Trwa zbiórka makulatury. Mieszkańcy postawią studnie w Czadzie

Image

Makulatura w skupie nie jest dużo warta, ale już cały kontener pełen gazet, pudeł czy czasopism może przynieść konkretny dochód. Za papier można będzie kupić coś cenniejszego niż złoto.

Woda na czarnym lądzie warta jest więcej niż złoto. W Stalowej Woli już odbywały się takie akcje. W Afryce są już studnie powstałe dzięki mieszkańcom. U nas udało się już zebrać 8 tys. zł. Akcja wciąż trwa. To ta sama, która ruszyła w marcu "Makulatura na misje- pomagamy budować studnie w Afryce". Przy kościołach zostały postawione kontenery gdzie można było pozostawiać surowiec wtórne.

W Stalowej Woli taki kontener stoi np. przed „Florianem” przy bocznym ogrodzeniu Poczty Głównej. Można do niego wrzucać makulaturę.

17 tys. zł, które uzyskano ze zbiórki na całym Podkarpaciu trafiło na Madagaskar do księży Kamilianów. Za te pieniądze powstała dwudziesta już studnia. Inicjatorem akcji był Ryszard Łuczyk z Przeworska. Początki nie były jednak łatwe, bo na jedną studnię pieniądze gromadzono aż przez rok. Obecnie w akcję społecznie zaangażowało się więcej osób, dzięki czemu udaje się pozyskać więcej makulatury.

Papier oddawany do skupu jest bardzo tani, bo ze sprzedaży jednego kilogramy uzyskuje się zaledwie 12 groszy. Koszt wybudowania jednej studni to 4 tysiące euro.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hehe

W czadzie to głowę trzymał ten który miał ten ganialny pomysł.
OCZADZIAŁ I TYLE!

~toto

Ja pomagam bo to nic nie kosztuje, w jesieni dostarczono do WtórStalu 75 kg makulatury i nadal zbieram bo to jest pożyteczna akcja. Zapytam czy ten ubogi redemptorysta z Torunia nie mógłby z tych otrzymywanych milionow naszej kasy postawić co najmniej 10 studni i nazwać je nawet swoim imieniem? Przecież nie zubożałby z pewnością!

~aga

Po komentarzach widać serce mieszkańców naszego miasta. Co mi tam inni, ja się do akcji przyłączam.

~pogonić kruki

Ktoś powie ,że ksiądz też człowiek. Tylko dlaczego się wozi Tojotą, KiA itd. wypasione fury i brzuchy najlepszej marki pachnidła. Nie o to chodzi,żeby się nie myć czy fluidować.
ALE POKORY TROCHĘ PANOWIE>.
Złożyli by się w kilku i wybudowali nie jedną studnię.
A co te studnie są ze złota?.Raczej nie kosztują Bug wie ile.
Tak,że skończyć z tym żebraniem.

~qwerty

cytat :"Przy kościołach zostały postawione kontenery gdzie można było pozostawiać surowiec wtórne. "
Panowie w czarnych sukienkach powinni się wstydzić, są tak bogaci że każdy z nich powinien ufundować po jednej studni .A nie żebrać i wyłudzać pieniądze od ludzi .

~real

studnia to przykrywka dla wysłania tam agentów watykanu i rozszerzenia Imperium Bogactwa

osioek

To naprawdę super - nie mamy widać większych zmartwień

~moshe

My Im wybudujemy studnie a oni w zamian w ramach podziekowania przyjadá do nas zyc z naszych socjali, gwalcic i mordowac nasze kobiety

~Anita

Fuuuuuuuuuu ale czad

~wer

A czy te pieniądze zebrane z tej zbiórki to dokładnie co do grosika idą na budowę tych studni. Czy z tego trzeba pobrać na przelew za inicjatywę i gażę dla inicjatora.
To tak możemy zbierać do usranej śmierci.
Nikt za darmo w tym kraju nie daje zaraz odpisy itp. i dwukrotnie zarobimy...Piszę do tych pseudo biedaków.
Bo babcia pod kościołem wrzuci 10 zł.i co.?

Ten co zarabia ponad 5000 zł. to jak znam życie to ręka mu się zatrzęsie no i...