Wotum zaufania dla zarządu powiatu

Image

Powiatu Stalowowolskiego przegłosowała uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania dla zarządu powiatu.

19 głosami za radni powiatowi dali wotum zaufania zarządowi powiatu. Obyło się bez zgrzytów i dyskusji. Podczas sesji, która odbyła się 17 czerwca przedstawiono sprawozdania z działalności Zarządu, mówiono o realizacji programów i strategii w powiecie, a także o sytuacji finansowej, o realizacji zadań przez jednostki powiatu. Można także było dowiedzieć się na temat prac poczynionych w szpitalu itp.

- W imieniu Zarządu chciałbym podziękować za poparcie naszych wspólnych inicjatyw. Wszystko co robimy jako Zarząd, robimy to z poparciem Państwa. Jest to nasz wspólny sukces– mówił starosta dziękując radnym za udzielone absolutorium.

Zaznaczał, że poprzedni rok był dosyć trudny, obfitował w bardzo poważne inwestycje. Największą była budowa nowego bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. W tym roku zadanie to zostało sfinalizowane. Ponadto było realizowanych szereg innych inwestycji, m.in. drogowych, które udało się wykonać także dzięki pozyskanym środkom z zewnątrz.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 30a ust. 9 ustawy o samorządzie powiatowym po zakończeniu debaty nad raportem o stanie powiatu, a taki przygotowano na tę sesję, Rada Powiatu przeprowadza głosowanie nad udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania. Stosowną uchwałę podejmuje się bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady powiatu. Niepodjęcie uchwały o udzieleniu zarządowi powiatu wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu zarządowi powiatu wotum zaufania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Pomóżmy

Popatrzcie na ich twarze.Tu może pomóc tylko egzorcysta.Dzwiganie takiego ciężaru kłamstw musi być dla tych ludzi bardzo ciężkie Trzeba im pomóc

~Oświadczenia

Do Cenzura
Zawierz Bogu .Kiedy się upominano Pan Prezydent opublikował. Pzy tak jego słabej komdycji finansowej wygospodarował nawet na hulajnogę którą zużywa patriotycznie.

~cenzura

Dlaczego, mimo obowiązującego prawa, starostwo stalowowolskie nie publikuje oświadczeń majątkowych? Czy jako PISowcy są ponad prawem????????????????

~toto

Kogo to obchodzi czy jakiś zarząd powiatowy ma absolutorium czy go też nie ma? Tym bardziej gdy to jest farsa a nie rzetelna ocena wykonania budżetu z realizacją zadań. Używanie nieprawdy to tak samo jak jazda pojazdem z zakazem jazdy w tym kierunku. Po co ta zabawa dorosłych w przedszkole? Może lepiej byłoby się zabawić w zapomnianą już grę zespołową w palanta?

~Ha ha ha

Tera zaśpiewa Jarzębina.
Koko koko wiocha spoko .Janusz spoko Rysiek spoko .Diety rosno im wysoko.Ino ma być spoko.
Jarzębina wam zaśpiewa.
Toyota wam spadnie z nieba .
Inteligenty z przytupem..majo ludzi w d....e

kabi

sami sobie dali wotum

~loginout

dlaczego kasujecie komentrze?? nie prawda, ze pan starosta powolal "dyrektora" po cos??? prosze nie kasowac niech kazdy sie dowie, wszystko zamiatane pod dywan!!

~raka

A co z taką sprawą jak udawanie, że nie ma w budżecie kasy na nic i wyciąganie drugą ręką z budżetu miasta(który jest sam na kroplówce z banku!) pieniędzy na zadania co jest ewidentnym kłamstwem bowiem za chwilę kupiło się kolejną nową brykę dla urzędniczej wygody i podniosło się znacząco wydatki na... diety dla radnych! Te argumenty też przemawiały za "udzieleniem absolutorium"? Czy przy tak oszukańczo prowadzonej polityce informacyjnej jest powód do... jednomyślności radnych?

~Ha ha ha

Mężowie stanu godni zaufania

~Komedia

Lekarze i inny uważający się za inteligentnych i katolików w radzie powiatu.Sprawa ze strzelnicą i drugi As Przewodniczący Rady, który kłamie w prokuraturze o czym wszyscy wiedzą i dają na to przyzwolenie.Tak wyglądają szkoły w Stalowej Woli.Prezydent zrobi jeszcze ruundę na hulajnodze i wszystko we wsi gra.Ciekawe tylko kto na nich głosował,bo kiedy rozmawia się z mieszkańcami nikt się nie przyznaje

~Jacek

zawsze miałem o nim niskie zdanie, żenada umiech

manukun

Koledzy z rady klepnęli. Rzeczywiście powód do dumy. smiech2 Grzyba ze szkół już usunięli, czy dalej udają brak problemu?

~qawka

Wąsaty Janusz wzbudził zaufanie, po h.. drążyć temat

~Olo

HAHAHAHA

~ola

Proszę mi powiedzieć co to jest 'absolutorium" w takim wydaniu? Jakich niedociągnięć należałoby się spodziewać skoro to jest towarzystwo wzajemnej adoracji? Zacznijmy od "kosmetycznego" zabiegu zmiany członka zarządu będącego przynależnym do... pis-u na takiego samego tylko młodszego rocznikiem jesienią 2018 roku! Pan starosta mając tzw. "większość" pisowską w radzie zaprzągł dodatkowo do tego ciężkiego wózka koalicjanta z 6 szabelkami, którzy nie są zainteresowani by cokolwiek kwestionować. Tak więc to obiektywne spojrzenie na wykonawstwo budżetu za poprzedni rok jest dotknięte ostrą jaskrą! Najpierw trzeba byłoby usunąć schorzenie a potem popatrzeć na piękno otaczającego nas świata. Grunt to dobre samopoczucie pana starosty, same przyjemności, uczestnictwa, statuetki a już niebawem trzeba się sposobić do... dożynek, prawda?