Trwa żałoba narodowa

Image

W Stalowej Woli w piątek flagi na instytucjach obniżono do połowy. Na biało czerwonych powiewa kir.

Trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żałoba będzie obowiązywać do soboty 19 stycznia do godziny 19:00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztu.

Również w Stalowej Woli na instytucjach flagi powiewają wraz z kirem przypominając o wielkiej tragedii jaka miała miejsce podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morderca rzucił się na Pawła Adamowicza zadając mu 4 ciosy nożem: w brzuch, serce i 2 w lewą dłoń, co świadczy o tym, że prezydent próbował zasłonić się przed ciosem. Mężczyzna zmarł na drugi dzień.

Napaść była powodem organizacji pokojowych marszy i manifestacji przeciwko agresji i nienawiści. Również w Stalowej Woli w poniedziałkowy wieczór palono znicze i modlono się w intencji Pawła Adamowicza. W mieści odwołane są imprezy rozrywkowe. Prezes Zarządu strażaków ochotników wezwał OSP w Polsce o włączenie w sobotę o 12:00 syren.

Pogrzeb 53- letniego Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę w Gdańsku. Prezydentem Gdańska był od 20 lat.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anser

www .wykop .pl/link/ 4756425/o -tajemnicy -fortuny -adamowicza/

~Lipa

e2 cos tam nadaje to co było wczoraj w TVNazi przeciez to ciasny umysł i sam nie potrafi pomyśleć.

~Lipa

Do wszystkich POKO monów.Kiedy się zrzucicie i oddacie nam obywatelom ukradzione przez Tufuska OFe w kwocie 150mld złotych wraz z 250mld zł wyłudzonymi z naszego budżetu przez mafie za przyzwoleniem rządu PO ?

e2rds

Do he hee, kto myśli to już wie, kto nie myśli to i tak szkoda tłumaczyć.

e2rds

student, szkoda, że podpisujesz się student, a masz taki otumaniony łeb. Tylko niektóre ministerstwa mają ubezpieczone limuzyny ubezpieczeniem AC. Nie mają takiego ubezpieczenia między innymi premier, prezydent. To są limuzyny w wersji pancernej i ubezpieczenie AC to koszt około 200 tys. rocznie. Jak byś był prawdziwym mądrym studentem to wyczytał byś to w internecie, ale przecież głupcy nie potrafią korzystać z internetu. Limuzyna Szydło również nie była ubezpieczona.

~blacharz

Co kuźwa znowu rozwalili kolejne auto???

~@jajaJakBeret

Blacharzowi się te pieniądze NALEŻAŁY 😁- - płakał 😂-😂 jak fakturę wystawiał smiech2

~student

Do e2rds, ale TVN ci wypal leb, wszystkie lmuzyny rzadowe maja AC na 100 procent. Po co klamiesz i sie osmieszasz i kompromitujesz na cala POLSKE przy okazji kompromitujesz wszystkich mieszkancow naszego miasta.

~he hee

e2rds jeśli możesz to napisz kto jej wyprał?

~brawo

pis

~dlaczeeeego

madziu,,,,,magdaleeeeeeeennnnnnnnooooooooo

e2rds

qaz to jest bardzo proste, żaden ubezpieczyciel nie wyrazi zgody na AC limuzyn rządowych bo by poszedł z torbami. Od limuzyn rządowych jest płacone ogromne OC i tak to nie pokrywa kosztów odszkodowań wypłacanych pokrzywdzonym przez limuzyny rządowe.

~qaz

Dlaczego w rządowych limuzynach nikt nie wykupił AC ????? I dlaczego nikt za to nie beknął ??

~nasza kasa

Dlaczego nigdy nie należy się śmiać z PiSowca, który rozbił samochód? -Bo za ten samochód zapłaciłeś ze swoich podatków.

~he hee

ciekawe kto jej wyprał???? Bez łezki w oku a co dopiero na policzku,po paru dniach zaledwie żałoby(?) i taki wywiad perfekcyjnie bez zająkniecia wypowiedziane i dobrane słowa.

~jajaJakBerety

Koszt naprawy limuzyny macierewicza to 170 tys zł, koszt kolizji szydłowej to 134 tys, czyli razem ponad 300 tys zł- nieźle - nowe auto lub 2 gorsze. Tak się bawi rząd a ludzie płacą jak za zboże. To tylko koszt 2 kolizji, a gdzie jeszcze kilkanascie pozostałych.
To jeszcze nic. Przedtem B. Szydło wicepremier od niczego poruszała się w kolumnie 3 samochodów i była ochraniana przez 8 funkcjonariuszy SOP. Po wydarzeniach z 13 stycznia, ochrona B. Szydło ma wzrosnąć trzykrotnie. Czyli 24 funkcjonariuszy SOP i 9 samochodów.

~FURMAN

134 tysiące złotych - tyle wyniósł koszt naprawy audi Q7 oraz bmw z kolumny rządowej, którą jechała wicepremier Beata Szydło. Do wypadku doszło 25 października zeszłego roku w Imielinie.
Nie lepiej zakupić bryczki z końmi i zatrudnić furmana? No tak ale skąd konie jak rozpirzyli stadniny???

e2rds

Do student i z internetu. Cokolwiek byście nie napisali, jakąkolwiek prawdę i argumenty, do pewnej grupy ludzi i tak to nie dotrze. Raz dokumentnie wyprany mózg za parę groszy już nie zostanie naprawiony. Część naszego społeczeństwa ma stosunek wybitnie roszczeniowy do państwa i obecna władza te roszczenia zaspakaja we własnym interesie, tylko takie postępowanie źle się skończy i dla społeczeństwa i dla takiej władzy. Nie dadzą się w nieskończoność ograniczać ludzi pracujących i przedsiębiorców, byle inni mogli utrzymać się przy władzy i zaspakajać potrzeby swoich wyborców z wysiłku innych.

~DEMONkracja

Doskonale ktoś tu napisał że krajem rządzi jeden poseł. Kiedyś też byli premierzy itp ale I Sekretarz KC PZPR o wszystkim decydował. Był alfą i omegą w każdym temacie. I wróciła po latach „sprawdzona dobra zmiana”😜 Tylko bezmózgowiec tego nie dostrzega.

~Przestań

Magda,,,magdaleeeeeeeennnnoooooooo ¡!!!!!!!!!!!!!

~ten sam

Piszesz pod kilkoma nickami ale głupawo więc wiadomo że poziom intelektualny i IP tożsame. Lecz ludzi mądrych jest znacznie więcej niż wyznawców waszej sekty. I to będzie wasz problem bo nie kupują waszych bredni i manipulacji.

~Lipa

Jak tam POKO stalowowolskie? To za ile lat wrócicie do władzy? Piszcie sobie ile chcecie komuchy takie wasze prawo umiech Do zobaczenia za 5 lat przy urnach !

~francuz

Do student, zapewne masz na mysli piszac ze nadstawianie drugiego policzka nic nie daje, zwlaszcza do tych co rzucaja kamieniami. To wlasnie rzad PIS bez przerwy nadstawia policzek i ta opozycja za duzo sobie pozwala. Przypomne ci tylko ten pucz na poczatku rzadow PIS w sejmie, nie masz zielonego pojecia nawet jako propagandzista. Bo co napiszesz to sie wszystko przeciwko tej smiesznej opozycji obraca tzw. totalnej.Zobacz co robi Macron we FRANCJI, gdyby ta polska opozycja robila to co robi we FRANCJI zolte kamizelki juz dawno by tej opozcji nie bylo. Oczywiscie nie mam tu na mysli KUKIZ 15 bo to w miare merytoryczna opozycja.

~polityk

Do z internetu , zapewne masz na mysli Schetyne piszac ze jeden posel doprowadza POLSKE do katastrofy. To cie jeszcze poinformuje ze jest ich duzo wiecej a najwiecej oslow z pseudo opozycje w PARLAMENCIE EUROPEJSKIM.

art2deco

Żałoba się skończyła a woja polskojęzyczna od 1939 trwa w najlepsze.

~z internetu

Obejrzałem właśnie po raz n-ty „Śmierć prezydenta” – znakomity obraz Jerzego Kawalerowicza z 1977 roku, niemal dokumentalny zapis ostatnich dni Gabriela Narutowicza, jego burzliwy wybór na Prezydenta RP i inscenizację zamachu na Jego życie. Dawniej odbierałem ten film jako wyłącznie paradokument historyczny – znakomicie zresztą zagrany. Dziś nagle zobaczyłem współczesny sejm, ten sam język nienawiści, niemal te same argumenty, identyczna atmosfera nagonki i prawie identyczne okoliczności zamachu. A później stek bredni wypowiadanych przez zamachowca na sali sądowej. Kompletne deja vu. Zupełnie, jakbym słyszał bełkot co poniektórych współczesnych nienawistników. Obejrzyjcie, bo warto! Różnica między tamtym zamachowcem i obecnym jest tylko jedna – tamten był cenionym malarzem, ten jest pospolitym bandytą. Reszta zgadza się prawie w 100%. To niesamowite i jednocześnie przerażające. Wojna polsko – polska. Putin śmieje się z nas. A jeden poseł powoli, systematycznie doprowadza Polskę do katastrofy. Płakać się chce.

~student

Niestety, nadstawianie drugiego policzka, czy rzucanie chlebem w tego, kto w nas rzuca kamieniem, przyniosły skutki, jakie widzimy. Chrześcijańska postawa może i jest w założeniu szlachetna, ale w życiu zupełnie się nie sprawdza, bo rozzuchwalony bezkarnością cham staje się tylko bardziej chamski, a agresor bardziej agresywny.
Wybory będą egzaminem dla społeczeństwa obywatelskiego, które jeśli ten egzamin obleje, może na długo pożegnać się z szansą na lepsze jutro. Ordynarny zamordyzm stoi u wrót.

~chcemy

Do wiemy, oczywiście że masz 1000 procent racji. Ja dodam do tego że to największy ómysł we wszechświecie. Niech was błogosławi Ojciec z krainy piernika a maszt nadawczy aby zawsze docierał z sygnałem, nawet w największą burzę wywołaną wiadomo przez z Brukseli.

~wiemy

Do steff, oczywiscie ze masz 100 procent racji ale ja jeszcze dodam ze nasz obecny prezydent to najwiekszy maz stanu obecnie na swiecie.

e2rds

Steff, gdybyś nic nie napisał, nikt by nie wiedział, że jesteś głupcem, nic nie kumasz z tego co się stało.