Powstaną nowe przystanki autobusowe
Opublikowano: 4  Grudnia  2018

Miasto będzie się ubiegać o dofinansowanie na budowę nowych wiat autobusowych komunikacji miejskiej.

Szacunkowa wartość zakupu nowych wiat przystankowych to około 40 tys. zł.

- Przygotowujemy na koniec stycznia wniosek, który może spowodować, że część wiat będzie dofinansowanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Będzie to większe zadanie z dofinansowaniem w wysokości 85%- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miasto będzie ubiegało się także o dofinansowanie na inne zadanie związane z wykonaniem przystanku, placu manewrowego dla autobusów przy MZK przy ul. Kwiatkowskiego. Wartość tego zadania to 80 tys. zł.

Dodatkowo w planach na przyszły rok jest także instalacja tablic informacyjnych dla pasażerów.

- Na wykonanie i montaż tablic informacyjnych dla pasażerów przeznaczamy 30 tys. zł. Są to tablice dedykowane dla seniorów, a więc tablice o bardzo dużej czcionce. Zaczęliśmy je montować na terenie miasta. Rada Seniorów wnioskuje, aby te tablice były o jeszcze większej czcionce i dostępne na wszystkich przystankach na terenie miasta- mówi Lucjusz Nadbereżny.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~valldi
Co do zadaszeń przystankowych: są nie tylko i nie po to żeby wyglądać, tylko po to, żeby chronić ludzi przed opadami i prażącym słońcem! Te nowe śliczne badziewia, które są obecnie, w ogóle tego nie spełniają. Jeżeli się coś zatwierdza, to trzeba sprawdzić najpierw, czy to spełnia główne cele, a wygląd potem. Stare wiaty spełniały swoje zadanie o niebo lepiej - choć z czasów komuny, to wtedy ktoś wykazał się rozumem. Dla "myślących" inaczej, jeszcze jedna uwaga: deszcz najczęściej nie pada pionowo w dół (z powodu wiatru - jakby ktoś nie wiedziałsmiech2) - dlatego zadaszenie musi to uwzględnić.
Dodano: 10  Grudnia  2018  10:32:11
~valldi
Co do zadaszeń przystankowych: są nie tylko i nie po to żeby wyglądać, tylko po to, żeby chronić ludzi przed opadami i prażącym słońcem! Te nowe śliczne badziewia, które są obecnie, w ogóle tego nie spełniają. Jeżeli się coś zatwierdza, to trzeba sprawdzić najpierw, czy to spełnia główne cele, a wygląd potem. Stare wiaty spełniały swoje zadanie o niebo lepiej - choć z czasów komuny, to wtedy ktoś wykazał się rozumem. Dla "myślących" inaczej, jeszcze jedna uwaga: deszcz najczęściej nie pada pionowo w dół (z powodu wiatru - jakby ktoś nie wiedziałsmiech2) - dlatego zadaszenie musi to uwzględnić.
Dodano: 10  Grudnia  2018  10:32:09
@stalowiak
Tam za mało elektoratu partii, więc nie zasłużyli. Suweren by się jeszcze zdenerwował, że dla bogaczy budują przejście. Sympatycy PiS piszą, że wystarczyło wybrać Nadbereżnego w celu powstania przejścia poziomego w centrum miasta. Dziwnym trafem remontu dworca, wiaduktu w ciągu ul. Traugutta i reszty przystanków kolejowych "nie da się" zrobić.

Mijają 4 lata i zgrana drużyna Nadbereżnego ze współpracą z drużyną Zarzecznego nie wpadli na pomysł budowy przejścia z Rozwadowa na Piaski. Zabrakło czasu, żeby odpalić mapę i zauważyć konieczność nakładania kilometra? Tym bardziej, że tuż za torami znajduje się przychodnia, szkoła i apteka (z punktu widzenia Piasków) i stadion piłkarski z siłownią (z punktu widzenia Rozwadowa) Dziwne, bo na nowych peronach byli podczas konferencji prasowej i widzieli ograniczony dostęp.
Widocznie byli zbyt zajęci pozowaniem do zdjęć i łapaniem się w kadr kamer.
Dodano: 5  Grudnia  2018  13:22:15
~stalowa63
A może nareszcie Pan Prezydent i Radni pomyśleliby o prawdziwym skomunikowaniu osiedla Piaski ze Stalową Wolą i Rozwadowem?Tu też ludzie mieszkają i płacą podatki.
Dodano: 5  Grudnia  2018  11:42:04
~Polak
Komuch są na te ogrzewane są bo spełniają wymogi dotyczące środowiska więc pieniądze jak najbardziej otrzymamy
Dodano: 4  Grudnia  2018  21:30:59
~Polak
Przystanki czyli wiaty będą teraz już teraz po zrobieniu ledow w całym mieście będzie elektroniczny system informacji pasażerskiej ludzie w tbg sraczki dostają tak nam zazdroszczą prezydenta
Dodano: 4  Grudnia  2018  21:28:37
~komuch66
Jakie dofinansowanie? za socjalizmu w polu stawiało sie znak A przy drodze i juz był przystanek.Teraz tym radnym wydaje sie ze pieniadze sa na takie wiaty .
Dodano: 4  Grudnia  2018  21:28:30
~Qwerty
A te wiaty jak na Popiełuszki? Równie dobrze mogłoby ich nie być. Wiata jak nazwa wskazuje powinna chronić przed deszczem/wiatrem. A te na Popiełuszki to są chyba tylko informacją, że w tym miejscu jest przystanek... Ale co tu wymagać od ludzi decydujących o komunikacji, którzy nigdy w życiu z MKS nie korzystali
Dodano: 4  Grudnia  2018  21:09:24
w którym miejscu są te tablice? umiech
Dodano: 4  Grudnia  2018  19:03:58
Pan prezydent lucjusz nadbereżny obiecuje wam że od jutra ulica Wolności będzie wyasfaltowana.I jak tu go nie kochać?Gdyby ktoś ze śmiechu dostał sraczki informuję że ubikacja w urzędzie miasta jest niedostępna dla pospólstwa,kibelek w parku linowym czynny w sezonie,zaś WC przy stacji PKP za jedyne 130 klocków nie stało się ciałem i istnieje tylko na papierze.Więc gospodarskie dowody wdzięczności defekować pod jego gabinetem.
Dodano: 4  Grudnia  2018  17:54:36
Znowu nowe? To te z klimatyzacją ,podgrzewanymi ławeczkami rozkładem jazdy interaktywnym i książkami już nie wystarczają?
Dodano: 4  Grudnia  2018  17:36:00
~złosliwy,zby.
Gdzie są zdjecia Lucka,naszgo zadłużacza,razem na dno.To wybory niedługo wiec gdzie sa Zdjęcia?
Dodano: 4  Grudnia  2018  17:26:32
~firccyk
Czy powstanie przystanek Lucek?tam gdzie siedzi nasz zadłuzalski?
Dodano: 4  Grudnia  2018  17:07:12
~podatnik
to może dla przypomnienia artykuł ze stalowemiasto.pl z listopada 2016 "Elektronicznie i nowocześnie"
Dodano: 4  Grudnia  2018  15:18:22
~katolik
janek jest mowa o tablicach z wieksza czcionka od nowego roku
Dodano: 4  Grudnia  2018  14:29:09
~Janek
A kiedy tablice elektroniczne?gdzie ta cyfryzacja premiera XXI wiek.
Dodano: 4  Grudnia  2018  14:24:12
Gdzie pisze ze powstaną nowe przystanki.. Ani jednego słowa poza placem manewrowy wartym 80 tys. Zl
Dodano: 4  Grudnia  2018  13:16:48
~Iskra
A czy powstaną jakieś nowe zatoki autobusowe , wiaty na terenie rozgrodzonej huty ?? MKS przez "bramę towarową" , ENESTA , CERKAMED ,tył "STAREJ DYREKCJI" , wyjazd dawną bramą TLENOWNI.. Trochę ludzi jednak pracuje w firmach pośrodku dawnej huty... I może jeszcze włączyć latarnie przy ulicach rozgrodzonych, ciemno jak...
Dodano: 4  Grudnia  2018  11:58:59
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe