Nowa karetka dla szpitala w Stalowej Woli

Image

Nowoczesny ambulans z początkiem grudnia trafił do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Powiat Stalowowolski rozpoczął starania o nową karetkę w kwietniu tego roku, wtedy to został złożony wniosek do Wojewody Podkarpackiego o dofinansowanie.

W maju tego roku Powiat Stalowowolski otrzymał informację, że wojewoda przyznał środki z budżetu Wojewody Podkarpackiego na zakup karetki wraz z wyposażeniem w łącznej wysokości 364 021,46 zł. W pierwszych dniach grudnia nowa karetka wraz z wyposażeniem dotarła do Szpitala. W skład wyposażenia wchodzi m.in. urządzenie LUCAS do kompresji klatki piersiowej. Jest to sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego, zastępuje ręczny masaż serca. W przypadku, gdy podczas wypadku ucierpi jedna lub więcej osób, które muszą mieć wykonywany masaż serca przez cały czas, aż do momentu dotarcia karetki do szpitala, jest on niezbędny.

- Karetka ta jest niezbędna do codziennej pracy, zwłaszcza że w ostatnim czasie jeden z ambulansów uległ uszkodzeniu. Bardzo nas cieszy fakt, że otrzymaliśmy to dofinansowanie, dzięki któremu możliwy był zakup nowego pojazdu z wyposażeniem ratującym życie. Zawsze podkreślałem, że inwestycje w szpitalu są jednymi z najważniejszych, służą wszystkim mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko. Jest to dla nas priorytet, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~XYZ

co ma do tgo Prezydent ???

~Melisa

Brawo Panie Prezydencie!

~pavulon68

Czy ktos wie czy jeszcze podaja ludziom starszym w karetkach pavulon?Czy trzeba placic z wlasnej kieszeni czy NFZ funduje zwiotczenie na amen?Zawsze pytajcie co wam podaja w karetce,bo teraz grabarze dobrze placa za kazdego trupa.Tak to pogon ludzi za kasą.

~gązo

chłopie to nie oni rozbili nie pisz głupot

maciek22

CYTAT
Zawsze podkreślałem, że inwestycje w szpitalu są jednymi z najważniejszych, służą wszystkim mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko. Jest to dla nas priorytet, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Tymczasem starosta planuje zakup kolejnej służbowej "lymuzyny" za 200 tysięcy do starostwa, żeby urzędasy miały czym dupę wozić. Po co nam w mieście karetki? Lepiej niech starostwo ma do jazdy nową furmankę...

~Adam

Ostatnio rozbili nową, zaledwie rok służyła. Ciekawe ile ta pojeździ.