Burmistrz Niska będzie zarabiał więcej niż zakładano

Image

Nowy włodarz Niska będzie dostawał wyższą pensję niż pierwotnie zakładano. Zarobi 10620 złotych brutto. Przeciwnicy uważają, że to za dużo.

Na początek ustalono, że pensja burmistrza Waldemara Ślusarczyka będzie wynosić brutto 9 tys. 930 zł, ale radny Krzysztof Tabian, który podpisał się również pod wnioskiem stwierdził, że zarobki włodarzy miast i gmin powinni być godne.

- Jeżeli chcemy, by te stanowiska zajmowały osoby na poziomie, to również musimy im płacić za to odpowiednie wynagrodzenie. Te osoby pełnią funkcje publiczne, reprezentują nas wszystkich na zewnątrz i ponoszą za to pełną odpowiedzialność- mówił radny.

Przeciwny temu stanowi rzeczy byli radni ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, którzy przekonywali, że przecież za dobrą pracę pensję zasadniczą będzie zawsze można podnieść w sytuacji, gdy burmistrz będzie dobrze pracował.

- Klub Prawa i Sprawiedliwości proponuje, by wynagrodzenie zasadnicze było w wysokości 4 tys. 200 zł- mówił Konrad Krzyżak.- Żeby nie być złośliwym w stosunku do pana burmistrza i z kwoty 3 tys. 600 nie obniżać do kwoty 4 tys. 800 zł, my proponujemy kwotę 4 tys. 200 zł. Spotkajmy się wpół drogi.

Zwolennicy podniesienia pensji, w tej sytuacji, zaproponowali pensję jeszcze wyższą. Stało się to poprzez podniesienie dodatku specjalnego z 30 do 40% pensji zasadniczej i dodatku funkcyjnego. Taki wniosek złożył wiceprzewodniczący RM Marek Pachla argumentując to tym, że burmistrz rządząc przez 5 lat będzie ponosił ogromną odpowiedzialność za to, co robi. Oburzony tym stanem rzeczy był obóz przeciwny.

- Panowie, zejdźcie na ziemię. Jeżeli dzisiaj klepniecie taką maksymalną wypłatę, jaką on będzie miał motywację? Z szacunku dla pana burmistrza, bo to bardzo wartościowy człowiek, ale nie róbmy takich rzeczy, żeby się z nas śmiali wokół. Tak nie można, panowie, bo to już jest pazerność, bezmyślność. Panie burmistrzu, ja apeluję do pana, niech pan ostudzi niektóre zapały pana kolegów, bo to naprawdę w złym kierunku idzie. Będą się z nas śmiać, bo zaczynamy od skoku na kasę- mówił radny Tadeusz Wolak.

Radny dziwił się, że burmistrz, jak to jest praktykowane, nie opuścił sali podczas dyskusji o jego wynagrodzeniu. Wyszedł dopiero w czasie jawnego głosowania (które i tak można obejrzeć w internecie). Ostatecznie 8 głosami za, przy 11 wstrzymujących się i 8 nieoddanych Rada Miejska w Nisku uchwaliła zarobki Burmistrzowi Waldemarowi Ślusarczykowi w kwocie 10620 złotych brutto.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Szopka

Nowa władza wraz ze swoimi radnymi powinna mieć więcej pokory i szacunku dla mieszkańców. Osobiście uważam że piastowanie funkcji burmistrza nie należy do łatwych stanowisk wymaga kompetencji doświadczenia i predyspozycji do bycia medialnym stąd wynagrodzenie powinno być adekwatne do umiejętnośći nowo powołanego burmistrza, forma w jaki sposób ustalono wynagrodzenie na sesji jest niezgodna z etyką. W takich sytuacjach poznajemy prawdziwe oblicze człowieka. Jestem przekonany że niektórzy radni głosując za ustaleniem max. Wynagrodzenia działali wbrew sobie. Załosne

~nisko

Ja Panu, potem Pan mi lub komuś z mojej rodziny.... umiech Układ zamknięty smiech2

~Maro

Ciekawostka, radny z Niska Pan Pachla w oświadczeniu majątkowym, bezrobotny dostaje zasiłek i dietę, Ma samochód dostawczy, osobowy i ciągnik, to bezrobotni nie powinni narzekać. I czy miał moralne prawo wnioskować o maksymalne podwyżki dla Burmistrza Ślusarczyka?

~LOL

W Nisku, w trakcie kampanii wyborczej nazywało się to "służbą", a po wyborach to już nie służba, tylko w dosłownym znaczeniu, jak powiedział jeden z radnych "skok na kasę".

annac26

prezydent Stalowej woli 7600 zł a NIska prawie 10 Brawo smiech2

~ulanów

Nic nie piszecie ile to będzie po podwyżce zarabiał burmistrz Ulanowa. Też pewnie nie mało jak ma swoich w radezie

~ulanów

Nic nie piszecie ile to będzie po podwyżce zarabiał burmistrz Ulanowa. Też pewnie nie mało jak ma swoich w radezie

~Liljana

Pisie ale jak to? Nie współpracujecie? Burdy urządzacie? Nie ma to jak byc w końcu w opozycji i niestosować się do swoich własnych wskazówek. Hahaha!

~Rocki

11 za, 9 wstrzymujących - dotyczyło wniosku formalnego Radnego Pachli. A podczas głosowania za pensją Burmistrza 11 - za, 1 - wstrzymujący, 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowało i nie wzięło udziału w głosowaniu tej szopki. Można obejrzeć na str. GiM Nisko

~Niżanin

Radny Pachla, który miał taki gest to - bezrobotny od wielu lat. I jest już 3 kadencję w radzie miejskiej, a jedynym jego dochodem jest dieta radnego. Nie płaci podatków a decyduje na co one pójdą. Żałosne

~Sok

Budżety: Stalowej 300 mln i tylko prezydent a Niska 70 mln burmistrz i zastępca. Czy coś więcej dodać chyba,że powołają jeszcze jednego zastępcę. A wiceprzewodniczący rady Pan Madej w kuluarach coś wspomina o podwyżce podatków, brawo brawo. Szkoda, że nie można jeszcze raz zagłosować

~xlman

11 wstrzymało się ?
Czy może mi ktoś wytłumaczyć oddanie głosu stanowiącego ze głosujący „wstrzymuje się” ?
To za jaki chnj oni biorą dodatki, premie i pensje... od „wstrzymywania się” ?
Jedyna opcja jaka powinna być dostępna gdy nie odda się głosu to nieobecność, i to w nadzwyczajnych okolicznościach, a nie ze przyszedł/przyszła do pracy żeby zagłosować ze „wstrzymuje się”.
Czyli wyszło tak ze z 27 wystarczyło 8 głosów żeby przyklepać taka pensje/podwyżkę. Osobiście nic nie mam do prezydenta Niska ale taki system to obraza dla ludzkiej zdrowej inteligencji.
A druga sprawa to, jaką odpowiedzialność za swoje decyzje ponosi np. prezydent, że niby w razie czego to jest usuwany ze stanowiska ?, to taka to odpowiedzialność jest ?

~zadrośni

Ludzie czym wy się spinacie 10600 brutto to 7tys na rękę , uważacie że dla przedstawiciela miasta to dużo ? jeżeli tak to po prostu żal wam wszystkim dupę ściska , a tak porównując to gość zarobi mniej jak kurier dhl w Niemczech. Chcecie tyle zarabiać ? to startujcie w następnych wyborach lub wyjedźcie do Niemiec i po temacie !!!!

~Stalowiak

Radny Pachla dał czadu. Kto to jest i gdzie pracuje że nie liczy się z pieniędzmi. Miał chłop gest dać max. Wynagrodzenia burmistrzowi który się dopiero będzie przyuczac do tej funkcji. Głupota w tym Nisku nie zna granic

~qlio

Skok na kase. Nic wiecej.

~B17

Śmiech ogarnia okolice jak słyszymy takie nowinki, w nisku władaz zarabia max co można wycisnąć, taka pipidówa gdzie budrzet mniejszy od sąsiedniej Stalowej Woli, ale co tam, włodarz musi mieć pensje wyższą od Prezydenta Stalowej Woli, ale ten to przynajmniej działa dla swojego miasta. Nisko jest najbardziej zacofaną gminą w naszym kraju. Ten nowy włodarz nic nie zrobi bo jest z namaszczenia swojego poprzednika.

~Antek.z.huty

A mnie to nic nie chcą dać podwyżki ...

~@wypisz

@wypisz, jak przyjdą następni to po tych hunach zostanie tylko spalona ziemia. Wydoją wszystko i wszystkich do zera, w końcu to dojna zmiana z plusem.

~Informator

W takim razie rzadamy podwyzsznia pensji LN do 12 tys bo więcej robi od tego pana i miasto jest ważniejsze

~Akwinata

To jest już przesada, nie dość że tyle kasy burmistrz dostanie to jeszcze sobie powołał zastępcę. Chyba że zastępcy zapłaci ze swojej pensji to może mieć ich i dziesięciu.

~ted1

Do PENSJA
Ja nim wygłosiłem swoje zdanie podczas Sesji Rady w temacie podwyżki dla Pana Burmistrza zasięgnąłem opinii wielu osób w tym przewodniczących Rad Osiedlowych . Mój głos był ich głosem , ja byłem tylko pośrednikiem. Byłbym daleko nieporządku gdybym tego nie uczynił. Powiem jeszcze inaczej, nie widziałem radości w oczach i na twarzach Tych , którzy do przyjęcia maksymalnie dopuszczalnego wynagrodzenia dla Pana Burmistrza się przyczynili. Jestem przekonany iż zdecydowana większość mieszkańców Niska identyfikuje się ze stanowiskiem Klubu PiS.Umiar, pokora , troska o mieszkańców winna nam przyświecać .Gdyby Pan Burmistrz w trakcie kampanii wyborczej oświadczył iż jedną z Jego pierwszych decyzji będzie ustalenie wynagrodzenia w takiej wysokości jak zostało to zrobione , sądzę że wyborcy niestety odwrócili by się od Niego. Teraz zaczynam rozumieć dlaczego Pan Burmistrz nie zdecydował się na koalicję z PiS-em. Miał świadomość że nigdy byśmy na takie rozwiązanie nie przystali.

Junosza

Kapitan na tonącym okręcie powinien zarabiać godnie....

~Wypsz

Tak będzie to wyglądało jak PO wróci do korytka ;) Wyciągną wszystko do zera. Ale może wtedy się już w końcu ludzie obudzą. Szkoda że będzie za późno.

~@olo

@olo mam rozumieć że podajesz przykład stalowej woli?

~Homar

W stalowce tez ryczeli ze poprzednik bierze maksa a jak doszli do władzy to przyznali maksa i było Ok. To taka przypadłość jak nie z pis-u to zarabia mało a jak z PiS to max plus zatrudnienie dla zdolnych dzieci dygnitarzy. Ot taka logika Kalego.

~szogun

natyrał się chłopina w urzędzie pracy to teraz musi odreagować, jest w nisku zastępca????

~Benek

W Nisku jest stagnacja na całego

~nisko

czyli w nisku burmistrz będzie zarabiał więcej od prezydenta stalowej woli

~Olo

Czerwoni zaczynają zawsze od podniesienia pensji swojemu wodzowi.

~Pensja

Głosowali wyborcy na radnych? Więc ustalili pensję aby ślusarz Waldek miał dobrze.
Tadeusz pozwól na szumy, szkoda zdrowia. Ludzie drogi dobrej przez nisko nie mają, ale kasę na pensję podaruja