Rowerzyści chwalą Stalową Wolę

Image

Już po raz drugi z Elbląga wyruszył rajd rowerowy „Fundusze Europejskie na szlaku Green Velo”. Uczestnikami rajdu są pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. W tym roku cykliści zawitali do Stalowej Woli, która inwestuje duże środki w infrastrukturę rowerową, gdzie spotkali się z Renatą Knap zastępcą Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

– Jedziemy trasą wyznaczoną przez Green Velo i odwiedzamy miejscowości, które są zlokalizowane bezpośrednio na szlaku jak i te, które chcemy pokazać, bo są warte zainteresowania oraz atrakcyjne. Taka jest Stalowa Wola, gdyż ma dobrą infrastrukturę rowerową i chcieliśmy pokazać ten aspekt – mówił Tomasz Miśko socjalista ds. Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich odwiedzili w naszym mieście Stalowowolską Strefę Gospodarczą, wodny plac zabaw, park linowy, łącznik przy ul. Energetyków i ul. Solidarności oraz błonia nadsańskie. Następnie ścieżką rowerową pojechali w kierunku Jamnicy.

Rajd odbywa się od 10 do 19 czerwca 2019 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Województwa Podkarpackiego. Rozpoczął się w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie), a zakończy 19 czerwca w Końskich (woj. świętokrzyskie). Trasa prowadzi wzdłuż szlaku Green Velo.

Specjaliści ds. Funduszy Europejskich jadą trasą Green Velo na rowerach, a w miejscowościach, przez które przebiega szlak, organizują spotkania informacyjne, mobilne punkty informacyjne oraz inne akcje informacyjne dotyczące możliwości korzystania ze środków Unii Europejskiej.

Pierwsza edycja rajdu została zorganizowana w 2018 roku, z okazji 10-lecia działalności Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem osób spotykanych na trasie rajdu oraz podczas wydarzeń informacyjno-promocyjnych.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, mający blisko 2000 km długości, to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Przebiega przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (ok. 420 km), podlaskiego (ok. 592 km), lubelskiego (ok. 351 km), podkarpackiego (ok. 428 km) i świętokrzyskiego (ok. 190 km).

Źródło: UM Stalowa Wola

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~J~

Ścieżek rowerowych dużo, choć mogłoby być więcej. Na przykład naprzeciwko hotelu Stal, gdzie jest stacja rowerów. I mogly by być lepsze zjazdy bo w niektórych miejscach ścieżka kończy lub zaczyna się wysokim krawężnikiem.

Yuiop

Przestań chodzić po sciezkach rowerowych.

kryśka60

Przestańcie jeździć po chodnikach.

~Mariusz77

Ty za to wniosłeś dużo do tematu chwaląc się gdzie to nie byłeś i co nie widziałeś!A to zdjęcie to typowa pisowska ustawka.Powinno pisać że artykuł sponsorowany.A ten Miśko to nie jakaś rodzina tej naszej radnej czy tylko zbieg okoliczności?

wyborca

~Adas: Ale zbudował z kostki i wysokimi krawężnikami. Niszczy się rower, nie mówiąc o pojazdach UTO.

Mariusz77

Manekin....to raczej Ty szczekasz jak mały kundelek w każdym temacie . Nic w ten temat nie wniosłeś swoją wypowiedzią ( jjak zwykle ) ale poujadać musisz . Widać nie masz nic lepszego do roboty w swym marnym żywocie .

Infrastruktura rowerowa to nie tylko ścieżki rowerowe jakby kto miał jakieś wątpliwości . A co do samych ścieżek w nas,ym mieście to nie tylko liczy się ilość ale i jakość .

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta.

~Adas

A pochwalili Prezydenta Szlęzaka za to że zbudował większość ścieżek w mieście i dzięki jego działaniu jeździło im się tak komfortowo? umiech

~Ress

Ja mam tylko pytanie do radnej zmojego osiedla czy zna pani powod by cieszyc siec fajnymi sciezkami rowerowymi bo ja tak jesli sie nimi poruszam ot co ale moze pani zalatwic sprawe sciezki rowerowej gdzie zapadla soe kostka chodzi o kawalek od strony lewej jadac z os.ozet w strone M.C.na wysokosci LOK i moze bede zadowolony ze choc pani cieszac sie fajnymi ludzmi na rowerach powie ze unas sa sciezki jak na zachodzie TAKIE PIEKNE MIAŁ NASZ SASIAD TAKIE AMERYKANCKIE

~Do ~@ja2

Policja nie ściga przede wszystkim kierowców którzy, nagminnie rozmawiają przez komórkę, palą papierosy, a kierownica, zatrzymują się na przejściach dla pieszych, przejazdach rowerowych, parkuja na sciezkach rowerowych, zatrzymują się przy ścieżce rowerowej by wysadzić pasażera bezpośrednio pod poruszający się po ścieżce rowerowej rower, blokuja przejazdy rowerowe, wymuszenia pierwszenstwa na rowerzyscie który według PRD na przejeździe rowerowym wzdłuż drogi z pierwszenstwem przejazdu ma pierwszeństwo, zatrzymywanie się na przejeździe kolejowym (przykład przejazd obok KPP Stalowa Wola), brak sygnalizacji zamiaru opuszczenia skrzyżowania o ruchu okrężnym (wprowadza w błąd innych uczestników ruchu drogowego który chcą skorzystać z przejścia dla pieszych czy też przejazdu rowerowego, wykonywanie zjazdu z skrzyżowania o ruchu okrężnym z ogromną prędkością (stanowi zagrożenie dla pieszych rowerzystow będących na pasach lub przejeździe), mozna wyliczać dalej, jak widać kierowcy mają dużo więcej za uszami niż inni uczestnicy ruchu drogowego.

~Kżyś

żenujące zdjęcie bo nie naturalne z uwagi na wystawianie do zdjecia toreb z logo STW, zapewne fotograf krzyczał "torby w górę" nie ma giftów za darmo umiech

~Rolkarz

A Stalowa Wola chwali rowerzystów!

manukun

@mariusz77
A przeczytałeś chociaż, co napisałem, czy ujadasz dla zasady, bo manukun?

Mariusz77

Taka u nas ta cudowna infrastruktura rowerowa jak i ten cały śmieszny vreen feilo .
Na rowerze pokonuję rocznie tysiące km i zwiedziłem na rowerze kawałek naszego pięknego kraju więc wiem o czym piszę w przeciwieństwie do tępych dzid typu manekin i spółka którzy krytykują dla zasady a nie wiedzą nawet co krytykują .

SM wstydziło by się nawet taki pseudo artykuł wypuszczać bo na kilometr śmierdzi wazeliną

~mieszkanka

grrrrr manekin ale my cie nieznosimy !!!! zamilcz i jusz nie pisz więcej

balon1

W szaleństwie jest metoda - policja nie ściga rowerzystów , to może samochodziarze przesiądą się na rowery, jak im sakiewki przedrzepią mandatami . Tym sposobem rozwiążą się korki na mieście w godzinach szczyty ...

~huciak

Jakiez to wielkie pieniądze inwestują w inrastrukture rowerowa ?nic mi nie wiadomo !!Artykul na zamówienie dobrej zmiany !!

~ja 2

"ROWERZYŚCI CHWALĄ STALOWĄ WOLĘ"????????????????Na pewno, bo lokalna policja ich nie ściga. A robią co im się podoba. Ktoś widział policjanta, który choćby zwrócił uwagę bezczelnemu rowerzyście? Nie. Takie chwalenie się jest żenujące. Wystarczy poczytać lokalne informacje. Rowerzyści wjeżdżają na przejścia, zderzają się sami ze sobą, wjeżdżają z ogromną prędkością. Myślę, że PIS-icja boi się zwracać uwagę rowerzystom. Bo może trafi na kolesia na hulajnodze. I będzie problem. Współczuję uczciwym policjantom. Tak po ludzku.

manukun

Artykuł na zamówienie magistratu. Kolejny ze stekiem bzdur i słodkiego pierdzenia o niczym. WSR Green Velo nie przechodzi przez teren miasta, omija je przez Pysznicę. Warto zapytać, gdzie miasto "wydaje duże środki na infrastrukturę rowerową"? Pewnie chodzi o przepłacony system roweru miejskiego, który jest mało wykorzystany z braku infrastruktury rowerowej - parkingów i przejazdów przez skrzyżowania - i faktu posiadania jednośladów przez mieszkańców. Wystarczy spojrzeć na otoczenie magistratu i już wiadomo, jaki stosunek mają władze względem cyklistów.

No ale inspektorzy dostali prezenty, więc złego nie powiedzą na kolegów z partii ;)

~Спша

A pracownicy Liugong dalej maja problem, bo jakiś złosliwiec który to, buduje swoją karierę kosztem rowerzystów wprowadził od poniedziałku zakaz wjazdu rowerem na teren zakładu. Pracownicy którzy korzystają z bramy wjazdowej przy Drescie zmuszeni są do pozostawania rowerów przypietych do infrastruktury nie przeznaczonej do tego celu (drzewa, siatka, słupy, słupki, znaki drogowe itp. kwestia inwencji posiadacza roweru). Firma Liugong która to lansuje się na światowego potentata w produkcji maszyn budowlanych nie jest w stanie sobie poradzić logistycznie z kilkoma stojakami rowerowymi stojaki znajdują się na terenie zakładu (obecnie niedostępne dla pracowników). Do pracy w tej firmie codziennie rowerami przybywa spora grupa pracowników z miasta, są też tacy którzy rower maja pozostawiony przy zajezdni obok ambulatorium i pozostałą część drogi pokonując rowerem. Ludzie ci nierzadko mają bardzo ograniczony czas, bo autobusy, czy też busy z zajezdni dojerzdzają dużo wcześniej niż za czasów Huty. Taki pracownik musi się naprawdę bardzo nagimnastykowac żeby zdążyć na transport, przy obecnych utrudnieniach( karta należy odbić nie wcześniej niż o godz 15.05,dojsc do bramy zakładu, i walka z czasem na mocno wyeksploatowanym rowerze). Tak więc brawa ale to gromkie brawa dla Geniusza który to wykazał się niesamowita wręcz inowacyjnoscią i kreatywnością w zakresie utrudnia nią i uprzykrzania życia zwykłym pracownikom. Czekamy na dalsze kreatywne pomysły w tym zakresie, napewno wśród pracowników którzy poruszają się rowerami zdobędzie Pan uznanie i dozgonną wdzięczność. A stojaków jak nie było tak nie ma