Zgon na Popiełuszki. Mężczyzna zmarł po zatruciu tlenkiem węgla
Opublikowano: 10  Stycznia  2019

Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek 10 stycznia 2019 roku około godziny 9:30 w Stalowej Woli. Mężczyzna zmarł wskutek zaczadzenia.

Tlenek węgla ulatniał się w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Popiełuszki. Mężczyzna mieszkał z matką i siostrą. Rano postanowił wziąć kąpiel. Zbyt długie przebywanie w łazience zaniepokoiło jego mamę. Okazało się, że 61- latek nie wykazuje oznak życia. Wezwano karetkę pogotowia. Mężczyzna nie żył.

Na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna i policja. Podejrzewano, że przyczyną śmierci może być zaczadzenie. Wkrótce do domu przyszła również siostra zmarłego. Pomiar stężenia tlenku węgla nie wykazywał w mieszkaniu już znacznych przekroczeń. Największe wartości uzyskiwano jednak w łazience.

Na miejsce wezwano prokuratora i grupę policyjną. Matkę zmarłego mężczyzny, w związku z tym, że poczuła się źle, odtransportowano do stalowowolskiego szpitala.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~osti
Wszyscy jesteście mądrzy, a ja dzisiaj słyszałem, że przyczyną śmierci nie był czad tylko kłopoty z krążeniem. Czy portal sprostuje informację, czy będzie dalej napuszczał sensacyjkami ludzi na siebie? A panu o psudonimie Dydol, proponuje sprawdzic, co te słowo znaczy ... no chyba, że chciał się sam tak konkretnie określić ( ato z wypowiedzi bardzo możliwe)
Dodano: 14  Stycznia  2019  14:08:27
~info
Gazownik, sprawa nie jest taka prosta. Czujnik służy wyłącznie do alarmowania, ale nie zmienia ciągu w przewodach kominowych.

Spełnienie wszystkich wymogów w zakresie wentylacji pomieszczeń często nie jest wystarczające. Wtedy należy dążyć do zmiany sytuacji poprzez przebudowę kanałów spalinowych.


U mnie tak właśnie było i spółdzielnia mieszkaniowa musiała wyskoczyć z kaski. Są to nakłady naprawdę niezbędne. Dla spółdzielni jest taniej namówić wszystkich na ciepłą wodę z PEC-u, ale źródło ciepła, zależne od Tauron-u nie jest pewne w następnych latach. Takie informacje płyną do nas od osób blisko związanych z władzą.
Dodano: 11  Stycznia  2019  11:38:23
~gazownik1
Sprawa jest prosta jak budowa młotka,zatkane okna ,szczelne drzwi w łazience i spaliny z piecyka cofaja sie do mieszkania.Mozna załozyc czujnik w łazience ale trzeba kupic u to kilka flaszek wódki wiec lepiej przyoszczedzic.W lato i inne pory roku okna sa uchylone wiec jest bezpiecznie.
Dodano: 10  Stycznia  2019  19:04:43
~mondry
Opowiadacie wszyscy bzdury. Podstawa jest udroznienie isniejacych kominów. Frezowanie jak pozniej uszczelnienie i likwidacja u ludzi wentylacji mechanicznej czyli okapy odlaczyc od grawitacji, w wc zlikwidowac wyciągi mechaniczne/ Nie murowanie wentylacji w pokojach w starym budownictwie, zapewnialo to dodatkowe powietrze i brak ciągów wstecznych
Dodano: 10  Stycznia  2019  18:32:07
~mieszkanka
Jestem ciekawy na ile Zarządca zrealizował zalecenia kominiarskie, o ile istnieje przegląd kominiarski na 2018 rok, bo mam poważne wątpliwości co do tego.
Dodano: 10  Stycznia  2019  18:13:09
~Piotr
Nie rozumiem dlaczego ludzie ciągle żydzą te 100 zl na czujnik czadu....
Dodano: 10  Stycznia  2019  17:59:46
~info
Panie Dydol- w waszym bloku podobno odwrotny ciąg był od paru lat?
Tak pisze inna osoba podająca się za mieszkańca feralnego bloku. Niech Pan lepiej sprawdzi u siebie jak jest teraz i koniecznie jak najszybciej we współpracy z zarządcą rozwiążcie wspólnie problem.
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:53:01
~info
Kominiarz na stalowcenet też pisze o słabym ciągu, a u nas w klatce był odwrotny ciąg !!!!
Jak w tym bloku, gdzie zdarzył się wypadek.
Długo walczyliśmy ze spółdzielnią i dokumentowaliśmy każde zdarzenie, każdy pomiar. Wzywaliśmy poprzez spółdzielnię kominiarzy, kiedy zjawisko się pojawiało. Było to także o innych porach roku niż zima. Zawsze, kiedy na zewnątrz było nieco cieplej niż w domu. Nawiwniki w oknach to zwykłe otwory służące do zrównania ciśnienia powietrza. Odrotny ciąg łatwo zauważyć, gdy mamy nowoczesny piecyk gazowy. Gdy spaliny się cofają po prostu gaśnie. W moim przypadku fachowcy od piecyka proponowali rozregulowanie go i ominięcie tego fabrycznego zabezpieczenia. Nie dajcie się tak wyrolować!
Żądajcie przeróbki instalacji od swojego zarządcy!
Powodzenia w zmaganiach z urzędniczym tumiwisizmem😀
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:48:22
~Dydol
Naszym blokiem od ponad roku nie zarządza MZB tylko jakaś pani Garbacz. Jeden taki belfer od nas zarządu chodził przez pare miesięcy i namawiał by zmienić zarządce, że będzie lepiej hehehe ciekawe, bo tragiczne "skutki" tego nowego zarządu widoczne są niemal od razu - człowiek stracił życie. I co panie "nauczycielu", nie wstyd panu teraz?
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:47:25
~info
Tak. Mam pojęcie, bo w moim bloku był wsteczny ciąg w przewodach spalinowych. Pojawił się po ociepleniu bloku. Nie daliśmy się z sąsiadami uspokoić słodką gadką i wzywaliśmy często kominiarzy, a wyniki pomiarów kolekcjonowaliśmy na dowód występowania wstecznego ciągu. Każdy z nas miał sprawny piecyk, nawiewniki w oknach i odpowiednie otwory w drzwiach łazienki. Pomimo tego wsteczny ciąg pojawiał się nawet na parterze. Pomimo tego, że współdziałaliśmy z sąsiadami i każdy z nas miał detektor dymu i czadu to nie spoczęliśmy dopóki spółdzielnia mieszkaniowa nie zainwestowała w instalację przedłużającą nasz komin.
Każdy kto ma taki problem powinien żądać natychmiastowej pomocy i zgłosić problem do nadzoru budowlanego w starostwie. Jeżeli by to nie pomogło, to do prokuratury. Kwity od kominiarza, podpisane przez osobę z uprawnieniami zbieramy koniecznie.
Na stalowcenet mieszkaniec tego bloku pisze, że właśnie u nich występował odwrotny ciąg.
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:33:48
~Do info
Ty masz zielone pojęcie o czym piszesz?! Akurat przed dociepleniem było coś takiego u mnie robione ale niepotrzebnie ponieważ pan kominiarz wydał błędną diagnozę . Jak dalej a MZB "przeglądy " kominiarskie będą robiły takie osoby jak teraz to zakłady pogrzebowe będą miały "zajęcie".
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:14:38
~info
Poczytaj o konieczności przedłużania przewodów spalinowych po ociepleniu bloku. U mnie był odwrotny ciąg po termomodernizacji. Temat przepracowany, nawiewniki też były, ale to mało. Konieczne były prace na dachu.
Dodano: 10  Stycznia  2019  15:07:01
~Do info
O czym ty człowieku piszesz?! Przy docieplaniu wymieniano instalację gazową czy co?!W kanałach wentylacyjnych też coś robiono? Myślenie nie boli!
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:34:23
~info
Prokuratura i nadzór budowlany powinny jak najszybciej sprawdzić odprowadzanie spalin. W ocieplonych blokach często nie dostosowano instalacji. Sprawdźcie sobie w domu. Zgłaszajcie do spółdzielni i zarządców. Żądajcie od kominiarzy wyników pomiaru na piśmie.
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:29:37
~......?
Co do "kominiarza" obsługującego MZB to pytam czy posiada uprawnienia do wykonywania przeglądów? Tak sobie tylko pytam panie Gunia.
Dodano: 10  Stycznia  2019  14:20:53
~......?
Na pewno po zatruciu tlenkiem węgla zmarł? Z treści artykułu wynika coś innego.
Dodano: 10  Stycznia  2019  13:59:29
~......?
Na pewno po zatruciu tlenkiem węgla zmarł? Z treści artykułu wynika coś innego.
Dodano: 10  Stycznia  2019  13:59:23
~Alinuj
Śmieciarka, czad .. zima zbiera swoje żniwo .. a tu dopiero 20 dni zimy.
Dodano: 10  Stycznia  2019  13:40:06
~Mlody guwniak
Tate passat na zimowych caly rok bedze jezdzil
Dodano: 10  Stycznia  2019  12:40:58
~Somsiad
Wiadomość z przyszłości. Pjoter przynajmniej wiemy, żeby opon w tym roku na letnie nie zmieniać :-)
Dodano: 10  Stycznia  2019  12:39:24
~Pjoter
W czerwcu śnieg?
Dodano: 10  Stycznia  2019  12:34:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe