Duże zainteresowanie poszerzoną formą programu „Rodzina 500+”

Image

16 lipca do stalowowolskiego parku trafił mobilny punkt informacyjny programu „Rodzina 500+”. Można było zasięgnąć informacji na temat nowej formuły programu i uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku.

- Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje wszystkim dzieciom, niezależnie od dochodu, który jest w rodzinie. Na dzień 15 lipca mieliśmy na terenie naszego województwa 85 tys. wniosków złożonych drogą internetową. Czekamy na 1 sierpnia. Wówczas będzie można złożyć wniosek w sposób tradycyjny, w wersji papierowej. Tutaj, na Podkarpaciu, ta tradycyjna forma podania do urzędu jest bardziej preferowana. Zatem na pewno ilość wniosków w znaczący sposób się zwiększy. My zabezpieczamy środki finansowe w kwocie 8,5 mln zł w miesiącu lipcu– mówiładziś w Parku Miejskim Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacka.

Program „Rodzina 500+” jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w programie „Rodzina 500+”, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 31 października. Złożenie takiego wniosku od razu, czyli od 1 lipca, daje szansę na otrzymanie pieniędzy jeszcze w tym samym miesiącu.

- Do urzędu wpłynęły wnioski na blisko 7,1 tys. dzieci. Większość z nich jest już rozpatrzonych. Pod koniec tego tygodnia do stalowowolskich rodzin wpłynie kwota ponad 3,5 mln zł. Ponad 4,5 tys. dzieci pochodzi z rodzin, które były już objęte dotychczasowym programem, natomiast 2,6 tys. dzieci to są pierwsze dzieci w rodzinie, czyli te, które nie były objęte wsparciem programu „Rodzina 500+”– mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ubiegłym roku do stalowowolskich rodzin w ramach programu popłynęło 29 mln zł. Prezydent szacuje, że w dzięki nowym założeniom tym razem na ten cel zostanie przekazanych około 60 mln zł.

Wniosek o przyrznie świadczenie można złożyć przez Internet za pomocą systemu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP, portalu usług elektronicznych ZUS lub bankowości internetowej. Od 1 sierpnia dokumenty można również dostarczyć listem poleconym lub przynosić osobiście doUrzędu Miasta. Wnioski będą przyjmowane przez pracowników Wydziału Świadczeń Rodzinnych i Społecznych Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7, pokój nr 8, w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.00, natomiast od wtorku do piątku w godzinach 7.30– 15.30.W przypadku pytań lub wątpliwości można zasięgnąć porady telefonicznej pod numerem 15 643 34 85.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@art2deco

Na mózg uszkodzony nie ma niestety lekarstwa. Nie pocieszę cię smiech2 smiech2 smiech2

~Zorro

Opozycja w stalowej jest tak cienka że Lucek cokolwiek zrobi to będzie zrobione. PO co płacić totalnym za gadanie na forum? Co nam z tego urośnie.

~art2deco

Tyram na II zmianie, mam nadzieję że centrala doceni. Czuwaj

~Zorro

Chroń nas Panie od czerwonych, zielonych i liberałów.

~z internetu

List do Beaty Szydło.

Droga Pani Beato!

Teraz to nawet gdybym się bardzo starał, to nie znajdę powodów do gratulacji, bo jeszcze pomyślą, że poprzedni list był wysublimowanym szyderstwem z Pani sukcesu. Ale historia przyznała mi rację. W świetle dzisiejszej (nie ukrywajmy tego) totalnej klęski (19:34) ostatni wynik (21:27) był niewiarygodnym sukcesem. Podsuwam Pani jednak pomysł jak uzasadnić tę katastrofę. Otóż odpowiedź jest prosta: to była germańska zemsta. Na zimno i z premedytacją zaplanowana i wykonana właśnie w rocznicę Grunwaldu. 609 lat czekali, aby odpowiedzieć na cios zadany przez Jagiełłę. Czekali, czekali i się doczekali. I tak jak my wycięliśmy wówczas kwiat teutońskiego rycerstwa, tak oni Panią-kwiat obozu rządzącego wycięli z tej ważnej i należnej Pani funkcji i rzucili jak zeschłą słomę na żer bezczelnych szyderców. Oj, nie zabraknie ich teraz! Będą uważać, że brak Pani sukcesu żle wróży negocjacjom w sprawach budżetu. Ale cóż tam budżet na drogi, gdy dziś opłakujemy zamach na wzrost Pani budżetu!
I na koniec. Głowa do góry! Do trzech razy sztuka. Przy następnym głosowaniu proszę po prostu spróbować ich od serca, osobiście przekonać. Najlepiej wystąpieniem bezpośrednim, bez udziału tłumaczy, którzy głębię Pani myśli mogliby przekręcić i wypaczyć.
Powodzenia!

Roman Giertych

~Renia

Kogo interesuje euro, tylko owczarki niemieckie.

~art2deco

A PiS premiuje takich idiotów jak ty, bo taki motłoch im potrzebny właśnie jako suwerensmiech2

~Frida

Świat grożą trzy plagi, trzy zarazy:
1/. plaga nacjonalizmu
2/. plaga rasizmu
3/. plaga religijnego fundamentalizmu
PiS chce nam zafundować wszystkie trzy.

~Granda

O Nadberezny wyskoczyl z krzakow zeby troszke "popracowac". Jak tam idzie przyjmowanie interesantow panie prezydencie? Nadal zwalasz to malo interesujace zadanie na Knapowa? Sztuczne usmiechy i pozowanie do obiektywow aparatow to juz kazdy zna na pamiec.

Wez sie za prawdziwa prace, ale ona cie najwyrazniej bardzo meczy. Lepiej pojezdzic sobie po konwencjach partyjnych i bawic na bankietach suto zastawionych alkoholem ze znajoma Trela i Wojtusiem Chodorkiem. W koncu to urzedowa para umiech

Tylko pamietaj zebys nie wpadl na takiej imprezce pod stol na procentach i pozniej nie szukal osoby ktora nagrala cie w takim stanie i prosil o usuniecie takiego filmiku. Troche to slabe jak na prezydenta miasta, ktory wykorzystuje wszystkie mozliwosci aby promowac samego siebie. Zakochany to ty w sobie jestes. Ach, ten narcyzm umiech

PS Nie zapomnij dalej instruowac Tomcia Gunii co do tego co ma pisac na swoim smiesznym blogu. Widocznie tyleczek ci sie pali, skoro uciekasz sie do takich dennych zagrywek.

~Becia

JAK ŻEM FLAGI USUWAŁA
TOM O EURO NIE MYŚLAŁA

art2deco

IV Rzesza premiuje stanowiskami tylko folksdojczów i ex Towarzyszy. Ich folwark, ich małpy.

~Zb. Hołdys

Te cztery lata całkowitej bezkarności w polskim sejmie doprowadziło do tego, że dzis te tumany nie kumają jak to się stało że w Strasburgu nikt ich nie chce. Otępiałe gęby , otępiałe miny gnojków i to dziadostwo trzęsło Polską. Niesamowite.

~DOBRE

W okolicach Okęcia zabrakło we wszystkich kwiaciarniach kwiatów.
Przewidziany jest udział kompani wojska i przelot F-16.
Sam minister Antoni osobiście odczyta apel smoleński.
Wszyscy czekają na przylot Beatki.

~mIRKA

"Europo obudź się?" - darła się Szydło . I Europa się obudziła smiech2

~śmichu warte

„Podobno prezes zapowiada pojednanie z opozycją, czyli pakiet demokratyczny 2.0. Super. Pewnie teraz poseł Nitras nie będzie płacił kary na każdym posiedzeniu tylko co drugim, a posłowie opozycji dostaną tyle czasu na wypowiedź, że zdążą dojść na mównicę, zanim im mikrofon wyłączą”

~eldorado

Beci zabrakło punktów by objąć to stanowisko ale zawsze może złożyć papiery do Zespołu Szkół Mechanicznych w Chełmie. Tam są jeszcze wolne miejsca.

art2deco

Studencie marsz do książek, liberalna lewica (większość w PE) wybierają tylko sobie podobnych. Sukces Tuska, Bieńkowskiej, Lewandowskiego jest teraz zrozumiały?

~student

Becia znowu przegrała. W UE uznaje się orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i je drukuje, wybiera się ludzi kompetentnych. Kompetencja tej pani polega na wiernym wykonywaniu poleceń z Nowogrodzkiej, o której w Brukseli ani nikt nie słyszał, ani jej nie widział.
Obawiam się tylko, że beton będzie uważał świętą Becię za męczenniczkę i znowu zacznie się narracja antyeuropejska. Europa nie poznała się na Beci.

~prawica

po zdjęciach widać że były tłumy na tym heppeningu wyborczym umiech

~jeje

~Obywatel o odezwał się expert od +500. Menelem, to może jesteś ty i twoja rodzina. W każdym kraju jest socjal. Boli, bo jest pomoc od państwa. A za Peło też dostawałeś pomoc, czy tylko zielona wyspa tuska.

~@Jakub

Jak Kryśka Pawłowicz odchodzi z polityki to gdzie teraz spadnie? Jakaś rada nadzorcza, zarząd? PZU, Orlen? Należy się jej przecież.

art2deco

Słyszałeś żeby Petru się brzydził? :-)

~Obywatel

To nie 500+ tylko wóda+ żadnej kontroli kto dostaje te pieniądze. Menelownia stalowowolska i nieroby zacierają ręce na kasę która zarabiają uczciwi ludzie. Czego nikt tego nie kontroluje?????

art2deco

Dramat to jest gdy nie masz czym dzieci nakarmić bo tak ci płacą w obozach.

~Robiś

Ale sukces, rozdaja piniondze a ludzie kcom i sie zglaszajom. Ci co sie zglaszaja nie maja zielonego pojecia skad te pieniadze sa. I tu jest sedno dramatu.

~Anoaano

Bardzo dobrze. A dla tych komentujących leniwych malkontentów proponuję wprowadzić BYKOWE !!!

~500+

500+ czyli mokry sen Janusza i Grażyny o tym że pieniądze lecą z nieba.

N0RM4LNY

Widać po zdjęciach jakie było "duże zainteresowanie"...

~@informator

to wyraźnie dowodzi jaki mamy rząd "fachowców". Czas umierać.

~wreszcie

SPIER dalej, gup ia PIS do