Mural: Lucjan Trela! To możliwe

Image

Artyści już są. Pomysł również. Od śmierci wielkiego pięściarza minęło niewiele czasu. Pamięć o nim powinna być przekazana potomnym. Może więc mural spełni tę rolę?

Nie ma potrzeby wypisywania szeregu osiągnięć Lucjana Treli, człowieka określanego mianem „Mały wzrostem, wielki sercem”, który rozsławił Polskę swoimi sportowymi osiągnięciami. Choć jak na boksera wagi ciężkiej nie miał odpowiedniego wzrostu, bez wątpienia miał wielki talent i siłę walki. Teraz, dzięki zdolnym graficiarzom, którzy np. ożywili osiedle Fabryczne pięknym napisem, może powstać wielki pomnik utworzony z kolorów farb. Pięciokrotnemu Mistrzowi Polski, który reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich i uległ dopiero przyszłemu mistrzowi Georgowi Foremanowi na punkty wytrzymując 12 rund (sztuka, która nie udała się wówczas nikomu), człowiekowi, który stoczył 275 walk i większość z nich wygrał, należy się hołd. O co chodzi? Ano o to, żeby, jak mówi artysta „każde z młodych pokoleń przechodziło przed ścianą z namalowaną podobizną p. Lucjana i pytało rodziców kim on był!”. A oni z dumą odpowiadali im historię naszego pięściarza!”.

W planie jest wykonanie muralu kilkadziesiąt metrów od bloku, w którym pięściarz mieszkał, gdzie żył, spacerował, spotykał się z ludźmi. To na pewno najbardziej odpowiednie miejsce.

- Wspólnie zamalujemy brzydką i pomazaną ścianę na biały kolor, chwycimy za pędzle i wałki i razem stworzymy dzieło, z którego będzie dumna cała Stalowa Wola, a może i cały kraj! Pan Lucjan zrobił wiele dla naszego miasta, dołóżmy się teraz i my aby jego historia była cały czas żywa!- pisze artysta.

Zespół od roku zajmuje się malowaniem murali i graffiti w naszym mieście. Tematyką ich prac są dzieła związane z naszym miastem, komiksem oraz przyrodą.

Każdy, kto chce wesprzeć to dzieło może wpłacić kilka złotych i poczuć się współtwórcą pomnika dla przyszłych pokoleń. Wystarczy WEJŚĆ TU i dokonać wpłaty, a także zapoznać się z projektem. To fajna inicjatywa, warta poparcia.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.