20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy- wreszcie dzień pełen słońca

Image

W czwartek 16 maja 2019 roku odwiedziliśmy lotnisko w Turbi, gdzie odbywają się 20 Szybowcowe Mistrzostwa Europy. Choć przez kilka wcześniejszych dni pogoda nie sprzyjała lataniu, tego dnia szybowce wzbiły się w powietrze bez przeszkód.

Aeroklub Stalowowolski, który jest organizatorem mistrzostw gości załogi z 20 krajów europejskich. Najliczniejsze z nich to załogi z: Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Francji. Prawdopodobnie wśród pilotów pochodzących z tych krajów możemy poszukiwać przyszłych Mistrzów Europy.

- W niedzielę rozegraliśmy pierwszą konkurencję lotną w bardzo ładnej pogodzie i z bardzo dobrymi prędkościami. Pierwszą konkurencję wygrali zawodnicy z Polski oraz zawodnik z Wielkiej Brytanii. W klasie otwartej wygrał Łukasz Wójcik. W klasie 18- metrowej wygrał zawodnik z Wielkiej Brytanii Philip Jones. W klasie 2- miejscowej polska załoga: Tomasz Rubaj, Christoph Matkowski- mówi Andrzej Moskal z Aeroklubu Stalowowolskiego.

Największą bolączką organizatorów jest deszczowa pogoda, która przeszkodziła w startach szybowców przez wcześniejsze 3 dni.

- Na razie wszystko przebiega spokojnie, choć aura- niestety- nie dopisuje. Wspólnie z Aeroklubem znajdujemy rozwiązania takie żeby umilić czas zawodnikom poprzez m.in. zwiedzanie okolic, zajęcia na kręgielni. Zawodnicy są na razie zadowoleni. Miejmy nadzieję, że w tym dobrym duchu, takiej przyjaznej atmosfery, te zawody dalej będą kontynuowane- mówi Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

Wielu pilotów, nie po raz pierwszy, bierze udział w zawodach rozgrywanych na lotnisku w Turbi.

- Widać wiele zmian na tym lotnisku, nawet w samym mieście też zauważyliśmy parę takich nowych rzeczy, a tu, na lotnisku można w samych superlatywach wypowiadać się o organizatorach. Wszystko jest na swoim miejscu- podkreśla Łukasz Wójcik, pilot szybowcowy z Aeroklubu Włocławskiego.

Więcej na temat Szybowcowych Mistrzostw Europy w materiale VIDEO.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
vjm

@Miodek
Proponuję zainteresować się metodyką języka polskiego...

Nie na darmo strajkuja nauczyciele - przeciez im nie chodzi o pieniadze ale o podniesienie standardow nauczania panie Bralczyk. Komuchow nauczono po wojnie pisac i czytac wiec sa lepsi ale z logicznym mysleniem nic nie dalo sie zrobic.

~MottodlaElyty

Stara śpiewka zgredów: nie trzeba się było budować koło lotniska. To po co radny Sibiga i kudłaty Lucek zachęcają ludzi do budowania się w Stalowej Woli zamiast w Pysznicy żeby im teraz Okęcie robić pod nosem? Ale i Was cwaniaczki to zaraz dosięgnie: tzw. pseudo obwodnica przy blokach na Poniatowskiego i ekspresówka S74 w Pysznicy. Też Wam wtedy powiem: nie trzeba się było frajerzy budować koło drogi hałaśliwej drogi.

~kibic

2 czerwca pojawia sie f 16 i glosne samoloty biedni ci mieszkancy znaczy jak glosowali za po to dobrze im tak

listek30

Wybudować się koło lotniska i narzekać na latające samoloty, hehe dobre, a życzyć komuś spadnięcia jest co najmniej nie na miejscu, na 2 czerwca proponuję wyjechać do rodziny to już nie będą "kukuryźniki" a coś znacznie głośniejszego.

~Miodek

Proponuję zainteresować się metodyką języka polskiego...

vjm

Przy takiej zaawansowanej metodyce przewidywania pogody oni zyja jak w cemnocie sredniowiecza - zamiast sprowadzic z Australii szamanow od zamawiania pogody - ustatlili sztywny termin zawodow i czekaja, ze moze bedzie odpowiednia pogoda.
Na poczatku Maja wystarczy zerknac na prognoze terminowa pogody i ustalic termin rozpoczecia zawodow to wszystko.

A co tam jest do zwiedzania? - moze pokazac im ta opuszczona nieruchomosc Lubomirskich obok lotniska, ktora okoliczni fornale doprowadzili do ruiny. To wy macie kregielnie !!?

~ania

Nie trzeba żadnych sztuczek z podpinaniem się.... Dzisiaj o godzinie 23.00 tvn24 wyemituje ten dokument na swoich ekranach. Kto chce a nie oglądał może skorzystać z darmowej projekcji. Warto.

~MottodlaElyty

Dzięki Panie Boże za deszcz i chmury bo jest spokój i cisza zamiast ryku kukuruźników ciągnących szybowce podstarzałych dziadków i niezaspokojonych panienek. Dla nich to zabawa a horror i wściekłość dla mieszkańców Turbii, Pilchowa, osiedli Sochy i Posanie. Jedyna nadzieja że któryś znowu spadnie i zamkną ten kurnik i łąkę w Turbii.

~Ola

Posłowie PO i Nowoczesnej, na znak sprzeciwu wobec zaostrzenia kar dla pedofilii, nie wzięli udziału w głosowaniu.