Czy schronisko dla bezdomnych mężczyzn doczeka się rozbudowy?
Opublikowano: 8  Stycznia  2019

Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na rozbudowę schroniska dla bezdomnych mężczyzn. Gmina na ten cel może pozyskać aż 50% środków zewnętrznych.

Temat rozbudowy schroniska dla bezdomnych mężczyzn ciągnie się bardzo długo. Kilka lat temu został przygotowany projekt oraz koncepcja architektoniczno- funkcjonalna. By można było zrealizować te plany potrzebne są pieniądze i to niemałe. W końcu jednak widać światełko w tunelu i jest realna szansa na powiększenie schroniska.

- Jest w tej chwili dokonywana aktualizacja projektu pod względem wymogów nowej ustawy, z punktu widzenia standardów, które powinien spełniać taki obiekt. Przygotowujemy się do tego, żeby można było taką aplikację złożyć w wiosennym naborze do Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest liderem prowadzenia dofinansowań na rozbudowę nowych noclegowni czy schronisk dla bezdomnych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Obecnie w schronisku jest 18 miejsc. Zimą, kiedy przychodzą ujemne temperatury przebywa tam więcej osób. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc część mężczyzn śpi w świetlicy. Dzięki rozbudowie obiektu, w schronisku będzie tych miejsc aż 50.

Szacuje się, że rozbudowa schroniska może kosztować ponad 2,5 mln zł. Dokładne wyliczenia w tym zakresie będą znane po aktualizacji dokumentów. Jeśli miastu uda się pozyskać dofinansowanie, to inwestycja będzie mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku. Docelowo będzie ona realizowana w cyklu dwuletnim.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kontroler
Przeciez ta rozbudowe mozna zrobic bardzo tanim kosztem bo w tym budynku siedzi 30 chlopa i nic nie robia. Zagonic ich do roboty i ten remont [rozbudowa] bedzie zrobiony prawie za darmo. Bylem w tym budynku wielokrotniena kontroli i nie widzialem tam nikogo kto by chetnie za robote sie bral.
Dodano: 10  Stycznia  2019  10:51:02
~Liljana
Stałe powyborcze pierdu pierdu lucka. Polecam identyczne obietnice z marca 2015: stalowemiasto.pl /artykuly /artykuly.php? mode=pokaz&id=35241
Dodano: 8  Stycznia  2019  21:02:13
~Wiedzacy
Znowu zacny prezydencie opowiadasz głupoty. Już raz miałeś rozbudować schronisko to brakło Ci pieniędzy w budżecie. Otworz park linowy albo tego grzybka w parku żeby bezdomni mogli sie ogrzać. Po co obiecujesz, skoro i tak tego nie zrobisz? ale na szczęście rządzącego, ludzie jak pelikany wszystko łykają. Szkoda wiecej pisać, i tracic energię na puste i nic nie znaczące obietnice "rządzacego".
Dodano: 8  Stycznia  2019  18:55:12
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe