42 tys. zł na Kapucyńskim

Image

Tyle udało się w tym roku zebrać podczas Charytatywnego Pikniku Kapucyńskiego.

XIX Piknik Kapucyński miał miejsce 9 czerwca 2019 roku w Rozwadowie. Tradycyjnie już zbierano fundusze na cele charytatywne. W minionych latach pieniądze poszły na sprzęt rehabilitacyjny dla zakładu opiekuńczego i wyjazdy wakacyjne dla dzieciaków. Tym razem zorganizowany zostanie wypoczynek dzieci i młodzieży, jak również przeprowadzony zostanie remont i czyszczenie organów w klasztorze.

Pierwszy Kapucyński Piknik Charytatywny odbył się w 2000 roku z inicjatywy brata Piotra Nowaka, zmarłego w wielki piątek br. oraz brata Rafała Szymkowiaka, za zgodą ówczesnego gwardiana ojca Szczepana Króla. Na coroczne spotkania „u braciszków” przychodzi wielu mieszkańców nie tylko Stalowej Woli. Piknikowicze mogą posłuchać muzyki i obejrzeć występy artystyczne, jak również zwiedzić przyklasztorny ogród, czy zejść do krypt podziemnych, gdzie przez ponad 260 lat pochowano kilkudziesięciu członków rodu Lubomirskich, a także kilka osób związanych z tą rodziną. Dla przybyłych corocznie przygotowywane jest jadło kapucyńskie, kiełbaski, ciasta, napoje. W loterii tym razem można było wygrać wycieczkę do Ziemi Świętej. Nagrodę ufundował SANBank.

Kolejny piknik już za rok.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ksyś

manukun daj sobie czasami spokuj ze swoimi komentarzami chć tam gdzie nie wypada. panie najmądrzejszy i wszystko wiedzący TROLU

~Anoaano

Manukun musisz nawet taki temat zasmrodzic swoją polityką?

manukun

@tola
Bo organizują ludzie, nie urzędnicy. Zyski z imprezy przewyższają koszty, w przeciwieństwie do festynów miejskich organizowanych dla zdobycia politycznego kapitału dla prezydenta.

~Niewygodny

I idzie to od razu na nasze potrzeby, a nie do syna milicjanta

~tola

Wspaniała inicjatywa, taka mała WOŚP działająca przy Kapucynach w połowie roku kalendarzowego. Jak się che to zawsze się da! Gratulacje i podziękowania!