Trwa żałoba narodowa

Image

W Stalowej Woli w piątek flagi na instytucjach obniżono do połowy. Na biało czerwonych powiewa kir.

Trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żałoba będzie obowiązywać do soboty 19 stycznia do godziny 19:00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu.

Również w Stalowej Woli na instytucjach flagi powiewają wraz z kirem przypominając o wielkiej tragedii jaka miała miejsce podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morderca rzucił się na Pawła Adamowicza zadając mu 4 ciosy nożem: w brzuch, serce i 2 w lewą dłoń, co świadczy o tym, że prezydent próbował zasłonić się przed ciosem. Mężczyzna zmarł na drugi dzień.

Napaść była powodem organizacji pokojowych marszy i manifestacji przeciwko agresji i nienawiści. Również w Stalowej Woli w poniedziałkowy wieczór palono znicze i modlono się w intencji Pawła Adamowicza. W mieści odwołane są imprezy rozrywkowe. Prezes Zarządu strażaków ochotników wezwał OSP w Polsce o włączenie w sobotę o 12:00 syren.

Pogrzeb 53- letniego Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Gdańsku. Prezydentem Gdańska był od 20 lat.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jajaJakBerety

„Gdy ojciec Wiśniewski mówił o tym, że człowiek kierujący się kłamstwem nie może pełnić funkcji publicznych, wszyscy siedzieli. TVPiS dało w tym momencie przebitkę ze stojącym D.Tuskiem.
Ci amatorzy nawet manipulują tak, że ich podłość jest oczywista”

~@POMNIK

To kolejny "odlot" Antosia za który my dzisiaj też płacimy!smiech2smiech2;D

~MottodlaElyty

My Polacy mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko będzie jakieś dobro z tych porachunków mafijnych w Gdańsku. Niestety, Mrówka Cała będzie dalej deprawowała i ogłupiała polską młodzież.

~do@POMNIK

Ławki produkowali, stąd nie mieli głowy aby myśleć o szkoleniu pilotów.

~POMNIK

Zakupione jeszcze za rządów Macierewicza – trzy Boeingi 737 z przeznaczeniem dla najważniejszych osób w państwie to koszt ok. 2,5 miliarda.
Pierwsza z maszyn stoi już w Polsce jak pomnik od ponad roku, lecz ani razu nie oderwała się od ziemi z VIPem na pokładzie, bo żaden wojskowy pilot nie ma odpowiednich do tego umiejętności i uprawnień. Rząd będzie więc dalej dzierżawił maszyny od LOT-u, bo o szkoleniach spece w MON pomyśleli dopiero po kupnie maszyny.

~notomają

męczennika

~@warte uwagi

Nie liczyłabym na wrażliwość tego osobnika. Być może ten pajacowaty narcyz obraził się. Z powodu braku zachwytu jego osobą i posadzenia go w piątej czy siódmej ławie. Rodzina nie wyraziła zgody by zabierał głos podczas nabożeństwa. Lecz już wieczorem szusował w Zakopanem z lekkim sercem i umysłem nie skalanym głębszą myślą..

~real

malutki człowieczek "spóźnił się" na minutę ciszy po zamordowanym w zbrodni politycznej- jaki człowieczek taki czyn

~warte uwagi!

Wczorajsze godziny w Bazylice Mariackiej w Gdańsku powinny być dla Prezydenta Andrzeja Dudy ciężkim przeżyciem. Powinny, ale czy były - tego nie wiem. Dookoła chłód obojętności, chociaż normalnie powinno być inaczej - w końcu przybył Prezydent RP. Dookoła wszędzie powtarzane słowa "Nasz Prezydent", a to przecież nie o nim, chociaż normalnie powinno być także o nim. W powietrzu brzmią gorzkie słowa o. Ludwika Wiśniewskiego, których pewnie nie wziął do siebie, chociaż normalnie powinien wziąć także do siebie. No właśnie - normalnie tak powinno być, ale nie jest normalnie, ponieważ zburzono normalność.

~Tak uważam

Prezydent Adamowicz pod każdym względem był większy od Kaczyńskiego...wzrostem , intelektem, kulturą, szacunkiem do innego człowieka, pogodą ducha itd...itd
Straciliśmy jako Polska przyszłego kandydata, godnego urzędu Prezydenta. Tak uważam .

~z internetu

PiS zagarnia wszystko bo mu „się należy”. Adamowicz gromadził by rozdawać innym. Kaczyński stworzył mit PiS-u dzięki katastrofie smoleńskiej przerabiając ją na zamach i spisek, by zyskać władzę. Ale to Adamowicz zginął zamordowany na oczach wszystkich.

Adamowicz jest przeciwieństwem Kaczyńskiego i PiS-u. Piszę jest, bo po śmierci stał się mitem - punktem odniesienia dla naszych symboli i realu.

Od młodości żył polityką, ale nie po to by knuć, niszczyć, jak mówi o prezesie Wałęsa. Adamowicz współpracował, nie rozkazywał z tylniego siedzenia. Otaczał się ludźmi, miał przyjaciół nie wyznawców. W przeciwieństwie do Kaczyńskiego nie wynajmował za ciężkie pieniądze ochroniarzy, spoza których go nie było widać. Ani nie mobilizował policyjnej armii do ochrony swoich przemarszów. Nie był tchórzem, ani nie miał paranoi. Był wybrany przez społeczeństwo i się od niego nie odgradzał. Odwrotnie niż Kaczyński, nie obarczał uchodźców roznoszeniem chorób i pasożytów. Zapraszał ich do Gdańska. Nie nasiąkł w domu wiecznym konfliktem. Nauczył się w nim tolerancji, troski.

Ktoś złośliwy może dorzucić: Adamowicz miał psa, Kaczyński kota. O piesku Zeusie mówiła na pogrzebie starsza córka zamordowanego Prezydenta. Młodsza, jeszcze dziecko, bawiła się serduszkiem. Podgrzewa się je w mikrofali, a w razie potrzeby łamie by wydzieliło ciepło. Wzięła je ze sobą na pogrzeb, ogrzać rączki, których już nigdy nie poda tacie. Albo widząc wszędzie serduszka Orkiestry chciała mieć swoje. My widzieliśmy w tym symboliczne serce, jej ojca, wołanie o serce i powszechną dobroć.
PiS zagarnia wszystko bo mu „się należy”. Adamowicz gromadził by rozdawać innym. Kaczyński stworzył mit PiS-u dzięki katastrofie smoleńskiej przerabiając ją na zamach i spisek, by zyskać władzę. Ale to Adamowicz zginął zamordowany na oczach wszystkich.

Paradoksalnie, w symbolicznej symetrii, być może od jego śmierci zacznie się upadek Kaczyńskiego tworzącego na śmierci swoje imperium wyższości moralnej.
Fałszywy mit wiecznej ofiary i pokrzywdzonego PiS-u nie wytrzymuje konkurencji z mitem Adamowicza. Człowieka dobrego, radosnego, mądrego i tolerancyjnego. Dlatego prezes, od dawna poza kręgiem normalności wyznaczanej przez naszą cywilizację i demokrację, nie pojawił się w sejmie ani w Gdańsku - mieście wolności - solidarności.

Manuela Gretkowska

~lubie TVPiS

Oglądam czasem TVPiS gdyż w porównaniu do TVN wszystko mają skrócone i połowę wycięte. No i bardzo dużo sexu tam. Pierd...ą na okrągłosmiech2

e2rds

Myślicie frustraci, że normalnych, myślących ludzi obchodzi gdzie macie tą żałobę, czy myślicie, że kogoś obchodzą tacy głupole. To wasza bezsilność powoduje pisanie takich chamskich i złośliwych wypowiedzi. Świat toczy się dalej i nie ma znaczenia co piszecie i na kogo piszecie. Życzę powodzenia, choć takie miotanie się niczego nie załatwi w waszym życiu.

~Zbigniew

Cóż tu dodać. Zginął człowiek jest ofiarą tego podziału na sorty. Odebrano mu życie w tak pięknym momencie, w którym nikt by nie uwierzył, w odliczaniu (7) światełka do nieba. To zrobił bandyta nie był chory psychicznie, był i jest chory z nienawiści. Tak został wychowany z kogoś czerpał wzory. Nie wstydźmy się o tym pisać. Ta prawda musi zostać przekazana nam. Boję się, że będzie inaczej. Już nawet tu obudzą się demony zła, heiterzy i ludzie uważający się “za prawdziwych Polaków”.

~IV RP

Wygraliście. Dzięki wam rezygnował Jurek Owsiak. Bezrobotny bloger Matka Kurka, prywatnie Piotr Wielgucki, posłanka Krystyna Pawłowicz, przedstawiciele rządu i Kościoła opluwający WOŚP od lat, powinni być dziś szczęśliwi. Wygraliście. Oto ziściły się wasze marzenia. Zniszczyliście Owsiaka, zniszczyliście finał WOŚP, nie żyje znienawidzony przez was prezydent Gdańska. Dziś zbudowaliście wreszcie Polskę waszych marzeń, prawdziwą Czwartą Rzeczpospolitą.

~prałat 33

w dupie mam ta zalobe amen maryjo hahaha

~baranos

Racja,załoba jest dla owiec.Myslacy wiedza ze ten Adamowicz był dyktatorem w Gdansku,nie słuchał sie nawet kolegow z platformy.Mial zakaz startu w wyborach na prezydenta od platformy ,a jednak wystartował i tym samym sprowadził na siebie krzyzyk.

~rst123

w d.pie mam ta żałobę

~Olo

~zalobnik rzeczywiście szacunek? jego polityka szczucia na siebie ludzi doprowadziła do tragedii, zdobycie i utrzymywanie władzy za wszelką cenę do tego doprowadziło, hańba

~Ludu

To zdarzenie które miało miejsce na finale powinno nas czegos nauczyć. Ludzie powinni się zjednoczyć z ludzmi a nie tworzyć dwa oddzielne obozy i gryzc się miedzy sobą.

~zalobnik

Do ministrant, masz 100 procent racji ale zaden propagandzista z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ tej racji ci nie przyzna bo ich nie onteresuja racje oni chca koryta. Wez tylko jeden przyklad pan premier Kaczynski powiedzial o poslach z euro parlamentu najgorszy sort a propagandzisci PO wmawiaja POLAKOM ze mowil o wszystkich ludziach popierajacych PO.A przeciez powiedzial cala prawde i za to nalezy sie panu K. najwiekszy szacunek.

~zalobnik

Do ministrant, masz 100 procent racji ale zaden propagandzista z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ tej racji ci nie przyzna bo ich nie onteresuja racje oni chca koryta. Wez tylko jeden przyklad pan premier Kaczynski powiedzial o poslach z euro parlamentu najgorszy sort a propagandzisci PO wmawiaja POLAKOM ze mowil o wszystkich ludziach popierajacych PO.A przeciez powiedzial cala prawde i za to nalezy sie panu K. najwiekszy szacunek.

~taktak

no name - może ci podniosą zasiłek pogrzebowy? Mogą!!!

~tygrys

żałoba tydzień hihi

~tajlandia

te dzieci tu i w gdansku też znali sp* prezydenta czekam serduszka na odpowiedz haha smiech2

~POLAK

DO SATURNA!!!!!!!!!!!BRAK SŁÓW DO TAKIEJ KANALI JAK TY JESES!!!!!!!!!

~gdanski

Głupi lud dostaje kłamliwe informacje.Agenci wykanczaja kogo musza.Smierc Adamowicza byla na reke PIS I PO .Przeciez ten,, krol Gdanska "myslał ze bedzie rzadzic ile chce bez zgody kolegów z platformy.Złamał umowe z platforma i mimo zakazu kandydowania sam sie wystawił na kandydata.Teraz inni z parti wiedza ze trzeba słuchac kolegow ,nie pozwalaja kadydowac to nie wolno i juz.Załoba narodowa to taka maska po pisu ,tatrzyk dla owiec.

Saturn

Owsiak wraca do WOŚP za duża kasa by zrezygnować za coś Maybacha trzeba utrzymać

~Hejt stop

Polacy w tym tygodniu pokazali jak być przyzwoitym. Oczywiście trafiło się kilku spóźnialskich i trochę hejterów, ale i tak było Ok. Będą chcieli utrzymać i powstrzymać ten taniec nienawiści, małych, smutnych i samotnych ludzi ? Szczerze wątpię ale może się jednak mylę czego bardzo bym chciał.

~@motto....

@mottodlaedyty........zacytuje ci pewną pieśń „ mówiła mi mama bym nie bał się chama, bo cham jest cham i boi się sam”. Powiedzieć o tobie cham to komplement.