Podsumowanie działań "telefony" na terenie powiatu stalowowolskiego

Image

Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Akcja powtarzana jest cyklicznie i ma na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Podczas dwudniowych działań stalowowolscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali 76 kierujących.

Musimy mieć świadomość, że wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji, która przeprowadzona została 12 i 13 lipca br., na stalowowolskich drogach policjanci skontrolowali 76 kierujących. 14 kierowców nie zastosowało się do zakazu korzystania z telefonu podczas jazdy.

Przypominamy, że zakaz korzystania z telefonu, który trzymamy w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, a więc również rowerzystów. Przy czym „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie SMS-ów, przeglądanie Internetu, przewijanie menu, itp.

W sytuacji, gdy nie możemy obejść się bez telefonu bo np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy wyposażyć się w tzw. zestaw słuchawkowy, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk. Niektóre z tego typu sprzętów charakteryzują się całkowitą obsługą głosową.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Longin....a kierowcy to nie panowie zycia i śmierci, też muszą myśleć, uważać i znać przepisy a potem się ich trzymać

~Longin

~ABC - rowerzysta to nie święta krowa, jak sam nie bedzie uważał i myślal to po co na droge wyjeżdza

Mariusz77

Dla mnie jazda z telefonem w łapie jest takim samym przestępstwem jak jazda po pijaku i powinna być bardzo surowo karana .

~Elvis18

Ja jak jeżdżę zawsze rozmawiałem przez telefon robię grilla palę papierosa i jeszcze pije wódkę i jak mnie zatrzymują to 20zl i daje i tak już od lat

~kierowca

na szczescie radiem z dotykowym wyswietlaczem mozna sie bawic bez przeszkod i droga hamowania sie wtedy w ogole nie wydluza

~ABC

Telefon przy uchu, faja w gębie - i jak jeden z drugim kierowca od siedmiu boleści ma widzieć rowerzystę na przejeździe rowerowym.

~Abc

Można się dowiedzieć ile kobiet jest w tych 14stu kierujących?