Polacy wygrali w dwóch klasach 20 Szybowcowych Mistrzostw Europy!

Image

25 maja zakończyły się 20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Stalowej Woli. Podczas ceremonii rozdania nagród poznaliśmy zwycięzców tegorocznych mistrzostw.

Około 60 zawodników z 20 krajów brało udział w Szybowcowych Mistrzostwach Europy. Uczestnicy startowali w 3 klasach szybowcowych: klasie otwartej, 18 m i klasie dwumiejscowej.

- Kończymy 20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy zorganizowane w Stalowej Woli. Mistrzostwa trwały 14 dni. Rozegraliśmy 5 konkurencji lotnych. W tym roku w Stalowej Woli spotkała nas trudna pogoda, dlatego zostało rozegranych tylko 5 konkurencji, które planowaliśmy w ciągu 14 dni. Niemniej jednak zawodnicy zadowoleni, atmosfera jest bardzo fajna. Myślę, że organizatorzy mogą myśleć o zawodach za kilka lat i ponawiać taką imprezę - mówi Andrzej Moskal z Aeroklubu Stalowowolskiego.

- Dzisiejsza konkurencja, ostatnia konkurencja Mistrzostw Europy, o mało nie poprzewracała wszystkich wyników do góry nogami, dlatego że była bardzo skomplikowana, bo po tylu deszczowych dniach od zachodu zbliżał się front. Na początku pogoda nie była też zbyt dobra i troszeczkę nam uciekli koledzy i mieli dużo szczęścia, bo warunki za nimi jak gdyby się zapadały. My lecieliśmy dosłownie 5-10 minut za nimi i ta przewaga się tylko zwiększała. Na szczęście wygrali z nami zawodnicy, którzy tylko przeskoczyli kolegów na miejscach od 3 do 5. Na szczęście my się obroniliśmy na pierwszym miejscu z Karolem Staryszakiem i jest to jednocześnie ogromny sukces dla nowego polskiego szybowca "Diana 3". Polska naprawę od 30 czy 40 lat nie miała długiego szybowca, który by się liczył w klasach powyżej 15- metrowej. Jest to naprawdę duże wydarzenie i miejmy nadzieję, że ten szybowiec będzie się rozwijał. Mamy ku tego ogromne tradycje i predyspozycje. Mamy najlepszego dynamika na świecie, pana Krzysztofa Kubryńskiego, który jest autorem szybowca "Diana 2", który jest najlepszym szybowcem w klasie 15- metrowej i teraz trzeba pójść za ciosem i rozwijać większe szybowce, czyli "Dianę 3" w klasie 18- metrowej. Miejmy nadzieję, że będzie "Diana 4", która zagrozi największym „Orchideom” w klasie otwartej- mówi Sebastian Kawa pilot szybowcowy, reprezentacja Polski.

- Jesteśmy właścicielami projektu dwóch szybowców. Szybowca wysokowyczynowego klasy 15-metrowej "Diana 2" oraz szybowca klasy 18- metrowej "Diana 3". Na szybowcu 18- metrowym, tutaj, w Stalowej Woli Sebastian Kawa zdobył po raz trzydziesty mistrzostwo. Jest to odniesione zwycięstwo na szybowcu polskim przez polskiego zawodnika, w klasie, w której nie starował jeszcze na polskim szybowcu- mówi Leszek Matuszek z firmy Avionic.

W sobotniej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. Pod adresem organizatorów, czyli Aeroklubu Stalowowolskiego, padło wiele miłych słów. Wszyscy uczestnicy mistrzostw są zgodni, że w Turbi stanęli na wysokości zadania.

- Chciałam serdecznie państwu podziękować za uczestnictwo w zawodach. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy państwa gościć. Bardzo się cieszymy, że zawody odbyły się szczęśliwie. Zapraszamy państwa na kolejne zawody- mówiła Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

W klasie otwartej zwyciężył Petr Tichý z reprezentacji Czech. Drugi był Riccardo Brigliadori z reprezentacji Włoch. Trzecie miejsce zajął Markus Frank z niemieckiej reprezentacji.

W klasie 18- metrowej wygrał Sebastian Kawa z reprezentacji Polski. Drugie miejsce zajął Karol Staryszak, również reprezentant naszego kraju. Trzecie miejsce wywalczył Wolfgang Janowitsch z reprezentacji Austrii.

W klasie dwumiejscowej zwyciężyli Tomasz Rubaj i Christoph Matkowski z reprezentacji Polski. Drudzy byli Steve Jones i Garry Coppin, przedstawiciele Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce wywalczyli Uli Gmelin i Christine Grote z Niemiec.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Turbia6545

MottodlaElyty idz sie wysrac bo Cię widać gumka od majtek cisnie kundlu ...

~MottodlaElyty

Nie zwracam na was uwagi obszczymurki. Szkoda waszego ujadania intelektualne kundelki.

~terminator

@mottodlaelyty. I widzisz zakalcu jak cie jada tu wszyscy? Bylo siedziec cicho padalcu. Ale jak ktos ma cos z glowa i chce pierdzielic glupoty na necie to tak to sie konczy.

~Turbia6545

MottodlaElyty Ty jednak masz coś z głową, lecz się najlepiej na nogi Nielocie Zasrany co ma w mózgu szambo wielki figofago internetowy i cienias w internecie tyle. Wyjdz na ulice i krzycz o tym a nie piszczysz w internecie Anonimie Pyskaty

~Tytus

Do MottodlaElyty---dalej gamoniu nie odpowiedziałeś na zadane pytanie,śmiem twierdzić,że jesteś poprostu najzwyklejszym trolm i debilem.

~MottodlaElyty

Wypociny atakujących mnie frustratów są na tym samym poziomie intelektualnym co wyczyny pingwinów nielotów w Turbii czyli na poziomie szamba. Jedyny sukces pingwiny odniosły w Rozwadowie z bułgarskimi instruktorkami zaś zawody w lataniu nocnym trwały aż do godz. 8 rano.

~LA LA POLAND

@mottodlaelyty. ty idioto. Takich jak ty trzeba izolowac od spoleczenstwa. Ty sie do zycia z ludzmi nie nadajesz. Tobie wszystko przeszkadza. Zycie chyba tez. Meczysz sie strasznie bidoku. Pird yknij sie glowa w stodole albo w plot moze to ci pomoze w co watpie. Wspolczuje twoim sasiadom bo to wlasnie oni musza sie meczyc. Przegranym to jestes ty. A imprezy tego typu jak tylko sie da beda organizowane. I zaden kretyn tego nie zmieni. Nikt sie nie slucha zakalcow. Modliles sie szczurze o deszcz? To idz i to powiedz ludziom z Jezowego Bojanowa Rudy Przyszowa i innych miejscowosci ktorych zalala woda o ktora ty sie modliles. Mysle ze bez podbitych oczu bys nie wrocil. Zanim cos powiesz i napiszesz pomysl dwa razyAle tacy jak ty nie mysla. Uwazaj obysmy my sie nie modlili w towich sprawach. Co ty komu bedziesz zyczyl to bedzie do ciebie wracac z podwojna sila. A rozliczyc to sobie mozesz.

~Wiktor

Oby więcej takich imprez na lotnisku i trochę lepszej pogody

~tytus

Do MottodlaElyty,--gamoniu,niedouku,imbecylu,trolu zafajdany.Skoro jesteś tak wszystko wiedzący,napisz gdzie i kto wygrał mistrzostwa europy w 1954 roku?Jestem niezmiernie ciekawy.

~Power

Koleżko głupiutki turbia Pilchów nie podlega pod miasto i możecie się drzeć ile wlezie bye bye a

~ola

Czy może tu chodzi o zabytek Dwór Ordynata w zabytkowym parku?

~MottodlaElyty

Najgorsze mistrzostwa szybowcowe Europy od 1954 roku! Żenada, kompromitacja i skandal za zmarnowanie 400 tysięcy zł z kieszeni mieszkańców Stalowej Woli, za co oczywiście rozliczymy jednego kudłatego osobnika. Na kolejne 50 lat nikt tu więcej nie przyjedzie.
Przegrałeś oszołomie z nami mieszkańcami Turbii, Pilchowa, osiedli Sochy i Posanie - my modliliśmy się o chmury i deszcz, aby przez 2 tygodnie była cisza i spokój. PS. Jest jedna placówka z Rozwadowa, która zarobiła na 2 tygodniach bezczynności pingwinów nielotów.

~Polak

Rudy maja być darmowe Mksy i specjalna linia tak mówią władze

~rudy102

O wszystkim organizatorzy pomyśleli, zamówili nawet pogodę (czasem nawet słoneczną ), tylko zupełnie zapomnieli o tych wszystkich kibicach, którzy z takich czy innych przyczyn nie mogli dojechać na lotnisko w Turbii, przecież można było zwiększyć ilość kursów MKS, niekoniecznie darmowych. Zbliża się następna impreza związana z lotnictwem. Mam nadzieję że władza tym razem nie da plamy i na lotnisko będzie można dojechać komunikacją miejską.