IV Turniej Szachowy o Puchar Prezes MZK

Za nami IV Turniej Szachowy o Puchar Prezes MZK w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „VICTORIA”.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 51 osób ze Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Mielca, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Zabrnia, Sandomierza, Rzeszowa, Lubartowa, Dębicy oraz z Krosna.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły się o godz. 14:00. Zawodnicy za zajęcie pierwszych czterech miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowy i dyplomy. Pozostałym wręczono dyplomy uczestnictwa.

Pojedynki szachowe rozgrywane na czołowych szachownicach były bardzo zacięte i wyrównane. W rezultacie sześciu pierwszych zawodników uzyskało taką samą ilość punktów, tj. 5,5 pkt. O kolejności miejsc w tabeli decydowała więc dodatkowa punktacja, tzw. średni Buchholz (polegający na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników z pominięciem rezultatów skrajnych, czyli przeciwników, którzy zdobyli największą i najmniejszą liczbę punktów) oraz pełny Buchholz (polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników).

Zwycięzcą zawodów w kategorii OPEN został reprezentant TKSzach Tarnobrzeg - Grzegorz Juszczuk uzyskując 5,5 punktów, 2 miejsce zajął Hubert Mucha z UKS SP 1 Leżajsk (5,5 pkt.), 3 był Konrad Mucha, również UKS SP 1 Leżajsk (5,5 pkt.), z kolei 4 wywalczył Maciej Sura z Katolickiego Klubu Sportowego „VICTORIA” w Stalowej Woli uzyskując również 5,5 pkt.

W klasyfikacji wiekowej: 2003- 2008 1 miejsce zajął Adrian Słoniec (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Krystian Dębczak (4,5 pkt.) z Lubartowa, 3- Filip Gemzik (4,5) UKS SP 1 Leżajsk, 4- Patrycja Zygmunt (4,5pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1- Tomasz Procnal (3,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2- Kornel Jakubowski z TKSzach Tarnobrzeg (3,0 pkt.), 3- Cezary Podstawski (3,0 pkt.) z Rzeszowa, a 4- Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (również 3,0 pkt.).