Mali wzrostem, ale silni duchem w kaskach i na rowerach

Image

Za nami Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”. Organizowany jest on corocznie w miastach, gdzie rywalizują ze sobą dorośli kolarze.

W wyścigu mogły wziąć udział dzieci do 12 roku życia. Rozgrywki zaplanowano w pięciu kategoriach wiekowych. Zaproszono do niego zarówno przedszkolaków, jak i zawodników i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych i szkół podstawowych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe, a dla każdego zawodnika- dyplom uczestnictwa.

Dzieciaki „przetarły” szlaki dorosłym, bowiem tuż po zakończeniu zmagań Alejami Jana Pawła przejechał peleton Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Wyścigi rozegrane zostały w następujących kategoriach wiekowych: kategoria A (do 5 lat), kategoria B (6 – 8 lat), kategoria C (9 – 10 lat), kategoria D (11 – 12 lat), kategoria E (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka).

Im mniejsze dzieciaki, tym rywalizacja weselsza i… bardziej urocza. Trudno powiedzieć, kto bawił się lepiej, maluszki, czy ich rodzice. Przyznać należy, że porażka bolała równie mocno przedszkolaków, jak i młodzież, ale jak mówił prowadzący imprezę, każdy kto dotarł do mety jest wygranym, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy to właśnie ten ostatni nie zostanie za kilkanaście lat sławnym na cały świat kolarzem!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.