Trwa żałoba narodowa

Image

W Stalowej Woli w piątek flagi na instytucjach obniżono do połowy. Na biało czerwonych powiewa kir.

Trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żałoba będzie obowiązywać do soboty 19 stycznia do godziny 19:00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu.

Również w Stalowej Woli na instytucjach flagi powiewają wraz z kirem przypominając o wielkiej tragedii jaka miała miejsce podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morderca rzucił się na Pawła Adamowicza zadając mu 4 ciosy nożem: w brzuch, serce i 2 w lewą dłoń, co świadczy o tym, że prezydent próbował zasłonić się przed ciosem. Mężczyzna zmarł na drugi dzień.

Napaść była powodem organizacji pokojowych marszy i manifestacji przeciwko agresji i nienawiści. Również w Stalowej Woli w poniedziałkowy wieczór palono znicze i modlono się w intencji Pawła Adamowicza. W mieści odwołane są imprezy rozrywkowe. Prezes Zarządu strażaków ochotników wezwał OSP w Polsce o włączenie w sobotę o 12:00 syren.

Pogrzeb 53- letniego Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Gdańsku. Prezydentem Gdańska był od 20 lat.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Steff

Pan Prezydent Andrzej Duda super gość. Jeden z lepszych prezydentów w historii. Tak trzymać. Psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. Co się stało z jurkiem? Raz odchodzi raz wraca. Jednak człowiek orkiestra

~Staszek

Bardzo mądrze postąpiono, że skremowano ciało prezydenta Pawła Adamowicza. Inaczej hieny cmentarne odkopywałyby go co jakiś czas jak po smoleńskiej tragedii.

~@warte uwagi!

p. Andrzej Duda został wybrany prezydentem RP wcale nie oznacza, że jest głową państwa. Jego dotychczasowe działania nie potwierdzają tego a wręcz przeczą temu. Głową państwa póki co jest pewien szeregowy poseł, bo to on rozdaje karty. I to jest przykre.

~@banan55

Apróbowałeś lewatywy? I nic?

~banan55

Według mnie to platfusy wynajeły tego zbira do pozbycia sie Adamowicza za pozwoleniem PIS.Ta załoba narodowa i trumna w bazylice to taki teatr dla owiec co łykaja wiadomosci z telewizji.Obłuda polityków po i pis.Na you tube opisuja ze to był wynajety zabójca.

~@adan

Do zobaczenia panie myśliwy. Bez odbioru.

~dojna zmiana+

DO ~@adan2 Sorry ale coś mi się popieprzyło i myślałem ,że to mnie chcesz oskarżać tylko nie bardzo wiedziałem o co.Przepraszam za te dwa ostatnie wpisy.

~~@adan2

A u tego zmarłego pana to nie ja byłem oskarżycielem tylko Sąd Rejonowy w Gdańsku.Temu też zaprzeczysz że to nie miało miejsca.

~~@adan2

Za prawdę i fakty które miały miejsce jeszcze nikogo nie skazali więc mnie nie strasz i uważaj bo są artykuły 234 i 238 kk.I z myśliwego można stać się zwierzyną.

~@adan2

Jeśli prokuratura z urzędu nie zainteresuje się twoim wpisem to się J ej przypmnę by cię nauczono nie oskarżać ludzi zwłaszcza zmarłych. Masz jak w banku!

art2deco

Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali się w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Również w Rosji nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore, ambasadorowie i dyplomaci, a także zwykli mieszkańcy Moskwy wpisali się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie RP w stolicy Rosji.

~dojna zmiana+

Uważaj co piszesz bo możesz zostać podany do prokuratury za mowę nienawiści przez Durczoka.

~@dojnazmiana+

Tak rozumować płytko może tylko ktoś z ptasim móżdżkiem. Kaczym!

~MottodlaElyty

ŻAŁOBA NARODOWA TRWA ! News: "W niedzielę wieczorem w Rożentalu w gminie Pelplin 60-letni mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem. Policja szuka napastnika - informuje Radio Gdańsk."
Z pewnością zabiła go nienawiść. Na razie taka ogólna nienawiść. A czy to nienawiść polityczna tzn. pisowska to się dopiero zobaczy, kiedy tęczowy rzecznik praw (homo) obywatelskich i ten mądraliński dominikański przebieraniec sprawdzą czy oglądał TVP Info czy też nie. Oczywiście jeśli zabójca oglądał TvMoschaber to nie była nienawiść tylko zwykła zbrodnia wykonana przez szaleńca.

~Do.. Boss

Czy Ty masz WĄS

~dojna zmiana+

Nie ma już żadnej mowy nienawiści.Adamowicza żegnali kibice a nie kibole.Race odpalali kibice a nie naziści.Nikt do Brukseli nie naskarżył.Coś mi umknęło albo obudziłem się w innej rzeczywistości i wymiarze? I myślę że następne wybory wygra po i kodziarze i stanie się cud. Wszyscy będziemy się kochali a Niemcy tak nas będą lubić że będą nam kasę przelewać ile tylko zapragniemy. Skąńczą się kolejki w szpitalach a na dziecko będzie 1000+. Inwalidzi będą jeździć wózkami elektrycznymi. Będzie pięknie i cudownie.

~taka prawda

Polski kościół się sPiSił i to jest początek jego końca.

~@Boss_STF

Lepszego od dominikanina o.Ludwika Wiśniewskiego nikt nie wygłosi! A szkoda.

~@Boss_STF

Lepszego od dominikanina o.Ludwika Wiśniewskiego nikt nie wygłosi! A szkoda.

~adan2

Adamowicz to korupcja .Dobrze ze nie bedzie juz brał zato mieszkan.

~Boss_STF

W Kościołach są wygłaszane w każdą niedzielę bardzo fajne i pożyteczne kazania. Dla większości z Was tutaj przydałoby się wysłuchać takiej nauki. Może w końcu coś do tych główek biednych by trafiło.

~HAKATUMBA

Tadeusz Rydzyk podpisuje ważną umowę. Zaczyna współpracę z właścicielem sklepów Żabka. Ciekawe czy sklepy będą otwierane we wszystkie niedziele???

~WAŻNE

> Dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski w Bazylice Mariackiej podczas mszy pogrzebowej zamordowanego śp. prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza: "Dzisiaj przeżywamy w Gdańsku nowy, dziejowy, historyczny moment. Cała Polska czeka - może nie tylko Polska - żeby z Gdańska wyszło przesłanie, które dotrze do każdego Polaka i które przywróci moralną równowagę w naszym kraju i w naszych sercach... W ostatnich dniach wielu ludzi próbowało formułować to przesłanie, które wynika ze śmierci Pawła i ja tu dzisiaj jestem przekonany, że Paweł, który jest już u Boga, chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w Kościele... Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać..."
Obecni w gdańskiej bazylice przyjęli słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego gromkimi brawami na stojąco...

~quo vadis

Kazanie dominikanina o. Ludwika Wiśniewskiego powinno być wygłaszane w każdym kościele co niedzielę. I jeden dzień dłużej.

Kościele polski ! Może to właśnie czas abyś pokazał "quo vadis" ?

~SYGNALISTA

TYM RAZEM PRZEGRASZ STARCZE
BO ZNÓW WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W GDAŃSKU!!!

e2rds

Oj głupi, jakże głupi ludzie, prześcigacie się kto komu bardziej dowali, zwróćcie uwagę, że my jesteśmy tylko w tej całej machinie tacy, po prostu mali.

Mk-ST.WOLA

A jak umarł Pan bogaty
To mu nieśli wieńce, kwiaty
Order dali mu po śmierci
By mu złocił się na piersi

A jak umarł chłop z fabryki
Nie płakali, bo był nikim
Odszkodowań nie ma wtedy
Trumnę trzeba brać na kredyt

A jak padło dziecko z głodu
Nie ruszyło to narodu
Dalej po bogaczu kwilił
Taki to był nastrój chwili"

~@żenada

„Rymatyzmy jakieś lupą
ot co powiesz wszystko głupio”
-Aleksander hr. Fredro

~żenada

oPOzycyjni szczekacze tutejsi podobnie jak wasze guru polityczne tak i wy cały czas tutaj ujadacie i zioniecie jadem.Ale to już taka wasza cecha po oderwaniu od głownego koryta.Politycy PO w każdej stacji tv plują jadem nienawisci dziś a nawet tuż po pogrzebie .Nawet nie uszanują żałoby , nie zrobią rachunku sumienia tylko "mnie to nie dotyczy" wmawiają.Gdzie tu do pojednania ??? Im tylko awanturnictwo i niezgoda widać pasuje.Im gorzej tym lepiej ,znamy to juz z historii.

~MIAŁ PSIAKA

A jeśli ktoś miał, na przykład, psa.
To jak temu psu wytłumaczyć,
że pana już nie będzie?
Choćby pies szukał i tu i tam i gdzie indziej.
I wszędzie?
Jak temu psu wytłumaczyć,
że zapach też zniknie powoli,
że psu zostanie tylko pamięć i ukradziony gdzieś kapeć i nieobecność, co boli?
Że zniknie płaszcz i buty też znikną
z korytarza.
I już nie będzie dłoni,
której ciepły dotyk
tak miękko psa rozmarzał…
Że coś się tak bardzo zmieniło
i odtąd już będzie inaczej.
Pies patrzy i nie rozumie,
dlaczego pani płacze…