Tragedia na ulicy Staszica. Kobieta zginęła pod kołami śmieciarki

Image

Do tej tragedii doszło w środę 9 stycznia 2019 roku około godziny 10:55. 82- letnia kobieta zmarła na miejscu po potrąceniu przez śmieciarkę.

Do zdarzenia doszło na ulicy Staszica, na podwórku między blokami Narutowicza 8 a Staszica 13. Do starszej pani przyszła opiekunka społeczna, żeby zabrać ją do lekarza. Podopieczna była schorowana, poruszała się o kulach. Obie kobiety wyszły z domu. Opiekunka zostawiła panią Stanisławę przed blokiem, a sama udała się jeszcze wyrzucić śmieci. Kiedy się obróciła zobaczyła już tylko najeżdżająca na swoją podopieczną śmieciarkę. Starsza pani zginęła na miejscu.

Przed blok przyjechała policja, karetka pogotowia i straż pożarna. Ciało kobiety zostało uwięzione pod kołami śmieciarki. Na miejsce wezwano podnośnik, który podniósłby wóz na tyle, by dało się wyjąć spod kół staruszkę. Ciało zostało osłonięte specjalnym namiotem.

Na miejsce przyjechali policyjni technicy i prokurator.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~www

Po pierwsze to te ciężarowe samochody które cały dzień manewrują po wąskich osiedlowych uliczkach powinny być wyposażone w czujniki zbliżeniowe ze wszystkich stron i porządną kamerę cofania. Czy są? Nie wiem, ale jeżeli nie to nie są jakieś ogromne koszty.

Po drugie te drogi i przede wszystkim chodniki w mieście to lodowisko, a tak nie powinno to wyglądać. Nawet jeżeli to nie było tu przyczyną to może dojść do tragedii. Przejścia dla pieszych na osiedlach obstawione samochodami (a co tam, że pieszy/dziecko wychodzi prosto pod koła, kto by się 10 metrami przejmował) a na dodatek na jezdni szklanka i hamowania miejscami prawie nie ma.

mark30

BEATA SPIEPRZAJ HIENO

~jajko!

Na filmiku doskonale widać stan utrzymania chodników i ulic - Pan Policjant prawie nie zaliczył bliskiego spotkania 3-go stopnia z glebą - czy nie mogło być tak, że starsza Pani poruszająca się o kulach robiąc krok nie mogła zrobić podobnie? Poślizgnęła się i wpadła prosto pod koła śmieciarki? Niestety mogło tak być... :(

~tak myślę

dlatego podczas wykonywania manewru cofania niekiedy (w podobnych sytuacjach) należy skorzystać z pomocy drugiej osoby.szkoda że nie wszyscy stosują się do tego zalecenia.wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej.

~witz

Kondolencje dla rodziny zmarłej Pani oraz słowa otuchy dla kierowcy, który zapewne nie widział Jej w lusterku i opiekunki, która się pewnie nie spodziewała ruchu w tym miejscu... straszny wypadek :(

~jajko!

to jest między blokami Narutowicza 8 a Staszica 13... straszna tragedia zdegustowany

~zenon

musiała cofać bo chyba podwórko jeszcze w remoncie i droga wylotowa jest nieprzejezdna.

Czy ta staruszka została postawiona na jezdni czy chodniku?

~młody

Przechodziłam tamtędy, ludzie mówili,że śmieciara COFAŁA, szkoda też kierowcy......