Zima, zima, zima. Pada, pada śnieg

Image

Pada śnieg. Od kilku dni intensywnie sypie zamieniając świat w krainę lodu i mrozu. Nasi czytelnicy zwracają uwagę na nie zawsze nieodśnieżone chodniki i ulice.

Trudno mieć pretensje do zimy, że raczy nas swoimi urokami dość intensywnie. Sporo za to pretensji mamy do tych, którzy zajmują się odśnieżaniem ulic. „Nie mogę rano dojechać wózkiem z dzieckiem do żłobka”- pisze czytelniczka, „moja siostra złamała sobie rękę upadając na ziemię przed blokiem, bo chodnik choć odśnieżony, był śliski”, „miasto nie dba o ulice, bo pośniegowe błoto wymieszane z solą zalega na drogach”- skarży się następny stalowowolanin.

Śnieg sypie i sypie. Świeżo odśnieżone ulice po chwili spowija nowy puch. Mieszkańcy narzekają na miasto, że nie dba o ulice, ale wielu nie wie, że za odśnieżanie odpowiada wiele podmiotów. Drogi w naszym mieście należą do gminy, powiatu, województwa i kraju. Uliczki i chodniczki między blokami sprzątają poszczególni zarządcy i to oni mają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców tychże bloków. Jeśli ktoś uważa, że ma przed blokiem nieodpowiednie warunki do spacerów, powinien dzwonić do spółdzielni, jeśli jest ślisko na drodze na krajówce- do podmioty odpowiedzialne za czystość na tej drodze itd. Właściciele sklepów i posesji mają zadbać o czystość przed swoimi punktami.

W Stalowej Woli drogami gminnymi i miejskimi zajmuje się MZK. Codziennie na ulice wyjeżdża 5 piaskarek, 5 traktorów, ładowarka oraz 3 ekipy ręcznie odśnieżające chodniki. Wciąż padający śnieg utrudnia skuteczną pracę. Dlatego też przed wieloma blokami mieszkańcy sami chwytają za łopaty i przystępują do ośnieżania.

Również policja w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców sprawdza, czy właściciele wielkopowierzchniowych sklepów odśnieżają dachy. W Stalowej Woli regularnie prowadzoną są prace mające na celu dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców.

Sytuacja pogodowa ma poprawić się dopiero na weekend. Do tego czasu musimy nauczyć się z zimą.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.