Miasto planuje budowę łącznika do obwodnicy

Image

Samorząd po raz kolejny podjął temat budowy łącznika do obwodnicy Stalowej Woli. Ma mieć on niespełna kilometr i biec od ronda przy ulicy Energetyków, poprzez ulicę Spacerową, aż do wylotu na obwodnicę, która jest w trakcie realizacji.

Ogłoszony w ubiegłym roku przetarg związany z opracowaniem projektu budowlanego i projektu wykonawczego na budowę łącznika zakończył się fiaskiem. Do stalowowolskiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta, stąd też miasto ogłosiło ponownie przetarg. Zadanie ma być realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W pierwszej kolejności zostanie wykonany projekt. W drugim etapie prac wykonawca zajmie się min. budową systemu odwodnienia (rowy, przepusty, ścieki), budową kanalizacji deszczowej, oświetleniem, kanalizacją teletechniczna, przebudową istniejącej infrastruktury technicznej, budową drogi łącznikowej (węzeł „Solidarności”) z istniejącą DK 77 w Stalowej Woli. Powstanie także ciąg pieszo- rowerowy.

- Jeżeli w tym roku powstałby projekt, to w roku 2020 byłaby rzeczowa realizacja tego łącznika tak, aby w roku 2021 mógł być on podłączony do kończonej wtedy obwodnicy Stalowej Woli i Niska- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak czytamy na Biuletynie Informacji Publicznej zadanie powinno się zakończyć do 28 lutego 2021. Realizacja tej inwestycji może kosztowała nawet 10 mln zł, ale dokładnie koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Przypomnijmy, że w maju br. ruszyła budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Realizator inwestycji, firma Mostostal Warszawa, wybuduje nową drogę o długości 15,3 km. Wartość tego zadania opiewa na prawie 200 mln zł. Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

Jestem ciekawa jak zostanie rozwiązana sprawa skrzyżowania obwodnicy z drogą dojazdową do galerii Vivo? Chyba nie zrobią tam kolejnego ronda, lecz skrzyżowanie bezkolizyjne, czyli wiadukt biegnący nad drogą dojazdową do Vivo? Ale jeśli nie pomyślano o wiadukcie tylko o zwykłym skrzyżowaniu, to projektant zawalił robotę, bo tam jest wzmożony ruch samochodów i podejrzewam, że zrobią się korki przy parkingu koło Vivo.

~sebastal

T o nie jest obwodnica tylko Poniatowskiego bis.Taka droga dla ciezarowek i tirow.To nie miasto planuje tylko jacys radni.Kiedy bedzie otwarty stadion ?Juz rok jest opoznienia.Urzednicy zadluzyli to miasto i lepimy szybko na dno.

~!!!

Jezuniu !!!
Siostry Godlewskie robią w Stalowej Woli !!!
Ogłaszają się na SM...

~lonia

na dole wypowiadają sie sami exsperci od mankuna slynego darka i andziejka haha smiech2 powiedz tygrysku kiedy tam byłes lol smiech2

~Taka prawda

Co tu planować inwestycja łącznika już rozpoczęta ,tunel pod torami ,rondo zrobione teraz dalej robić drogę do obwodnicy .

~Taka prawda

Co tu planować inwestycja łącznika już rozpoczęta ,tunel pod torami ,rondo zrobione teraz dalej robić drogę do obwodnicy .

~Karwowski

Sami inżynierowie hehehe umiech to może panowie, już tak dla własnej satysfakcji, przedstawią alternatywny projekt wraz ze wstępnym kosztorysem? Czy może wykształcenie gastronomiczne nie pozwala?!?!? Plany budowy obwodnicy są znane od dawien dawna. Każdy zainteresowany mógł się zorientować co się planuje, a jeżeli faktycznie jest wybitnym inżynierem, mógł interweniować, wykazać wady na etapie projektu, poczynić odpowiednie obliczenia itd. i jestem pewien, że ktoś by się nad tym pochylił. No ale, inżyniery to są w internetach, a tak naprawdę o czym wy macie pojęcie?

~xxx

Poza tym kto normalny buduje obwodnicę na terenach zalewowych? Co 8-10 lat regularnie San wylewa. Kto będzie płacił za odbudowy? Chyba pontonami będą po tej obwodnicy pływać...

zlopec

No dobra obwodnica Pysznicy jest już w realizacji, a kiedy będzie realizowana obwodnica Stalowej Woli? Myślę, że Stalowej byłaby bardziej potrzebna.

~J 23

Obwodnicę buduje się na lata (wyłączając podskarpową -na rok). Więc lepiej zrobić coś raz a dobrze i z głową! Coś dla mieszkańców miasta Stalowa Wola, a nie okolicznych mieścinek. Lepiej dalej truć mieszkańców miasta dodatkową ulicą niż zrobić porządną obwodnicę?? Potem wydawać pieniądze na leczenie ludzi?

~J 23

Wmawia się nam, że to jest obwodnica. Wmawia się nam, że jest to dobry projekt. A jaki jest, to każdy widzi. Zmarnowane pieniądze i ogromny minus za ulicę w tym miejscu. Żeby tylko nie było jak z podskarpową, że co rok trzeba łatać garby do ukończenia gwarancji, a potem budować praktycznie od nowa - bo nikt za nic nie odpowiada.

manukun

Jeszce nie rozstrzygnięty przetarg, a już wiedzą, kiedy pojedziemy łącznikiem. Nawet finansowania nie ma, o "obwodnicy" nie wspominając.

~Informator

Obwodnicy już nie cofniesz decyzja zapadła za Szlezaka