Smartwatch dla dziecka i dorosłego – czym kierować się podczas wyboru?
Opublikowano: 12  Listopada  2018

Na rynku smartwatch’y jest obecnie niesamowity przesyt, wynikający z tego, iż każdy znaczący w szeroko rozumianej branży elektronicznej producent decyduje się na wypuszczenie również swojego modelu, chcąc przyciągnąć do siebie konsumenta, a jednocześnie pozostawić w tyle konkurencję. Mimo, że wielu osobom wydaje się, że inwestycja w smartwatch to zwykłe marnotrawstwo pieniędzy, w gruncie rzeczy wcale tak nie jest. To stereotypowe myślenie, a w rzeczywistości smartwatch, umiejętnie wykorzystywany, może okazać się znakomitym gadżetem zarówno dla „małego”, jak i „dużego”.

Dla tych nie z tej ery

Teoretycznie, o tym, czym jest smartwatch w dzisiejszych czasach powinien wiedzieć każdy, ale jednak nie brak kompletnych laików w tej dziedzinie, zwłaszcza wśród osób starszych wiekowo, które nigdy z podobnych urządzeń nie miały okazji korzystać. A zatem w wielkim uproszczeniu- smartwatch’em określa się mocno rozbudowany w funkcje zegarek, który odznacza się wyjątkowo zaawansowaną technologią. Klasyczny cyferblat, z jakim nie jednemu być może nadal kojarzy się czasomierz, to w przypadku XXI wiekowych wynalazków elektronicznych zupełny przeżytek. W smartwatch’ach występują wygodne w użytkowaniu i bardzo praktyczne wyświetlacze. By móc w pełni użytkować opisywane urządzenie, trzeba dysponować smartphone’m, do którego podłącza się wybrany model nowoczesnego zegarka, stosując przy tym właściwą aplikację. Na stronie sklepu internetowego Net-s.pl, gdzie produktów z kategorii smartwatch konsument ma naprawdę mnóstwo, można dostrzec, iż jest on w ofercie najbardziej rozpowszechnionych na rynku producentów elektroniki, którzy tworzą kolejne innowacyjne modele, implementując w nich najlepsze systemy operacyjne, jakie pozostają kompatybilne z systemami telefonów komórkowych.

Różni odbiorcy, różne warianty

Smartwatch dla nastolatka powinien dysponować rozbudowanymi funkcjami, ale też nietuzinkowym designem, bo w końcu większość młodzieży przykuwa uwagę do tego, jak prezentuje się ich modniarski zegarek i czy jest oryginalny i trendy. Świetną jakość mogą mieć produkty wielorakich marek, ale często o wyborze asortymentu dla małoletniego nie przesądza jakość, co głównie estetyka. Ponadto, upodobania dziewcząt będą odmienne od preferencji chłopców. Warto też wspomnieć o tym, że całkowicie coś innego zadowoli aktywnych fizycznie użytkowników smartwatch’y, preferujących na przykład produkty wodoodporne, w których swobodnie można pływać. Podobnie jest z kwestią praktyczności – dla jednych im większy rozmiarowo model, tym lepiej, dla drugich wręcz odwrotnie- mile widziane są małe gabaryty. W przypadku dorosłych sytuacja jest zgoła odmienna, bo estetyka ich smartwatch’y powinna być stonowana, dalece różniąca się od tej typowej dla smartwatch’y młodzieży. U osób pracujących zawodowo, którzy często żyją w biegu, bądź wyjeżdżają w delegacje, znakomitym wariantem będą modele o wydajnym procesorze, dużej pojemności pamięci, a przede wszystkim wytrzymałej baterii. Niektóre produkty z kategorii smartwatch znajdujące się w przykładowym serwisie Net-s.pl cechują się gwarancją nawet trzydniowego intensywnego użytkowania. Przydatnymi „bajerami” w zegarkach dla dorosłych konsumentów są też pulsometr, który umożliwia odbieranie połączeń przychodzących czy funkcja monitorowania snu.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Ja...
Po co to komu???
Dodano: 22  Listopada  2018  04:52:33
~pławiak
Artykuł wysoce naukowy ale odpowiedzi na tytułowe pytanie ani,ani.
Dodano: 18  Listopada  2018  09:41:23
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe