V turniej szachowy w Stalowej Woli

2.03.2019 roku Katolicki Klub Sportowy "Victoria" w Stalowej Woli zorganizował V turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowały 52 osoby z różnych miejscowości i klubów szachowych. Partie rozgrywali szachiści ze: Stalowej Woli, Niska, Górna, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Leżajska, Żołyni, Rudnika nad Sanem, Przeworska, Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Rzeszowa oraz z Sandomierza.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły się o godz. 14:30. Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary (zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych), nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Wręczono również dyplomy uczestnictwa dla pozostałych zawodników i zawodniczek.

Zwycięzcą zawodów w grupie "OPEN" został reprezentant Stalowej Woli Tomasz Pintal uzyskując 6,5 pkt., 2 miejsce zajął Marcin Maj (6 punktów) z UKS SP1 Leżajsk, z kolei 3 lokatę uzyskał Krzysztof Socha (5 punktów) z UKS SP1 Leżajsk, 4 był Kacper Kłok (5 punktów) z Uranii Krosno.

W klasyfikacji wiekowej: 2003- 2008 pierwsze miejsce zajęła Izabela Tokarz z Ksz Gambit Przeworsk (5,5 punktów), 2 Adam Biesiadecki (5 punktów) z TKSzach Tarnobrzeg, 3 Piotr Działak (5 punktów)- reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, 4 Filip Gemzik, również z Victorii (5 punktów).

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, (4 punkty), 2. Mateusz Grusiecki z KKS Victoria (4 punkty), 3. Miłosz Mazurkiewicz (3 punkty) z UKS SP 1 Leżajsk, 4. Michał Rzeszowiak (3 punkty) z TKSzach Tarnobrzeg.