XXIII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach

Image

24.11.201 roku został przeprowadzony XXIII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Turniej szachowy został zorganizowany i poprowadzony przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W memoriale szachowym wystartowało 52 graczy. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w jednej grupie wiekowej. Natomiast końcowa klasyfikacja wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych. Grupa OPEN, Juniorzy ur. w 2002 – 2008 oraz najmłodsi szachiści ur. w 2009 i młodsi. W Memoriale szachowym uczestniczyli szachiści ze Stalowej Woli, Zabrnia, Tarnobrzega, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny, Lubartowa, Kolbuszowej, Gawłuszowic oraz z Nowego Sącza.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:15 a zakończyły o godz. 14:30.

W grupie OPEN nagrodzonych zostało 6 zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po 7 rundach zwycięzcą XXIII Memoriału im. Józefa Gromka został zawodnik Sandecji Nowy Sącz – Maciej Marszałek uzyskując 6,5 pkt. Drugi był Wojciech Czarnecki z TKszach Tarnobrzeg (5,5 pkt.), trzecie miejsce zajęła Barbara Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (5,5 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: 4 – Tomasz Świgoń z RzKSz Rzeszów, 5- Adam Giermaniuk z Zabrnia, 6- Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk.

W grupie Juniorów ur. w 2002 – 2008 zwycięzcą został Bartłomiej Brzozowski z Nowej Sarzyny, 2 miejsce zajął Filip Gemzik, 3 był Wojciech Okręt z Ostrowca Świętokrzyskiego, 4 Piotr Działak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Zwycięzca dodatkowo otrzymał puchar.

W grupie najmłodszych (Juniorzy urodzeni w 2009 i młodsi) zwycięzcą został Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2 miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, 3 - Michał Rzeszowiak z TKszach Tarnobrzeg, 4- Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 5- Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięzca dodatkowo otrzymał puchar.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział w Memoriale Szachowym im. Józefa Gromka.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.