Firanki i zasłony dopełnieniem wystroju – jak je wybierać?

Image

Na aranżację pomieszczenia wpływa każdy element wystroju. Im lepiej dopracowany każdy fragment, tym bardziej spektakularny efekt można uzyskać. Wiele uwagi trzeba przykładać m.in. do wykończenia okna. Firanki i zasłony odpowiednio dobrane do reszty, mogą uatrakcyjnić cały wystrój. Podobnie jak w przypadku każdego wyposażenia wnętrz, tak i tutaj mamy duży wybór. Jak zatem wybrać firanki i zasłony, żeby dobrze się prezentowały?

Zanim kupimy firanki, musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które pomogą wybrać najlepszy model. Na pewno w pierwszej kolejności trzeba patrzeć na to, jaki styl panuje w pomieszczeniu i jakie pojawiają się w nim kolory.

Długość firanki

W sprzedaży są firanki o różnej długości. Najczęściej do wyboru mamy te, które sięgają podłogi, połowy okna, parapetu. Obie opcje są warte uwagi, ale w innych przypadkach. Na pewno ktoś, dla kogo priorytetem jest to, by okno zawsze olśniewało czystością i jednocześnie gwarantowało komfort termiczny, powinni skoncentrować się na krótszych modelach, które nie będą zasłaniały grzejników.

Jednocześnie bardzo trudno wyobrazić sobie wnętrze tradycyjne czy urządzone w stylu angielskim, w którym na oknie nie ma efektownych i ciężkich zasłon. Nie ulega wątpliwości, że będą się prezentowały doskonale. Z kolei takie style aranżacyjne jak styl skandynawski, czy minimalistyczny wymagają tego, by wykorzystać firanki krótsze i proste.

Z karnisza też zrobisz ozdobę!

Zdobiąc okno, powinniśmy patrzeć nie tylko na firanki, najlepiej spojrzeć też na rodzaj karniszy. Te, które mają żłobienia i dodatkowe elementy dekoracyjne, będą dobrze pasowały w stylu retro i tradycyjnym. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, gdzie też mają być zastosowane karnisze proste w budowie, najczęściej chromowane.

Poza tym inaczej może wyglądać samo mocowanie firanki i zasłony. Dostępne są tutaj trzy mechanizmy. Mocowanie jest na szelkach, kółkach lub na taśmie. Niezależnie od typu mocowania, każde firanki można założyć na karniszu drążkowym, który cieszy się największą popularnością. Jednak są i takie, które pasują do karnisza szynowego lub karnisza drążkowo-szynowego. Przy zakupie trzeba przyjrzeć się firankom pod kątem zaciemnienia. Jeśli mamy jasne pomieszczenia, mogą być z materiału mniej przepuszczającego światło. Przy ciemnym pomieszczeniach, najlepiej wybrać coś ażurowego.

Gdzie kupić dobre firanki?

Nie można zapominać o tym, że firanki są też widziane przez przechodniów. Stanowią swego rodzaju świadectwo dla tego, co znajduje się w domu. Nie tylko stanowią część aranżacji, ale także reprezentują nasz dom na zewnątrz. Z tego względu najlepiej kupić firanki w modnych wzorach. Jednocześnie dobrze kupić je od dobrego producenta, który może zapewnić, że będą przez długo czas dobrze się prezentowały. Home & You to jeden z tych sklepów, w których zawsze mamy dostęp do produktów, które perfekcyjnie potrafią sprostać wymogom najnowszych trendów. Jednocześnie sklep cieszy się zaufaniem klientów, co potwierdza jakość wszystkich kupionych artykułów. W ofercie znajdziemy m.in. firanki, zasłony i końcówki karnisza, które można dobrać pod kątem lamp i innych elementów dekoracyjnych wnętrza.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.