Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Image

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego, które borykają się z problemem wyjątkowo dużej liczby komarów. Rząd uruchomi na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

Zwalczanie komarów może się odbywać za pomocą różnych metod i środków. O dofinansowanie w zwalczaniu plagi komarów będą mogły się ubiegać tylko te gminy, które uzyskają pozytywne opinie związane z bezpieczeństwem sanitarnym i ochroną środowiska. Takie opinie będą musiały wydać właściwe Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska, Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Dotknięte przez powódź gminy z Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego będą mogły – za pośrednictwem wojewodów – wnioskować do MSWiA o dofinansowanie na walkę z komarami. Rząd uruchomi na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

Problem dużej liczby komarów dotyczy południa Polski – województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. To te województwa najbardziej ucierpiały przez ulewne deszcze trzy tygodnie temu. W niektórych gminach rzeki utworzyły rozlewiska. W połączeniu z wysokimi temperaturami stwarza to niestety dobre warunki do rozmnażania się komarów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hhbb

pl.wikipedia.org/wiki/TKM

~@Lekarz

Lekarz dla ciebie flaszka wódy i modlitwa do kaczora.Nie powinno pomóc ale uśmierzy ból na parę godzin.Jutro dalej będziesz idiotą pisowskim

~Lekarz

Czy zakończył troll opozycji kwik niemiłosierny?
No to 4 czopki na BULA i modlitwa do Tuska.
Powinno pomóc.

~Lech

Silne te samorządy że z komarami nie mogą sobie poradzić. PIS je wykończył.

~edzio

Proszę się ode mnie odpierniczyć, bo złożę doniesienie do prokuratury. Mam swój rozum i nie będzie mi mówił byle kmiot co mam robić.

~pio

@kolega
To dlaczego nie usuwają komentarzy edzia pod różnymi nickami?Pytanie retoryczne.Bo są wygodne dla PiS

~alejaja

Brawo Tusk.Zaorałeś horałę i pisiorów.horała nie zna krajów UE,Andora i Lichtenstein są dla horały w Unii.Beata straszydło nie zna nawet roku wstąpienia Polski do UE a dostała się do Europarlamentu.

~kolega

Nikt nic nie usuwa tylko czasem ludzie głupoty piszą i lepiej żeby co niektórzy tego nie widzieli co te debile potrafią wypisywać. Lepiej się tym nie zajmować tylko spokojnie se pójść do pracy i pracować swoim tempem a nie tempem wszystkich znanych naszym firmom stalowowolskim, zastanawia mnie ino kto na ile zasługuje i czy wyrobię na zakręcie.

~pio

Co to za portal co usuwa prawdziwe informacje w komentarzach na temat obecnej władzy.Myślałem że stalowemiasto jest niezależne ale jak widać PiS już wprowadził cenzurę

~aspirant

To zmniejszyć temperatury w powiatach zaczynając od stalowowolskiego, podać po kilka razy odpowiednią porcję deszczu. Wszystkim będzie się lepiej oddychało a i wcześniej odkomarzyć żeby komarów było trochę mniej. Dzieciom pozabierać prawo jazdy to też się przyczynię do poprawy stanu środowiskowego i wpłynie na lepsze krążenie krwi w obwodzie szpitalnym. Potem dwa pączki i zupa gotowa.

~ANTY KOMARY

w koncu dobrze wydane pieniadze z podatków!
kto to widzial zeby przez komary nie mozna bylo normalnie spedzac czasu wieczorem po proacy... tylko trzeba uciekac bo KOMARY!

bzk

Do pio
Idź na wały rozdawać pączki. A później nie pamiętaj że przez 8 lat coś robiłeś.

~mieszk

A uda się to zrobić jeszcze w tym roku? czy zaczną w listopadzie?

~lubudubu

Dzisiejsza informacja dnia na stalowemiasto powinna być,,Jarosław Kaczyński kończy dziś 70 lat''

~Lekarz

Czy hejter opozycji skończył już ujadać czy konieczna będzie poczwórna porcja czopków na złagodzenie BULA?

~mieszkaniec

No właśnie!
Też mnie zadziwili paradując z łańcuchami pod kościołem …

~RRR

Lewaku karlay, gdzie widzisz kłamstwo? W Warszawie nie będzie odkomarzania. To są fakty.

~Karlay

Do -RRR - Kłamać to lubisz, to wiemy, ale skończ to bo robisz z siebie głupa...

~RRR

@oggi, a po co lewactwu opryski? Warszawski Rafałek zabronił gazować komary, bo to nieekologiczne. Komary są ważniejsze od ludzi, a stolica Polski ma być dżunglą. Zatem, gminy lewackie też nie powinny pryskać.

~Oggi

"O dofinansowanie w zwalczaniu plagi komarów będą mogły się ubiegać tylko te gminy, które uzyskają pozytywne opinie związane z bezpieczeństwem sanitarnym i ochroną środowiska. "

Czyli te co mają swoich na stołkach?