Wakacje na start!

Image

Stało się. Po wielu miesiącach nauki rozpoczęła się laba. Powoli pustoszeją szkoły. Jeszcze tylko odbiór świadectw, jeszcze ostatni rzut oka na ławki i wakacje.

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się 4 września ub. r. Łącznie trwał prawie 37 tygodni. Doliczając weekendy, święta i „wolne” liczył 252 dni, z czego tak naprawdę na naukę przewidziano w sumie 183 długich i męczących dzionków. Biorąc jednak pod uwagę ogólnopolski strajk nauczycieli, czas zakuwania nieco się jeszcze zmniejszył.

Był to pierwszy rok, kiedy w życie weszła reforma oświaty. Po raz pierwszy od lat nie uruchomiono 1 klasy gimnazjalnej, uczniowie 6 klasy podstawówki kontynuowali naukę w klasie 7 SP.

W szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto na pierwszy dzwonek stawiło się około 3700 uczniów. W wygaszanych gimnazjach (klasa 2 i 3), w roku szkolnym 2017/2018, uczyło się 774 gimnazjalistów. Naukę rozpoczęło ok. 500 pierwszoklasistów.

W szkołach prowadzonych przez powiat próg placówek edukacyjnych przekroczyło: 3846 uczniów szkół gimnazjalnych w 174 oddziałach oraz słuchaczy (szkoły dla dorosłych), a także 71 dzieci, które objęło wczesne wspomaganie (ZS nr 6 Specjalnych).

Rozpoczynającym wakacje życzymy wielu wrażeń i szczęśliwego powrotu po nich do szkół, uczelni i pracy oraz pięknej, wymarzonej pogody.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~boot

Własnie cos się z tą dziennikarską gimnazjadą nie zgadza !!!!!!!!!!111

~Marcinek

Brawo! Totalna nieznajomość tematu...... Artykuł skopiowany z zeszłego roku...... Bzdury typu że w 2018/2019 do nauki przystąpili uczniowie klas 2 i 3 w gimnazjach!!! Oj to minister edukacji będzie miał mały problem ..... Redaktorzy więcej inwencji ... Mniej kopiowania.

~Przerazona.

Fakt paletajace sie po nocach towarzystwo potrafi doprowadzic do szalu ale wasze dzieci czy wy siedzieliscie na tylkach?? Nie szwendaliscie sie po nocach po lawkach?? Wiec lepiej przypilnujcie wlasne dzieci by nie rozrabialy po nocach i przestancie innych obrazac i zle im zyczyc

~Marek

Już się zaczęło... Darcie ryja po nocach, przez pijanych obszczymurków i rozpustne szmule... Ludzie w tej wsi są dziwni, nie przeszkadza im darcie dziury o 2 w nocy przez pijanych szczyli ale za to problemem jest gdy dwóch lub trzech ludzi 30+ spokojnie pije piwo na ławce w godzinach popołudniowych... Tyczy się to placu koło SDK (między blokami al. JANA PAWŁA 9 i OKULICKIEGO 30). Panie prezydencie Nadbereżny! Zrób Pan coś z tą patologią bo ktoś się w końcu wku*wi i dojdzie do tragedii.

~wiechu

A ta wybitna reformatorka ewakuowała się do Parlamentu Europejskiego,gdzie ma zajmować się...ochroną środowiska.Wypada tylko współczuć młodzieży,a głównie nauczycielom gdy zjawią się po wakacjach ponownie w "zreformowanych"już szkołach.

~Płw

A w tle najgorsza podstawówka

~Nauczyciel

Sami za robotę się weźcie. Do września laba później strajk.

ametyst

Zgadzam się z tym co opisali przedmówcy.

~Prokurator 54

Wakacje są nie potrzebne dzieci powinny pracować ciężko w wakacje a nie chleja pala i demoluja miasto za komuny by tak nie było tylko kula w do piachu Wałęsa i Jaruzelski na prezydenta