Koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali Rosę-Sport Radom i wciąż liczą się w walce o play-off

Podopieczni Bogdana Pamuły po trzech porażkach z rzędu w końcu wygrali i zrównali się punktami z ekipą z Radomia.

Koszykarze Stali Stalowa Wola rozpoczęli ten mecz z lekkim falstartem, bowiem po półtorej minuty przegrywali już 0-7. Po chwili było 2-10 i od tego momentu Stalówka zaczęła odrabiać straty. Podopieczni Bogdana Pamuły szli z ekipą z Radomia łeb w łeb i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23-25.

Druga kwarta również była bardzo wyrównanym starciem i obie ekipy od początku wymieniały się ciosami. Na parkiecie stalowowolskiego MOSiRu oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie i na przerwę Rosa-Sport Radom zeszła z jednopunktową nadwyżką. Gospodarze na trzecią kwartę wyszli bardzo zmobilizowani i zdemolowali rywali z Radomia rzucając aż 32 punkty, nie dając żadnych złudzeń ekipie Rosy-Sport. Goście w tej kwarcie zdołali rzucić zaledwie 10 punktów i Stal jednopunktową stratę zamieniła na dwudziestopunktową nadwyżkę. W ostatniej kwarcie miejscowi oddali inicjatywę i podopieczni Dawida Mazura postawili wszystko na jedną kartę. Przyniosło to poniekąd oczekiwany skutek bowiem koszykarze Rosy-Sport zdobyli wprawdzie 28 punktów, jednak to było za mało by pokonać Stalówkę.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 84-80 na korzyść naszej drużyny.

Stal Stalowa Wola – Rosa Sport Radom 84-80 (23-25, 18-17, 32-10, 11-28)

Stal Stalowa Wola: Bandyga 9, Buczek 6, Gumiński 21, Pietras 0, Tabor 7, Łabuda 22, Bejnar 15, Wojtanowicz 0, Siembida 4, Bzdoń 0 Rosa Sport

Radom: Rojek 6, Tyszka 7, Ziółko 10, Nowakowski 3, Adamczuk 0, Zwęgliński 17, Lis 6, Krakowiak 5, Czapla 0, Walski 4, Nowik 8, Wątroba 5