Miasto planuje budowę łącznika do obwodnicy

Image

Samorząd po raz kolejny podjął temat budowy łącznika do obwodnicy Stalowej Woli. Ma mieć on niespełna kilometr i biec od ronda przy ulicy Energetyków, poprzez ulicę Spacerową, aż do wylotu na obwodnicę, która jest w trakcie realizacji.

Ogłoszony w ubiegłym roku przetarg związany z opracowaniem projektu budowlanego i projektu wykonawczego na budowę łącznika zakończył się fiaskiem. Do stalowowolskiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta, stąd też miasto ogłosiło ponownie przetarg. Zadanie ma być realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

W pierwszej kolejności zostanie wykonany projekt. W drugim etapie prac wykonawca zajmie się min. budową systemu odwodnienia (rowy, przepusty, ścieki), budową kanalizacji deszczowej, oświetleniem, kanalizacją teletechniczna, przebudową istniejącej infrastruktury technicznej, budową drogi łącznikowej (węzeł „Solidarności”) z istniejącą DK 77 w Stalowej Woli. Powstanie także ciąg pieszo- rowerowy.

- Jeżeli w tym roku powstałby projekt, to w roku 2020 byłaby rzeczowa realizacja tego łącznika tak, aby w roku 2021 mógł być on podłączony do kończonej wtedy obwodnicy Stalowej Woli i Niska- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak czytamy na Biuletynie Informacji Publicznej zadanie powinno się zakończyć do 28 lutego 2021. Realizacja tej inwestycji może kosztowała nawet 10 mln zł, ale dokładnie koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Przypomnijmy, że w maju br. ruszyła budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Realizator inwestycji, firma Mostostal Warszawa, wybuduje nową drogę o długości 15,3 km. Wartość tego zadania opiewa na prawie 200 mln zł. Droga będzie oddana do użytku w marcu 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.