Zasłużeni dla Miasta otrzymali statuetki

Image

W czwartek 15 listopada podczas obrad Rady Miejskiej tytułem wręczono statuetki "Zasłużonym dla Miasta Stalowa Wola".

Ostatnie posiedzenie Rady Miasta było okazją do wręczenia tytułu "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola" kilku osobom. Decyzję podjęto już wcześniej, 29 października 2018 roku. Tytuły przyznano: Bogdanowi Gajewskiemu, Markowi Karbarzowi, Włodzimierzowi Pikulskiemu i Ewie Żerdeckiej, a także Wojciechowi Korkowskiemu (któremu tytuł przyznano już w 2016 roku).

- Chciałem podziękować za ten tytuł, jest on dla mnie wielkim zaszczytem. Stalowa Wola jest moją małą ojczyzną, od urodzenia tutaj wzrastałem, kształciłem się i nie przyszło mi do głowy żeby zmieniać miejsce zamieszkania. Chciałem za to podziękować Stalowej Woli, że mogłem z nią być przez te 60 lat mojego życia. Stalowa Wola to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim mieszkańcy- mówił Wojciech Kokowski, dyrektor SP ZOZ oraz radny kilku kadencji Rady Powiatu Stalowowolskiego.

W imieniu nieżyjącego już Bogdana Gajewskiego nagrodę odebrała jego córka Agnieszka Gajewska.

- Bardzo się cieszę z tego wielkiego odznaczenia "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola". Bardzo dziękuję w moim imieniu i mojej mamy. Dziękuję państwu wszystkim bardzo serdecznie, dziękuję przewodniczącemu Rady Miejskiej i całej Radzie Miasta, a przede wszystkim dziękuję prezydentowi Miasta Stalowej Woli za to odznaczanie- mówiła Agnieszka Gajewska.

- Chciałem podziękować Radzie Miasta za to wielkie dla mnie wyróżnienie. Jestem bardzo zaszczycony. Choć moje losy rzuciły mnie dość wcześnie poza Stalową Wolę i nigdy do niej nie wróciłem jako mieszkaniec, ale proszę mi wierzyć, że zawsze serce moje było tu, w Stalowej Woli, bo przecież tu wszystko się zaczęło. Po drugie, cała moja rodzina mieszka w Stalowej Woli, dlatego bardzo często odwiedzam to miasto, jeszcze raz dziękuję- mówił Marek Karbarz.

Ja też bardzo serdecznie chciałbym podziękować panu prezydentowi, szanownej radzie. W tym roku mija 55 lat w tej dyscyplinie, wcześniej, jako zawodnik, a ostatnie 38 lat jako trener. Mam jeszcze kilka projektów sportowych, które chciałbym zrealizować i chciałbym je tak zrealizować, żeby o Stalowej Woli mówiono bardzo dobrze[/i]- mówi Włodzimierz Pikulski.

W imieniu Ewy Żerdeckiej nagrodę odebrali jej rodzice. Mama nagrodzonej odczytała słowa podziękowania napisane przez córkę.

- Dla mnie i moich rodziców to wielki zaszczyt być uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola". Serdecznie dziękuję za pamięć i za ocenę zawodniczej kariery, jaką był tenis ziemny w klubie ZKS Stal Stalowa Wola. Serdecznie pozdrawiam włodarzy miasta, w nowe kadencji życzę dużo sukcesów. Pozdrawiam mieszkańców Stalowej Woli oraz kibiców wszystkich dyscyplin sportowych. Gratulację dla uhonorowanych. Zapewniam cały czas, jestem mieszkanką mojego Miasta, Stalowej Woli- napisała Ewa Żerdecka.

Kilka słów o zasłużonych dla miasta

Wojciech Korkowski od urodzenia związany jest ze Stalową Wolą. Tu uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. W 1977 r. rozpoczął studia medyczne na Akademii Medycznej w Lublinie. W grudniu 1983 r. uzyskał tytuł lekarza. Od 1984 r. pracował w Przemysłowym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli przy ul. Kwiatkowskiego, dzisiejszym Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Od listopada 1997 r. do września 1998 r. pełnił funkcję zastępcy ordynatora Wojewódzkiego Oddziału Dermatologicznego w Szpitalu w Stalowej Woli. Następnie ponownie podjął pracę w przekształconym z PSZOZ w SPZOZ zakładzie. Wkrótce został kierownikiem ds. lecznictwa specjalistycznego. Od października 2001 r. pełnił obowiązki dyrektora. Od stycznia 2002 r., po wygraniu konkursu do dziś jest dyrektorem SPZOZ, równocześnie służąc społeczeństwu, jako lekarz. Wojciech Korkowski pełnił funkcję Radnego w Radzie Powiatu w III, IV i V, VI.

Bogdan Gajewski przyszedł na świat 14 marca 1943 roku w Ostrowie koło Piotrowa Trybunalskiego. W tenisa grał od 6 oku życia. W 1966 roku przeniósł się do Stalowej Woli. Będąc zawodnikiem sekcji tenisowej Zakładowego Klubu Sportowego "Stali Stalowa Wola" rozsławiał hutnicze miasto zdobywając m.in.: I miejsce w grze podwójnej mężczyzn w Mistrzostwach Województwa Rzeszowskiego w 1966 roku, I miejsce na Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w grze pojedynczej mężczyzn w Mistrzostwach Województwa Rzeszowskiego w 1966 roku, II miejsce w X Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa w grze podwójnej panów w 1970 roku. W kolejnych latach Bogdan Gajewski dał się poznać jako instruktor tenisa. Za swoją pracę trenera był wielokrotnie uhonorowany różnymi tytułami i odznaczeniami m.in.: Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Polskiego Związku Tenisowego", Honorowym Tytułem i Odznaką "Zasłużony trener Województwa Rzeszowskiego", Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi rozwoju tenisa w Polsce. Zmarł w 2003 roku. Ku jego pamięci, z inicjatywy córki Agnieszki Gajewskiej od 2003 roku do chwili obecnej na kortach MKT organizowane są turnieje tenisowe amatorów z całej Polski.

Marek Karbarz urodził się w 22.07.1950 roku w Charzewicach. Jest to złoty medalista olimpijski związany ze Stalowa Wolą. Był wychowankiem sekcji siatkówki naszego klubu. Był siatkarzem Stali Stalowa Wola, Resovii i Hutnika Nowa Huta (1966- 1984). Największe sukcesy klubowe osiągnął przede wszystkim z Resovią: 4 tytuły Mistrzostwa Polski, 3 wicemistrzostwa. 218 razy reprezentował Polskę, był współtwórcą największych sukcesów drużyny narodowej w Meksyku i Montrealu.

Włodzimierz Pikulski urodził się 12.08.1957 w Stalowej Woli. Jest wychowankiem ZKS Stal. Podczas wieloletniej kariery sportowej osiągnął wiele sukcesów. Swoimi wynikami rozsławił Stalową Wolę. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej zajął się wychowywaniem młodzieży, która dzięki niemu odniosła znaczące zwycięstwa na kortach w kraju i za granicą. Ma ogromny udział w wychowaniu sportowych pokoleń naszego miasta i popularyzacji tenisa ziemnego. Systematyczna praca i przekazywanie doświadczeń młodszym sprawiły, że cieszy się dużym uznaniem środowiska sportowego.

Ewa Żerdecka urodziła się w Stalowej Woli 27.09.1967 roku. Była zawodniczką ZKS "Stalowa Wola. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, wielokrotnie prezentowała Polskę w tenisie ziemnym. Pięciokrotnie zwyciężała w plebiscycie na "Najpopularniejszego Sportowca Stalowej Woli". Barwy stalowowolskiego klubu reprezentowała ponad sto razy. Obecnie realizuje swoją pasję jako doświadczony szkoleniowiec zajmując się młodzieżą do 15 roku życia w Niemczech.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ania

Dr Korkowski jest nie tylko dobrym lekarzem,ale przede wszystkim porządnym człowiekiem,z troską podchodzi do pacjentów i poświęca im tyle uwagi,ile wymaga sytuacja zdrowotna.
Dziwi mnie ,że nie został nagrodzony Zdzisław Malicki,świetny fachowiec,dyrektor Huty mianowany na to stanowisko ze względu na swoje kompetencje.To za Jego kadencji Huta przeżywała okres świetności,zatrudniała 26 tys.ludzi ,ściągała fachowców do miasta,które się prężnie rozwijało.Huta zaczęła produkować maszyny budlowane i nawiązała współpracę z Harwesterem.No ale Pan Malicki dla PiSu nie ma zasług.

wopin

Manekin dobrze pisze...

manukun

Hahaha, to w końcu gdzie mieszkam? Bo tyle teorii stworzyliscie na mój temat, że sami zaczynacie się gubić. Otwórz sobie jeden z drugim Wieloletnią Prognozę Finansową miasta, pobierz i przeczytaj stronę z harmonogramem spłaty kredytu.

~Polak

Zadłużenia nie będzie bo PiS w środkach ma do podzielenia tylko 4 miasta więc około 700 mln może dodatkowo do nas trafić

~Do hejtera

Manekin
Tyle razy internauci cię proszą: nie mieszkasz w Stalowej Woli. Hejtuj sobie na portalu swojego miasta!

manukun

@polak
A kto będzie spłacać rekordowe zadłużenie miasta? Partia czy mieszkańcy miasta?

~Polak

Stw odpiernicz się bo za pomowienia możesz odpowiadać karnie odznaczeni zostali wspaniali ludzie sportowcy radze ci się opanować na przyszłość boli po wyborach ma boleć bo za 5 lat 95 do 5 będzie

~Stw

Zadłużeni dla miasta otrzymali statułetki