Stalowa Wola - Turbia: Rok imprez lotniczych
Opublikowano: 8  Stycznia  2019

To będzie rok imprez lotniczych - zapowiada prezydent miasta. Szybowce, pokazy lotnicze, piknik lotniczy. Wszystko to i wiele więcej już za kilka miesięcy w Stalowej Woli i Turbi.

Już za kilka miesięcy w Turbi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie lotnicze- Mistrzostwa Europy w Szybownictwie. Otwarcie tej imprezy odbędzie się na stalowowolskich błoniach piknikiem lotniczym.

- Będzie to rok ciekawych wydarzeń, których do tej pory na terenie Stalowej Woli nie było. To są imprezy lotnicze, które mają zwrócić uwagę na potencjał lotniska w Turbi. Zaczynamy 11 maja dużą imprezą o wysokiej randze, Mistrzostwami Europy w Szybownictwie. To jest ranga imprezy, która odbywa się raz na 2 lata. W tym roku organizatorem jest Polska, Aeroklub Stalowowolski i Miasto Stalowa Wola- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Mistrzostwom będą towarzyszyły różne wydarzenia okolicznościowe. Na kolejne tego typu wydarzenie lotnicze mieszkańcy miasta nie będą musieli długo czekać. Wiele ciekawych wrażeń przysporzą pokazy w ramach Air Show.

- 2 czerwca na Lotnisku w Turbi odbędzie się impreza, której nigdy nie było w naszym regionie- Air Show (pokazy lotnicze). Będzie to niesamowite show, pokazy akrobacji lotniczych, pokazy różnego rodzaju maszyn, od wojskowych poprzez śmigłowce, helikoptery, pokazy grup akrobatycznych, lotniczych- mówi prezydent.

Włodarz Stalowej Woli zapowiedział, że miasto zamierza systematycznie inwestować w lotnisko, które już w części jest we władaniu Stalowej Woli. Przez najbliższe 5 lat w każdym budżecie będą pojawiały się środki na lotnisko w Turbi.

- W tej chwili trwają już prace przygotowawcze, modernizacji części majątku. W budżecie miasta jest ponad 200 tys. zł na te zadania. Są one już "w uruchomieniu" tak aby na maj ta infrastruktura, która będzie również oceniana przez gości zewnętrznych z całej Europy, aby ona przynosiła chlubę Stalowej Woli. W pierwszej kolejności zajmiemy się salą odpraw, która będzie mieściła się w jednym z hangarów. To zadanie będzie także dotyczyło poprawy sanitariatów, toalet, które są w budynkach- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Tomy
Hej stalowo wolskie lewaki i prawaki, może urządzicie sobie wspólną orgię i konkurs obciągania? Lewak prawakowi, prawak lewakowi, a potem zmiana. Co wy na to? Może by was to do siebie zbliżyło i poczulibyście wzajemną więź i miłość.
Dodano: 12  Stycznia  2019  23:38:02
~Radomiak2
Tutaj Lucek nas okłamał ze w Turbi bedzie AIR SHOW.Air Show (pokazy lotnicze). Będzie to niesamowite show, pokazy akrobacji lotniczych, pokazy różnego rodzaju maszyn, od wojskowych poprzez śmigłowce, helikoptery, pokazy grup akrobatycznych, lotniczych- mówi prezydent.Prawda jest taka ze na Air Show lataja samoloty F16 i te najszybsze a w Turbi napewno ich nie zobaczymy.Nadberezny kłamstwem probuje pokazac ze on wszystko potrafi zorganizowac.Tylko gdzie beda na tej imprezie F16?Kto był w Radomiu na Aur Show ten wie ze takie imprezy sa biletowane.Wiec jak u nas bedzie bez biletow czyli bedzie kiepsko z iloscia samolotow.
Dodano: 12  Stycznia  2019  17:13:07
~lola
Imprezowicz z Pl. Niebiańskiego Spokoju jest w siódmym Niebie... Nareszcie doczekał się imprez na... wyjeździe! Całe lato z głowy!
Dodano: 12  Stycznia  2019  16:53:36
~qwerty
pomysł fajny, oby wykonanie też. Ale ten śmietnik wokół lotniska pasowałoby w końcu posprzątać szczególnie wzdłuż drogi turbia-pilchów bliżej lotniska. Z góry dopiero widać wszystkie dzikie wysypiska śmieci...
Dodano: 12  Stycznia  2019  15:05:24
~żart
Dobry żart jest tymfa wart! Porywają się na organizację mistrzostw na skalę europejską a obiekty lotnicze z okresu głębokiego PRL-u. Z czym do ludzi? Dlaczego gmina nie odprowadzi ścieków komunalnych z portu lotniczego tylko beczkami wywożone jest szambo? Przecież lotnisko wplaciło stosowne pieniądze na ten cel do gminy i doczekać się nie może swojej kolejki. W tym roku aby się nie przepracować pan wójt Gardy będzie kanalizował w Turbi tylko 32 gospodarstwa na tzw. 'Ostrówku" więc dlaczego nie może wykonać przyłącza do lotniska? Jeden nie chce udzielić pomocy lotnisku a drugi marzy o podniebnym air schow. Zejdźcie na ziemię i zobaczcie co jest najbardziej potrzebne by potem zapraszać gości! Puszczona w gminie plotka głosi, że to miasto wykona przyłącz kanalizacyjny... niech ktokolwiek aby mozna korzystać z tego co dawno powinno być zrobione!
Dodano: 11  Stycznia  2019  14:16:09
@olaboga
Ja bym się zainteresował warsztatami modelarskimi aeroklubu wyremontowanymi za niemałe pieniądze z budżetu. Tutaj zamrożono ogromny kapitał ludzki, bo bez dotacji samorządu marnuje się zarówno budynek, jak i modelarze nie generują korzyści dla miasta. Sekcja leży, młodzież się nie uczy metod wykorzystywania wolnego czasu, a emeryci i starsi fascynaci marnują swoją wiedzę i umiejętności, nie przekazawszy jej następcom.

Sukces odtrąbiony, suweren twierdzi, że wreście coś się dzieje w mieście.

Tylko co?
Dodano: 10  Stycznia  2019  17:07:50
@omyko
Ja bym rozszerzył Twoje wątpliwości o finansowanie z budżetu miasta obiektu sportowego znajdującego się na terenie sąsiedniego samorządu.
Dodano: 10  Stycznia  2019  17:02:26
~omyko
Jestem przeciwko remontowaniu za pieniądze z budżetu miasta garazu dla samolotów w którym prywatni wlaściciele przechowują swoje samoloty. Inwestycja w port lotniczy(świetlica, sanitariaty, kabiny natryskowe i inne pomieszczenia można jak najbardziej!)Pytam od czego jest prezes aeroklubu, że nic nie robi tylko liczy na cud i to, że ktoś mu zrobi?
Dodano: 10  Stycznia  2019  13:58:54
~@asd
@asd, a u ciebie jak widać ani prezentów, a z książek to telefoniczna z czasów PRL?
Dodano: 10  Stycznia  2019  13:03:26
~Polak
ale głupie te trole, za miskę ryżu pewnie nie da się nic więcej wymyśleć ahahhaha
Dodano: 10  Stycznia  2019  05:22:17
~asd
Do serii pytań typu "po co nam..." dodajmy jeszcze dość klasyczne "po co mi książka w prezencie, jak jedną już mam" - będzie pasować do ogólnego poziomu tego co poniżej. Jak ktoś się poczuł obrażony - dokładnie o to mi chodziło.
Dodano: 10  Stycznia  2019  00:30:40
~Inus
Pełen odlot obietnic. Ale wg. teori i logiki suskiego (tego od carycy Katarzyny ) to z turbi jest bliżej na południe Europy niż z Warszawy a nawet Radomia, wiec lotnisko w turbi jest idealne na wakacyjne loty czarterowe.
Dodano: 9  Stycznia  2019  23:19:51
~zatorzak50
Ale głupi ten Polak,troluje za srebrniki od pisu.Podaj namiary to spotkamy sie to ci dam lekcje .
Dodano: 9  Stycznia  2019  20:05:14
~Polak
ale głupie te trole, za miskę ryżu pewnie nie da się nic więcej wymyśleć ahahhaha
Dodano: 9  Stycznia  2019  19:58:32
andre dobrze mówisz. Trzeba poszerzać granice miasta jak to robi Ferenc w Rzeszowie. Wtedy znikną również rzekome problemy dotyczące braków działek dla potencjalnych inwestorów którzy podobno drzwiami i oknami pchają się do naszego miasta - tak przynajmniej twierdzi Nadbereżny.
Dodano: 9  Stycznia  2019  12:51:16
andre dobrze mówisz. Trzeba poszerzać granice miasta jak to robi Ferenc w Rzeszowie. Wtedy znikną również rzekome problemy dotyczące braków działek dla potencjalnych inwestorów.
Dodano: 9  Stycznia  2019  12:50:23
~Polak
ale głupie te trole, za miskę ryżu pewnie nie da się nic więcej wymyśleć ahahhaha
Dodano: 9  Stycznia  2019  08:45:22
~andre
Po co inwestować w obcą gminę. Niech rozszerzy granice miasta i lotnisko będzie wtedy SW. Imprezy będa nie tylko na stadionie ale i na lotnisku, tylko po co nam wtedy błonia?
Dodano: 9  Stycznia  2019  08:13:55
~Czestmir
Z lotniska w turbi jest jeszcze bliżej na południe Europy i Afryki niż z Radomia ( teoria Suskiego) więc czekamy na pełen ODLOT władzy i zrobienie portu przesiadkowego oraz na pokazy śmigłowców, których nie mamy.
Dodano: 9  Stycznia  2019  08:09:08
~witek,bmw
W 2017 roku Nadberezny nie miał czasu na uczczenie 60 lecia aeroklubu ,bo musiał sie lansować i pilnować żeby mu koryta nie zabrano czyli stanowiska z dobra kasa.
Dodano: 8  Stycznia  2019  16:13:42
~jasio
a dlacego ten rok bes impres i to lotniczych bo w sliping romach dzieci siem nudzom
Dodano: 8  Stycznia  2019  16:06:05
~olaboga
Nie widziała d... słońca ogorzała od gorąca! Imprezowicz obudził się w środku zimy i opowiada, plecie trzy po trzy a gawiedź z wrażenia gęby otwiera... Przecież jest już 5 rok prezydentem i do tej pory nie widział lotniska? W roku 2017, dokładnie w styczniu miał miejsce bardzo cichy jubileusz bo 60 lecie istnienia. Pan Nadbereżny wowczas nie zauważył tego wydarzenia bo lotnisko było hen, hen w oddali a on oczekiwał na maj by odebrać Złoty Krzyż Zasługi! Działacze Aeroklubu w tym jeden z jego założycieli nie otrzymali od niego nawet listu z podziękowaniami za to, że chce się im utrzymywać historię. Miał ich w nosie. Dzisiaj opowiada jak to za nasze podatników pieniądze będzie ochoczo remontował garaż dla prywatnych samolotów by go Europa pochwaliła! Tym wydatkiem powinna się zainteresować Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie i położyć tamę dla braku szacunku dla prawa! Jest to zadanie dla kierownictwa Stowarzyszenia, które podjęło się organizacji takiej imprezy a nie prezydenta miasta.
Dodano: 8  Stycznia  2019  15:51:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe