Zadbaj o dobre wyposażenie kuchni swojego lokalu, a nie będziesz narzekał na brak gości

Image

Rynek gastronomiczny jest bardzo zróżnicowany i w każdym jego obszarze borykać trzeba się z różnymi wyzwaniami. Jedno jednak zawsze pozostaje niezmienne: jakość serwowanej żywności nie może budzić zastrzeżeń, choć oczywiście poziom związanych z tym oczekiwań będzie, zależnie od typu lokalu, bardzo różny. Oznacza to konieczność bardzo dokładnego przygotowania wszystkich elementów składających się na proces jej przygotowania. Także po to, aby mógł być on efektywny ekonomicznie.

Najważniejsze niekoniecznie jest widoczne

Prowadzeniu lokalu towarzyszą szczególne wyzwania, jeśli chodzi o spełnienie oczekiwań klientów. Oferta i poziom, na jakim została ona zrealizowana, analizowana jest w wielu wymiarach, również nie do końca ujętych w ramy świadomej oceny, jak wszelkiego typu uzyskiwane podczas spożywania posiłku czy po prostu pobytu w danym miejscu wrażenia. Dlatego ważne jest tak naprawdę wszystko. Wystrój, poziom obsługi, sposób komunikacji z klientami, którzy, dużo chętniej niż w przypadku innych branż, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i zostawiają oceny, zwłaszcza w sieci. Wreszcie, atrakcyjność oferty serwowanych dań i napojów. Choć stołowanie się na mieście dla wielu korzystających z niego osób nie jest rozwiązaniem, w którym pierwszorzędne znaczenie ma jego najniższy koszt, to i on nie będzie bez znaczenia. Niezależnie od niego jednak, nikt nie wybaczy nam jakichkolwiek uchybień, jeśli chodzi o jakość wszystkiego, co trafia na talerze.

Uzyskanie zdolności spełniania oczekiwań odbiorców w tym zakresie zależy od wielu czynników. Niezbędny będzie kompetentny personel, przestrzeganie procedur sanitarnych, czy wysokiej jakości dostawy. Do absolutnie kluczowych zagadnień należy jednak także wyposażenie, jakie znajdzie się tam, gdzie już nie sięga wzrok nawet najbardziej wyczulonych na wszystko gości – a mimo to jego słabości przynieść mogą skutki, które nie ujdą ich uwadze. Samo spełnienie wymagań Sanepidu w tym zakresie co najwyżej uchroni nas najpoważniejszymi wpadkami, tymczasem walka o klienta wymagać może dużo więcej. Warto więc sięgać po najlepsze rozwiązania techniczne.

Można obniżyć koszty i podnieść jakość

Do najlepszych przykładów należy piec konwekcyjny, obecnie zastępowany przez konwekcyjno-parowe (czyli z naparowywaniem komory) dające ogromne możliwości każdej wyposażonej w nie kuchni. O dużym wyborze takich urządzeń można przekonać się np. przeglądając ofertę Resto Quality. Obróbka cieplna będąca podstawowym procesem, bez którego nie obejdzie się żadna kuchnia, może być dzięki nim dokonywana na szereg sposobów, co pozwala zastąpić piekarniki, grille, patelnie i inne wyposażenie. Najważniejsze jednak jest to, że jakie korzyści przynosi użycie pary. Przede wszystkim przygotowywanie potraw trwa krócej, bo temperatura rośnie bardzo szybko i cały proces jest szybszy. Oznacza to jednocześnie znaczne oszczędności (nawet więcej niż połowy) energii. Zużywamy też mniej wody i dużo mniej (niemal wcale w porównaniu ze starszymi piecami) tłuszczu. Dzięki filtrowaniu naparowanego powietrza z tegoż tłuszczu, będącego nośnikiem zapachów, różne potrawy nimi nie przenikają – może więc ich trafiać do urządzenia wiele naraz. To kolejny czynnik sprawiający, że znacznie spadają koszty pracy. Jednocześnie rośnie jakość uzyskiwanych potraw, które poddawane są obróbce tylko tak długo jak potrzeba, nie są przesuszane i zachowują maksymalną ilość wartości odżywczych. Różnicę z pewnością dostrzeże każdy na talerzu. To, wraz z ekonomią funkcjonowania kuchni, okazać się może doskonałym sposobem na sukces.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =