Żubry Leo-Sped Białystok za mocne dla Stali Stalowa Wola, zadecydowała ostatnia kwarta

Naszej drużynie nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze bowiem ostatni smak wygranej poczuli w meczu derbowym z Siarką Tarnobrzeg.

Zadanie jednak nie było łatwe, bowiem ekipa Stali Stalowa Wola mierzyła się z liderem grupy B drugiej ligi mężczyzn. Nasza drużyna miała udany początek, lecz z czasem ekipa Żubrów Białystok zaczęła nam dotrzymywać kroku. W pierwszej kwarcie zespół Stali Stalowa Wola wykorzystał atut własnego parkietu i ze skromną zaliczką schodził na krótką przerwę.

Przerwa podziałała orzeźwiająco na gości, którzy powoli się rozkręcali. Koszykarze Bogdana Pamuły zaczęli zaś trwonić przewagę, a nim się obejrzeli, a już musieli gonić wynik. Końcówka kwarty jednak utrzymywała się na styku, ale to goście na przerwę schodzili z punktem przewagi.

Decydująca o losach spotkania okazała się czwarta kwarta, którą zdominowali przyjezdni. Nasi zawodnicy często podczas ataków przyjezdnych dopuszczali się fauli i sędzia zmuszony był do odgwizdywania rzutów wolnych. Mimo dobrych zawodów rozgrywanych przez Cezarego Gumińskiego oraz Mateusza Łabudy nie udało się dotrzymać kroku Żubrom i kibice muszą chwilę poczekać na kolejne zwycięstwo koszykarzy.

ZKS Stal Stalowa Wola – Żubry Leo-Sped Białystok 77 – 89 (23-21, 15-18, 22-22, 17-18)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gumiński 18, Bandyga 13, Kaczmarski 11, Łabuda 15, Tabor 3 oraz Buczek 5, Pietras 0, Wojtanowicz 2, Benar 8, Szubart 2

Żubry Leo-Sped Białystok: Lewandowski 11, Bambrych 5, Zabielski 8, Wróblewski 2, Czosnowski 20, Wielechowski 8, Misiewicz 20, Parszewski 2, Szczerbatiuk 5, Warszawski 8

Komisarz: Jan Kuniec

Sędziowie: Bartosz Kosmala, Jakub Heród