Depilacja laserowa - dla kogo przeznaczone są tego typu zabiegi?

Image

Wiele osób zastanawia się nad tym, dla kogo konkretnie przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej? Prawdopodobnie każda żyjąca współcześnie kobieta stara się odnaleźć najskuteczniejszy, najtrwalszy i najbardziej bezpieczny sposób na to, by pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych okolic swojego ciała. Niestety, wciąż spora liczba pań ogranicza się do stosowania tradycyjnych metod, takich jak plastry depilujące, kremy do depilacji, czy też maszynki do golenia.

Każdy z wyżej wymienionych sposobów w bezpośredni sposób może powodować podrażnienie naskórka i przyczyniać się do chronicznego powstawania zapalenia mieszków włosowych oraz dolegliwości związanych z wrastającymi włoskami. Rozwiązaniem tych wszystkim kłopotów zdaje się zrezygnowanie z oferty aptek i drogerii, na rzecz wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym i poddania swojej skóry zabiegowi, jakim jest depilacja laserowa bikini, pach, pleców, twarzy, nóg, lub innych części swojego ciała.

Depilacja laserowa jako działanie zaawansowane technologicznie

Zaawansowane metody usuwania owłosienia ze swojego ciała są adresowane do dość konkretnej grupy osób. Dobra wiadomość jest taka, że zalicza się do niej zdecydowana większość naszego społeczeństwa. Oznacza to, że depilacja laserowa może okazać się dla nas najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem i stanowić o zażegnaniu raz na zawsze kłopotu związanego z koniecznością depilowania się kilka razy w tygodniu. Największą popularnością cieszy się metoda wykorzystująca narzędzie, jakim jest laser diodowy Vectus. Jest to w pełni bezpieczny i skuteczny sposób, z którego możne skorzystać praktycznie każdy. Istnieje niewielka grupa, która powinna unikać tego rozwiązania. Są to przede wszystkim kobiety w ciąży oraz okresie laktacji, ludzie cierpiący z powodu przewlekłych zapaleń skóry, infekcji wirusowych, bakteryjnych lub będące w trakcie walki z grzybicą, a także Ci, którzy borykają się z kłopotem takim jak bielactwo, czy łuszczyca. Warto pamiętać, że przed poddaniem się zabiegowi powinniśmy zrezygnować z przyjmowania retinoidów, niektórych ziół oraz zrezygnować z opalania swojego ciała. Mowa tutaj zarówno o zażywaniu kąpieli słonecznych, jak i uczęszczaniu na solarium.

Obrazek

Czy depilacja laserowa jest dobra dla osób o wrażliwej skórze?

Osoby, które borykają się z problemami wywołanymi wrażliwością ich skóry, są narażone na sporą liczbę ograniczeń. Podobnie ta sytuacja wygląda w przypadku tych, którzy prowadzą aktywną walkę z trądzikiem różowatym, a także innymi schorzeniami skóry. Takie grono osób powinno skonsultować kwestie możliwości działania lasera na ich ciało z lekarzem dermatologiem. To specjalista powinien mieć w tym przypadku ostateczne zdanie. Zazwyczaj jednak okazuje się, że depilacja laserowa przy użyciu lasera Vectus jest wręcz rekomendowana dla osób ze skórą problematyczną. Wszystko to jest wynikiem tego, że laser ten nie powoduje zbyt dotkliwych podrażnień, a zupełnie usunięcie włosów jest równoznaczne ze zwiększeniem możliwości dbania o konkretne partie naszego ciała oraz eliminuje możliwość dalszego ich podrażniania.

Depilacja laserowa bikini – antidotum na zapalenie mieszków włosowych

Tradycyjne metody depilowania okolic bikini w dość znaczący sposób narażają tamte okolice na możliwość wystąpienia zapalenia mieszków włosowych lub kłopotu związanego z wrastającymi włoskami. Każdy z tych efektów towarzyszy zarówno metodzie usuwania owłosienie maszynką do golenia, jak i wyrywania go z zastosowaniem wosku. Depilacja laserowa bikini stanowi rozwiązanie każdej z tych konsekwencji. Dzięki niej nasze ciało w tym miejscu stanie się gładkie i wolne od jakichkolwiek podrażnień. Co więcej, skorzystanie z tej metody oznacza również więcej czasu, ponieważ eliminuje konieczność depilowania łona kilka razy w tygodniu. Wystarczy udać się na cztery, do sześciu sesji z użyciem lasera, aby raz na zawsze zapomnieć o kłopotach z owłosieniem w okolicach intymnych.

Czy depilacja laserowa pleców jest dobrym pomysłem?

Zła gospodarka organizmu hormonami może stanowić bezpośrednią przyczynę występowania zbyt gęstego owłosienia na plecach. Co więcej, problem ten dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Takie osoby są często skazane na prowadzenie długoterminowej terapii, w celu zażegnania tego kłopotu. Niestety, często jej efekty nie są zadowalające. Z pomocą przychodzi w tym przypadku depilacja laserowa pleców.

Obrazek

Dzięki możliwościom, które udostępnia nam współczesna medycyna oraz innowacyjnej technologii, możemy raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia z pleców i wreszcie bez skrepowania rozebrać się na basenie lub plaży– mówi kosmetolog Marta Włodarczyk z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa twarzy, a kłopoty ze wstydliwym wąsikiem

Spora liczba kobiet swój dzień rozpoczyna od wydepilowania górnej wargi przy pomocy plastra z woskiem. Takie działanie dość mocno podrażnia tamtą okolice, powoduje zaczerwienie oraz mikrourazy. Dla takich osób depilacja laserowa twarzy może okazać się zbawieniem. Już po kilku seriach zabiegu można na powrót cieszyć się nieskazitelną gładkością twarzy i zapomnieć o przykrym, porannym obowiązku. Co więcej, depilacja laserowa tego obszaru ciała jest w pełni bezpieczna i skuteczna. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów przez kobiety w niemalże każdym wieku.

Czy depilacja laserowa pach jest skuteczna?

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, goli swoje pachy codziennie. Jest to bezpośrednią przyczyną powstawania rozmaitych zapaleń na tym obszarze skóry. Depilacja laserowa pach stanowi skuteczny sposób wyeliminowania tego problemu ze swojego dnia codziennego. Zabieg jest skuteczny i bezpieczny, a jego efekty niesamowicie trwałe, co przekłada się na jego popularność wśród społeczeństwa. Depilacja laserowa nie jest bolesna, a jej efekty przyczyniają się do znacznego zwiększenia komfortu dnia codziennego. W końcu można zapomnieć o codziennym obowiązku usuwania owłosienia spod pach. Depilacja laserem to rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Istnieje kilka istotnych zasad, do których należy się zastosować zanim poddamy się zabiegowi depilacji laserowej. Do najważniejszych z nich należą:

- zrezygnowanie z opalania na słońcu lub w solarium na miesiąc przed zabiegiem;
- zaprzestanie przyjmowania retinoidów;
- zrezygnowanie z przyjmowania niektórych ziół, zgodnie z sugestiami dermatologa;
- wyleczenie wszelkich infekcji skóry (grzybic, stanów zapalnych oraz uszkodzeń wywołanych przez bakterie).

Należy mieć na uwadze, że kobiety w ciąży oraz te, które w danej chwili karmią piersią nie powinny decydować się na depilację laserową. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób chorujących na bielactwo oraz łuszczycę. Nie zaleca się także tego zabiegu ludziom, którzy mają naturalną tendencję do tworzenia się na ich skórze blizn oraz przebarwień. Choć zabieg jest z zasady w pełni bezpieczny, to u wymienionych grup społecznych może wywołać szkodliwe działania niepożądane. Każdorazowo przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej, konieczne jest skonsultowanie się z dermatologiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.