowania budynku na potrzeby Policji. Komendant podziękował też wszystkim, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.

Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP insp. Małgorzata Borowik wręczyła symboliczne klucze do nowo otwartego posterunku jego kierownikowi asp.sztab. Rafałowi Szewczykowi. Życzenia i gratulacje przekazali policjantom Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch.

KWP


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~niemogę

Naprawdę, na taki dziadowski kluczyk szarpnął się komendant główny policji p. Szymczyk? Takie wydarzenie powinno być opatrzone symbolem co najmniej 50 cm kluczem z możliwością powieszenia go ścianie komisariatu. Możliwości wykonania olbrzymie, z drewna, z metalu z żywicy oksydowej, itd, itd Przeciętny stolarz mający wyrzynarkę taki klucz w pół godziny zrobi. Na tym kluczu też można by grawerkę wykonać, ale to już było i nie wróci więcej...

~marcin

po minach gumisiw widze ze raczej to harpagany roboty nie sa.. no coz .. dobrze ze jest a z jakim efektem zobaczymy

kabi

Elvis18 na ciebie to milicjant potrzebny żeby ci dupę spałował

~Elvis18

Brawo dla milicji tylko ciekawe to im to dał pewnie zarobili na ma datach banda złodziej

~tola

Gratulacje dla Pana wójta Nowakowskiego za upór i skuteczność w dążeniu do celu! Policja powinna być zawsze bliżej obywatela i nie powinna być wykorzystywana do partykularnych celów partii rządzącej to co ma miejsce obecnie. Policjant nie powinien służyć partyjnemu kacykowi a obywatelowi bo to obywatel ze swoich podatków go utrzymuje. Utrzymuje(z zaciśniętymi zębami!) także aroganckich polityków ktorym wydaje się, że uchwycili Pana Boga za nogi! Policjant zawsze powinien wzbudzać nie lęk przed obywatelem a być jego sojusznikiem. To temat do doskonalenia w trakcie służby.