Prowadzisz firmę? Dodaj ubezpieczenie do pracowniczych benefitów!

Image

Dobry pracownik to prawdziwy skarb – wiedzą o tym wszyscy przedsiębiorcy. Dlatego właśnie coraz częściej – oprócz wynagrodzenia – oferują zatrudnianym przez siebie ludziom szereg dodatkowych form doceniania i nagradzania. Benefity są tak różne, jak różne potrzeby i zainteresowania. Oto najciekawsze.

Nauka i rozwój

Jednymi z przyciągających benefitów, które oferują dzisiaj pracodawcy to te, które – oprócz ciekawego dodatku – są okazją do edukowania się i poznawania nowych rzeczy. W wielu firmach funkcjonują np. kursy językowe, które nie tylko pozwolą poznać nowy język lub pogłębić wiedzę, ale będą też ciekawym, rozwojowym benefitem. Pamiętajmy, że ów rozwój to nie nudny obowiązek, a ciekawa przygoda. Warto w nią inwestować.

Podobnie jest z finansowaniem szkoleń i konferencji, na które powinni jeździć wszyscy zainteresowani. Ważne, by nie czynić ich obowiązkiem, a właśnie dodatkiem. Niech pracownicy mają szansę sami wybierać te wydarzenia, które im odpowiadają.

Zdalnie i bezpiecznie

Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się również na umożliwienie swoim podopiecznym pracy zdalnej. To ułatwienie, które szczególnie cenią młodzi ludzie. Liczbę takich dni zwykle dopasowuje się do specyfiki stanowiska. Komputerowe obowiązki, które nie wymagają obecności na miejscu, bywają nawet stuprocentowo zdalne. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zaproponowanie określonej puli dni do wykorzystania, np. jednego dnia na tydzień.

Ciekawym i przydatnym bonusem, który może zaoferować pracodawca, jest również pakiet ubezpieczenia dla firm, które obejmować będzie wszystkich tam zatrudnionych. Taka ochrona życia i zdrowia to świetna oferta, która z pewnością zachęci do aplikowania, a tych, którzy już u nas są, skłoni do tego, by bardziej się starali. Poczucie spokoju to genialna motywacja. Dobry pakiet ubezpieczenia firmy zapewni świadczenia rodzinne oraz assistance medyczny. Przyzna też podopiecznym i ich rodzinom ewentualne wsparcie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenia grupowe to świetny benefit.

Atmosfera

Benefitem i dodatkiem, który nigdy nie wyjdzie z mody i który zawsze będzie do nas przyciągał otwartych, ciekawych świata ludzi to… doskonała atmosfera w biurze, fabryce, hurtowni. Warto zaaranżować wspólną przestrzeń, w której wszyscy pracownicy spotkają się na przerwach. Jedzenie posiłków przy jednym stole to doskonała metoda na integrację poszczególnych działów, które – pozostając w przyjaznych stosunkach – lepiej się dogadają i, co za tym idzie, wypełnią swoje obowiązki.

Sporo firm decyduje się także na wpuszczenie do zakładu… zwierząt. Najczęściej w pokojach pojawiają się małe pieski i koty, które skutecznie uprzyjemniają ośmiogodzinny pobyt za biurkiem.

Ubezpieczenie dla firm, dobra atmosfera, możliwość pracy zdalnej – wszystko to sprawi, że zatrudnieni u nas ludzie będą się czuli docenieni i ważni. Bo tacy są. Bo to oni tworzą nasze przedsiębiorstwo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.