Pershing pod rękę z PPP?
Opublikowano: 8  Stycznia  2019

Od lat mówiło się o tym, że w sąsiedztwie MDK wiele powinno się zmienić. Mowa tu o niechlubnym pershingu, w którym dochodziło do częstych interwencji policji.

Po remoncie blok stojący przy ulicy 1 Sierpnia nie jest już tak często wizytowany przez policję. Wiele się tam zmieniło. Wciąż jednak łatka „meliny” nie chce odczepić się od budynku. Miasto już od dawna zastanawiało się nad tym co powinno się zrobić, by zmienić wizerunek dawnego hoteliku pełniącego od lat funkcje lokalu socjalnego. Miejski Dom Kultury, który stoi nieopodal potrzebuje zaplecza hotelowego dla artystów przyjeżdżających na występy do miasta. Budynek zlokalizowany w tak dobrym miejscu powinien mieć, według wielu opinii, lepsze przeznaczenie niż blok mieszkalny.

Po rewitalizacji Placu Piłsudskiego oblicze tej części Stalowej Woli zmieni się diametralnie. Coś też powinno się zrobić z obiektami sąsiadującymi z placem. W ramach Partnerstwa Publiczno- Prywatnego miasto będzie chciało poszukać partnera biznesowego do zajęcia się w przyszłości blokiem zwanym pershingiem. Mowa tu również (w pakiecie) o dawnej Arkadii. Te dwa obiekty łączą się ze sobą architektonicznie i dopiero wspólnie stwarzają możliwości dla ewentualnego inwestora.

- To jest kwestia co do której prowadzimy analizę ekonomiczną, analizę opłacalności. Postępowanie PPP (Partnerstwo Publiczno- Prywatne) jest postępowaniem wymagającym długotrwałej procedury uzyskania koncesji, dlatego wskazany przeze mnie rok 2021 jest jak najbardziej pierwszą realną datą uruchomienia tego zadania, ponieważ na dzisiejszy stan planowanych projektów o dofinansowanie, nie zanosi się na to, by tak duże środki były w zasięgu samorządu, dlatego trzeba rozglądać się za nowymi narzędziami finansowania, chociażby takimi jak PPP- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

~wPiSdu+
Większego interesu nie będzie miał nikt jak nie pracuje w NBP. Praca minimalna w Polsce w 2019 r. to 2.250 zł brutto na miesiąc. DZIENNE zarobki asystentki prezesa Glapińskiego to 3.095 zł. Ch j, że jej kompetencje zna tylko prezes NBP, my nie musimy, my tylko płacimy. Bo im się qurwa przecież należało!
Dodano: 8  Stycznia  2019  22:35:45
~babcia WC
W pomieszczeniach Arkadii zrobić restaurację z tańcami na rurze. Lokal połączyć z odnowionym perszingiem gdzie gdzie będą przytulne pokoiki burdelu. Flamingo zbankrutuje a interes będzie przynosił znakomite zyski. Może właściciel Flamingo będzie zainteresowany? Ja obejmę pomieszczenia WC!!!
Dodano: 8  Stycznia  2019  22:26:47
Za pomysł ppp - plus dla Nadbereżnego. Szkoda tylko że tak późno się dowiedział, że istnieje takie narzędzie finansowania projektów realizowanych przez samorząd.
Dodano: 8  Stycznia  2019  21:50:32
~Kodzak
No tak dobry pomysł zamknąć Labirynt. Bo nagle jedyny lokal w promieniu 70 km w ktorym sie odbywają jakieś koncerty. Cza zamknąć i zrobić lokal zamknięty dla artystów i bohemy.
Dodano: 8  Stycznia  2019  21:18:08
Pershing hotelem dla artystów występujących w MDK? To bardzo ciekawe. Do licha, przecież po drugiej stronie ul. jest największy hotel w mieście czyli Metalowiec. Czy ktoś tu na głowę upadł?
Dodano: 8  Stycznia  2019  20:21:24
Ooooo!
Dodano: 8  Stycznia  2019  18:22:50
~kumaty
No chyba ,ze go amnestia już objeła i pierwszy kurdupel RP już dawno go uniewinnił za przykładne czyny
Dodano: 8  Stycznia  2019  15:32:41
~kumaty
Fryzjer już od paru lat przecież za kratami za korupcję w polskiej piłce
kopanej
Dodano: 8  Stycznia  2019  15:29:11
~kumaty
Fryzjer już od paru lat przecież za kratami za korupcję w polskiej piłce
kopanej
Dodano: 8  Stycznia  2019  15:29:04
~kumaty
Fryzjer już od paru lat przecież za kratami za korupcję w polskiej piłce
kopanej
Dodano: 8  Stycznia  2019  15:28:57
Tylko fryzjera mi proszę nie ruszać!
Dodano: 8  Stycznia  2019  14:36:08
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe