Co w budżecie powiatu na 2019 rok?

Image

Jeszcze przed końcem roku kalendarzowego powiat stalowowolski przegłosuje budżet na kolejny rok. Co się w nim znajdzie?

Dochody budżetu na 2019 rok ustalono w łącznej kwocie 115 100 000 zł, w tym dochody bieżące wyniosą 101 942 111 zł, a dochody majątkowe 13 157 889 zł.

Wydatki budżetu na 2019 rok zamknąć się mają w kwocie 125 500 000 zł, w tym wydatki bieżące wyniosą: 100 842 632 zł, a wydatki majątkowe: 24 657 368 zł.

Założono deficyt budżetu powiatu w wysokości 10 400 000 zł, który zostanie pokryty w wysokości 5 900 000 zł wolnymi środkami i kwotą 4 500 000 przychodami z emisji papierów wartościowych.

W ramach wydatków majątkowych zaplanowano takie zadania jak:

- Przebudowa drogi powiatowej Nr 1019R na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1023R do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1024R w miejscowości Pysznica – 5 883 406 zł,

- Przebudowa drogi powiatowej Nr 1018R Agatówka – Stalowa Wola ul. Ogrodowa – I etap – 5 999 819 zł,

- Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)” w ramach 2 osi priorytetowej „Cyfrowe Podkarpackie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 – 2 0 64 018 zł,

- Modernizacja i przebudowa pomieszczeń urzędu przy ul. Podleśnej 15 na II piętrze, zakup klimatyzatorów do pomieszczeń na parterze i III piętrze, uzupełnienie sprzętu biurowego, komputerowego i multimedialnego, rozbudowa sieci bezprzewodowej, zakup samochodu osobowego- 275 000 zł,

- Utworzenie ogrodu dydaktyczno – rekreacyjnego przy ZSP Nr 3 w Stalowej Woli- kontynuacja zadania- 50 000 zł,

- Dotacja dla SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego na dofinansowanie zadania „Dostosowanie bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli do obowiązujących przepisów jako element polepszenia jakości świadczonych usług zdrowotnych” – 9 386 217 zł,

- Dotacja dla ZP-O SP ZOZ dofinansowanie kolejnego etapu informatyzacji placówki – 140 000 zł,

- Dofinansowanie zakupów majątkowych w ramach programu „Aktywni 30+” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy – 28 201 zł,

- Dotacje na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, usuwaniem i unieszkodliwianiem elementów zawierających azbest- 30 000 zł,

- Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli- 800 707 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Finka

Jak co w budżecie? Kolejna Limuzyna dla Januszy. Dojna zmian +

~Gdzie Rafał

Może „edziu” wie gdzie jest Rafał?

~Clash

Niech żyje Pan Prezydent !!!

~edziu

Do manekin, a podobno ty nie zmieniasz nickow ale takie brednie tylko hejterom mozesz opowiadac. Do doxmnopib[manekin] a co powiesz o poziomie hejterow bo widze ze ich wypociny ci nie przeszkadzaja a wrecz odwrotnie ciesza cie lemingu. Ci co popieraja PANA PREZYDENTA L.N. to jest elita naszego miasta i tym komentatorom nalezy sie najwiekszy szacunek a ty ich hejterze obrazasz. Czy nigdy nie slyszales o tym ze miasto wspolpracuje z powiatem takze w finansowaniu roznych inwestycji.

~Tusia

No i Brawo Panie Prezydencie!

~Wyborca

To co że długi lepiej coś zrobić teraz bo potem pieniądze z UE będą mniejsze

~Doxmnopib

Poziom klakierów zszedł poniżej dna i mulu. Wychwalają prezydenta za budżet powiatu. Że to w ogóle głosować może, ale wsunie to tylko krzyżyk ttrzeba postawić. A budżet z kolejnymi długami.

~jasio

ale ladnie je łukryty na 2 piętrze ten samochodzik łosobowy tak jaby 120 roweruf za 2 miloeny nie bylo

~@olo daj...

W przypadku "olo" można bez żadnych wątpliwości stwierdzić całkowitą bezczynność organu, który odpowiedzialny jest za powstawanie, a następnie wydalanie poprzez aparat gębowy tych wszystkich bzdur. Ale co innego może zrodzić się w tym kubełku, który umiejscowiony jest na szyi "olo"?

~olo daj głos

A co to "olo" wreszcie zajął się jakąś pracą, że tu nie szczeka???

~Waldemar

Jeszcze jedna szczujnia made in PiS. Ale do Budapesztu daleka droga.,,

~Marek

Jeśli do tego dojdzie to radio Zet zmieni nazwę na radio Bzdet.

~Maciek

Braci Xero już mamy, teraz będzie radio Xero. Skleroza Pietrzak będzie puszczał nowe PISenki, Krycha będzie pluła w swoich PISgadankach, rewelacja. I co godzinę fake-newsy zgodne z „przekazem dnia”. Kto tam będzie chciał pracować? I kto zechce toto słuchać?

~Anda

Czyli tak: za nieswoje pieniądze pisiorstwo doprowadzi do upadku stację radiową z niemal 30-letnim dorobkiem i zasługami dla Polski?
Dwa świństwa w jednym: zniszczenie firmy o nieskalanej reputacji i zmarnowanie pieniędzy Polaków. Utopione pieniądze PKO odbije sobie w opłatach dla klientów. Miałam nosa, że zlikwidowałam tam konto.

~Buda w Wawie

popularna radiowa Zetka będzie niebawem PiSowska. Wydawca m.in. prawicowego tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl – Fratria, złożył wniosek do państwowego Banku Pekao SA, o kredyt na sfinansowanie zakupu tej stacji.
Robi się jak na Węgrzech. Przecież Kaczor obiecał Budapeszt w Warszawie!

~Buda w Wawie

popularna radiowa Zetka będzie niebawem PiSowska. Wydawca m.in. prawicowego tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl – Fratria, złożył wniosek do państwowego Banku Pekao SA, o kredyt na sfinansowanie zakupu tej stacji.
Robi się jak na Węgrzech. Przecież Kaczor obiecał Budapeszt w Warszawie!

~wPiSdu z olo

Prawo i Sprawiedliwość. Czy można sobie wyobrazić większą kpinę ? To jest właśnie prawdziwa twarz PiS. Wszystko podporządkowane politycznemu celowi utrzymania władzy za wszelką cenę aby móc jednocześnie bez konsekwencji okradać Polskę i Polaków. Może dotrze do wielu po co PiSowi potrzebne zawłaszczenie TK, prokuratury, sądów a w najbliższej przyszłości wszystkich mediów. Aby nominaci partyjni byli BEZKARNI i mogli robić co im się żywnie podoba. Chyba tylko ślepy nie widzi w ich postępowaniu wzorców rodem z PRL a jeżeli wygrają kolejne wybory parlamentarne, to bez wątpienia swoje zamysły zrealizują. A wtedy to już tylko opieka boska nam zostanie, bo o prawie czy sprawiedliwości można będzie tylko pomarzyć ...

~pysznicok

Po co im kolejny samochód osobowy, dopiero kupowali jeden?

~pycha

~Kalina- tak to jest, jak ma się chwalić "najlepszego"prezydenta nawet za to czego nie robi . Po prostu żenua!

~olo

Do kaliny, te brawa to raczej dla pana starosty bo to nie jest budzet miasta a starostwa.

~Kalina

Fantastycznie sporządzony i przemyślany budżet. Brawa dla Pana Nadbereżnego!

~siwy

wydatki przewyższaja przypływy? brawo. kredyty kredyty, huraaaaaaaaaa

~amita

Brawo Panie Prezydencie! Stalowa Wola rozwija się coraz szybciej. W końcu ktoś dba o nasze miasto.