Tablica informacyjna na przystanku autobusu miejskiego

Image

Na razie na Alejach Jana Pawła II, ale wkrótce przy 30 przystankach pojawią się tablice informacyjne z rozkładem jazdy autobusów miejskich.

Niedawno informowaliśmy, że pojawiają się już biletomaty, które ułatwią zakup biletu pasażerom autobusów. Stoją już na ul. Okulickiego, KEN, Al. Jana Pawła II. Teraz zamontowana została pierwsza w Stalowej Woli tablica informacyjna. Wszystko to w ramach projektu pn. "Mobilny MOF Stalowej Woli".

Takich tablic docelowo będzie aż 30. Są one niezwykle popularne we wszystkich dużych miastach. Ułatwiają zorientowanie się jakiej linii autobus pojawi się wkrótce na przystanku, kiedy przyjedzie, czy będzie miał opóźnienie itp. Dużym plusem jest to, że wyświetlane informacje będą mieć dużą czcionkę, o co postulowali seniorzy. Pojawią się komunikaty głosowe ułatwiające osobom niewidomym i niedowidzącym zorientowanie się w rozkładzie.

Zdjęcie: MZKKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~add

Kraśnik mniejsze miasteczko, a autobusy kursują co 5 do 10 minut.fe

~Lis

Powinno pokazywać w czasie rzeczywistym za ile minut będzie autobus,w misjach powinny być gpsy, Łucku tak jak jest w Rzeszowie. Czasami warto coś pomalpowac czy zgapic.

~Alessa G.

Wszystko fajnie, tylko żeby autobusy kursowały co 10 minut. :(

manukun

@cccp
I co ile w Tczewie kursują autobusy? Opinie ludzi to inna bajka, tam jeździ podmiot prywatny wyłoniony w przetargu. Struktura organizacyjna zbliżona do Tarnobrzega.

~Wiem

Cccp Kraśnik jest mniejszym miastem, a autobusy i busy kursują co 5 minut.

~Karlay

Będziemy widzieć linie, która jedzie za godzine... Może czas najwyższy zmienić kursy tak by bardziej pasowały ludziom.

~jeje

manukun jest w psychiatryku. Tam mu krążą autobusy jeden za drugim.

~pio

kabi ty to już nic nie pisz i nie mów bo każdy wie że jesteś niezrównoważony.Cały tydzień hejtujesz,pewnie wszystkich obrażasz i jeszcze może bijesz ale jutro się wyspowiadzasz i od poniedziałku to samo bo byłeś u spowiedzi i masz konto czyste.Dobrze że ksiądz jeszcze nie może anulować punktów za wykroczenia drogowe bo mieliby jeszcze bardziej intratny interes

kabi

~hohoho powiedz to do konia bucu. H..j kogo obchodzi czy tajesz czy chodzisz.

~Cccp

Tak manukun bylem w tczewie z tego co wiem to ludzie nie są zadowoleni i chcą innego przewoźnika.

~˛˛123

super tablice informacyjne są koszty są a ulice osiedlowe dalej brudne od 4 lat nie sprzątane .Jak Błonia otwierane wielka pompa a teraz rosną chaszcze ze trudno przejechać rowerem bo jeden drugiego nie widzi . Wjazd od strony VIVO a tyle milionów poszło

~wicinski28

Ale jaja.Wielowies bedzie teraz miec tablice na przystankach.Proponuje postawic w miescie pomnik hulajnogi .Taki nowoczesny i ekologiczny pojazd.

manukun

@cccp
A byłeś w Tczewie albo Jaworznie? Nawet Sandomierz ma częściej kursujące linie autobusowe niż w Stalowej Woli. Niedasie. Nawet linia nr 4 nie ma sensownego taktu, chociaż potoki pasażerskie są wystarczające do taktu 20-minutowego. Lepiej wydać pieniądze na darmowe atrakcje dla cwaniaków z okolicznych gmin.

maly29

Poczułem się jak w Rzeszowie ale bydło z naszej wsi za chwilę ropie..
Te tablice i po wielkim mieście hehheehh

~@boby

Ale się rozwijamy,nowość.30 lat temu mieszkałem w małym mieście w Holandii i już takie były

~Edi

pisowska logika. Po co takie tablice w mieście gdzie jedzie jeden busik na godzinę? W dodatku wiezie tylko kierowcę i powietrze.

~Ha ha ha

Przecież to normalne Czym tu się chwalić?
Hulajnogą się chwalic,tablicami się chwalić.My widziałyśmy takie rzeczy.

~hutas2

Ciekawe ile takich tablic zostanie rozbitych do konca wakacji?To mozna stawiac ale nie na wielowsi tylko w miastach.Nasi mieszkancy to wiesniacy z okolicznych wsi.Dla nich wystarczy rurka i tabliczka z rysunkiem autobusu jako przystanek.

~siy

szkoda prądu. gdzie ekologia? ile wat ciągnie?

~boby

Brawo Prezydent Lucek rozwijamy się !!!

~Jabol

Takie coś w Anglii istnieje od lat, ale Polska zawsze w tyle

Saturn

Ta tablica jest tylko po to żeby fajnie wyglądało i powiedzmy że tylko fajnie wygląda

mark30

u nas tak często jezdza mksy jak w Warszawie no i tablice niezbędne by się nie pogubić

~hihi

A może mi ktoś odpowie- DLACZEGO PRZED BUDYNKIEM SIEDZIBY DYREKCJI NA UL>W>WASILEWSKIEJ NIE MA KWIATÓW. DONICE PO PRL-owskie stoją z jakimś zielskiem przesuszonym. Czy Ci co tam pracują to nie widzą tego bałaganu przed budynkiem inie reagują...

~Twój login

Manukun w swojej pipidówie czeka na autobus, tylko nie wie o ktorej będzie bo tabliczkę na słupie ptaki zasraly.

~Cccp

Mzk ustala autobusy z mieszkańcami. Każdy może złożyć wniosek o zmiany. Oczywiście nie zrobią lini dla jednej czy dwóch osób. A stalowa jest zbyt małym miastem żeby jeździli co 20min.

~Sagatowski

Spoko pomysł popieram!

~Qwerty

Tablice super pomysł. Gorzej z ich utrzymaniem. W mieście w którym pracuję zamontowane były parę lat temu, kosztem kilkunastu tysiecy za 1 szt. Po 2 latach gdy gwarancja się skończyła części wyświetlaczy ulegla zepsuciu, tzn widać tylko część napisów. Miasta nie stac na wymianę na nowe, a to jedno z wiekszych miast w polsce. Plus to, ze notorycznie szyby hartowane byly rozbijane, a koszt wymiany jednej kilka tys.

~Jacek

Gdzie manukun??

~dziadek63

Mysle ze te tablice sa nie potrzebne.Łobuzy zaraz to zniszcza i bedzie popsute stało i odstraszało.