ARP wybuduje w Stalowej Woli halę za ponad 24 mln zł

Image

Jak informuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. został wybrany wykonawca budowy hali przy ul. Kasprzyckiego w Stalowej Woli. Projekt jest elementem programu wsparcia dla miast średnich. Jego wartość to prawie 24 mln zł netto.

Spółka Mirbud S.A wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw.

– Agencja Rozwoju Przemysłu po raz kolejny wybiera Stalową Wolę jako sprawdzonego partnera do realizacji swoich celów biznesowych, a jednocześnie realizuje program rządowy wsparcia dla średnich miast. Cieszymy się, że projekt o wartości ponad 24 mln zł zostanie zrealizowany w Stalowej Woli, a tym samym przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i stworzenia nowych miejsc pracy w naszym mieście – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że Miasto Stalowa Wola przystąpiło do rządowego programu „Fabryka”. Jest to projekt, który stanowi narzędzie wsparcia dla średnich miast oraz gwarantuje warunki rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program „Fabryka” to z jednej strony tworzenie pomieszczeń biurowych, z drugiej wykorzystanie potencjału Stalowej Woli, na przykładzie budynków takich jak Mostostal oraz przyciągnięcie firm sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Podpisanie listu intencyjnego, istotnego dla rozwoju gospodarczego i biznesowego Stalowej Woli, pomiędzy Miastem Stalowa Wola a Agencją Rozwoju Przemysłu, odbyło się w październiku.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@mario
Sam się zdecyduj. Chwalisz Nadbereżnego za halę ARP, chociaż nie ma z nią niczego wspólnego. Ot, akurat jest prezydentem, kiedy Agencja postanowiła rozbudować halę pod wynajem.

manukun

@mario
Sam się zdecyduj. Chwalisz Nadbereżnego za halę ARP, chociaż nie ma z nią niczego wspólnego. Ot, akurat jest prezydentem, kiedy Agencja postanowiła rozbudować halę pod wynajem.

manukun

@mario
Sam się zdecyduj. Chwalisz Nadbereżnego za halę ARP, chociaż nie ma z nią niczego wspólnego. Ot, akurat jest prezydentem, kiedy Agencja postanowiła rozbudować halę pod wynajem.

~bubu

mario za nie swoje to każdy debil może budować.. weź zarób i zbuduj to będziesz mógł powiedzieć , że zbudowałeś

~bubu

mario za nie swoje to każdy debil może budować.. weź zarób i zbuduj to będziesz mógł powiedzieć , że zbudowałeś

~bubu

ja pitole 24 mln wywalają na halę od polskich podatnikow , a jeszcze nie wiadomo kto i co i czy coś tam będzie robił... tymczasem prywatne biura stoja puste w centrum miasta ... no nieźle

~Olo

~@olo obciągnąłeś już czopku dziś komuś z pisu?

~mario

Do manekin skonz juz z tym bajdurzeniem wstydu oszczedz, najpierw piszesz o blokach socjalnych wybudowanych przez SZLEZAKA a teraz wypociles o blokach nie socjalnych z ktorymi SZLEZAK nie ma nic wspolnego. PAN PREZYDENT L.N. wybudowal 2 bloki w ciagu 4 lat a za jego kadencji powstalo wiele blkow z ktorymi obecny prezydent nie ma nic wspolnego.

manukun

Podatki rosną tylko dla przedsiębiorców. Mieszkańcy nie płacą wyższych, bo Nadbereżny straciłby poparcie.

Wszystko trzyma się kupy, tylko ty nie rozumiesz zasad finansowania samorządu. Dla ciebie zaniżone opłaty komunalne przy jednoczesnym zadłużaniu MZK jest powodem do zachwytu. Nieważne, że za te "obniżki" zwrócisz za kilka lat z odsetkami.

manukun

@mario
A to za Szlęzaka tylko ten jeden blok powstał? Osiedle Magnolia, Osiedle Ogrody, bloki spółdzielni na Skarpie. Więcej nie powstało, bo Nadbereżny zablokował nowy fragment drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo, który komunikowałby Karnaty z siecią dróg miejskich. Planowane osiedle Dolina na Karnatach ma gotowy plan zagospodarowania przestrzennego i miało finansowanie na budowę drogi z funduszy województwa. Miało, bo Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji na ten cel tuż po objęciu prezydentury w 2014

~mario

Do manekin, hejterze takie brednie to lemingom mozesz opowiadac co to za sukces ze SZLEZAK przez 12 lat zbudowal 1 blok socjalny w miescie. Albo ze wplywy z podatkow maleja bo mieszkancow ubywa przeciez nie wszyscy placa podatki. Podtki to placa wlasciciele mieszkan wlasnociowych, biznesow. Ty raz opowiadasz bajki ze podatki ida w gore a raz wypocisz ze pieniedzy z podatkow coraz mniej. Wiec sie okesl lemingu bo twoje wypociny sa nie logiczne.

manukun

@mario
Za Szlęzaka "dla mieszkańców" zrobiono:
-park24
-deptak, 2 szwedzkie place zabaw w parku miejskim
-remonty szkół
-budowa trybuny na stadionie
-nowy basen MOSiR
-remont stadionu lekkoatletycznego
-orliki
-place zabaw przy szkołach i przedszkolach
-kilkanaście km ścieżek rowerowych
-budowa obwodnicy Rozwadowa
-remont Alej Jana Pawła II, Popiełuszki, Orzeszkowej, Ofiar Katynia, Okulickiego, Bojanowskiej, Kwiatkowskiego, Hutnicze, Brandwickiej
-zjeżdżalnia, jacuzzi, sauna w MOSiR
-remont wiaduktów w ciągu KEN
-budowa bloków socjalnych
-budowa ul. Tołwinskiego, Grabskiego, Mireckiego, COP, Granicznej, Przemysłowej Bocznej, Kasprzyckiego

Mógłbym tak wymieniać każdą pierdółkę w postaci ławki pod klatką czy koszem na śmieci przy przystanku, tak jak robi to Nadbereżny. Potem jeszcze pisać, ile to nie było robione. Celowo napisałem drobiazg rekreacyjny pomiędzy największymi inwestycjami infrastrukturalnymi, żeby zobrazować Twoje zaślepienie słomianymi sukcesami Nadbereżnego. Nie wiem, po co manipulować. Traktujesz ludzi jak idiotów? No chyba tak, skoro twierdzisz że wybierali przez 12 lat prezydenta, który niczego nie robił.

Planowane zadłużenie miasta na koniec 2018 roku przekroczy 186 mln zł. Po Szlęzaku było 72 mln zł. Nadbereżny zadłużył na blisko 120 mln zł, z czego większość została wydana na festyny, dekoracje, parki, place zabaw, pomniki, mgiełki, zakup budynków biurowych dla kilkuset nowych urzędników, premie uznaniowe, parkingi, utrzymanie pustostanów bez pomysłu na wykorzystanie, gadżety, upominki reklamowe, materiały promocyjne, ochronę ministrów, uroczystości rządowe, koncerty i bankiety.

Same korzyści dla mieszkańców.

Wszystko powyższe generuje większe koszty, które nie są równoważone większymi dochodami. A wpływy podatkowe ciągle maleją, bo ubywa mieszkańców.

manukun

@mario
Rzeszów stracił 10000 mieszkańców przez ostanie 4 lata(notuje coraz więcej ludności), topole są rakotwórcze(chyba te z Czarnobyla), o ciągłych podwyżkach podatków przez Szlęzaka doprowadzających do upadku twojego osiedlowego sklepu.

Co powiesz na kolejną już podwyżkę podatków przez Nadbereżnego?

manukun

@polak
Mieszkańcy skarpy z pewnością będą zachwyceni, że zamiast zieleni i drzew dostali obwodnicę pod oknami. Jakby tego było mało, będą im jeszcze palić ogniska pod blokiem.

~blokskarpa

Z ta skarpa to akurat fałszywa informacja.Po prostu firma x chciała zarobic na wycince drzew i sprzedazy tych drzew.Zarobiła i teraz smieja sie z mieszkancow skarpy ze zrobili im pustynie jak po wojnie.Skarpa miala byc otwarta w lipcu 2018,a wyjasniło sie ze to wszystko było na oszukanie wyborcow.Zeby uwierzyli w bełkot Nadbereznego.

~Polak

Mam dobre informacje na wiosnę otwieramy skarpę pojawiła się miła altanka do ognisk wreszcie wszystko zaczyna mieć ręce i nogi gratki lucek

~@olo

Teraz do psychiatry już nie musisz mieć skierowania od lekarza rodzinnego🤑

~@olo

Teraz do psychiatry już nie musisz mieć skierowania od lekarza rodzinnego🤑

~csa

mario, edek, jan itp. przestań bredzić czopku pisowski swoje "mądrości". widać twój rozum wznosi się na wyżyny takich tandetnych komentarzy jak poniżej. na więcej cię widać nie stać. ale u osób ze zrytym beretem to normalne. można ci jedynie współczuć.

~mario

Do to ja, hejterze bez zadnego pojecia o niczym idac twoim tokiem debilnego myslenia musielibysmy wszystkich prezydentow polskich miast po zamykac do paki. Powiem wiecej rowniez wszystkich wojtow, burmistrzow, starostow, marszalkow sejmikow a na najdluzsze wiezienie wsadzic prezydent WARSZAWY h.g.w. bo WARSZAWA ma najwiekszy dlug w POLSCE.SZLEZAK zadluzyl miasto na prawie 80 milionow i nic dla mieszkancow nie zrobil i za to powinien odpowiedziec. Za PANA PREZYDENTA L.N. nasze miasto stalo sie metropolia ktora nam wszyscy zazdroszcza.

~to ja

CYTAT (e2rds)
...Jakim my jesteśmy głupim narodem, szczekamy jeden na drugiego a cwaniaczki na tym korzystają...

Święte słowa nic dodać nic ująć.

~to ja

[cytay=e2rds]...Jakim my jesteśmy głupim narodem, szczekamy jeden na drugiego a cwaniaczki na tym korzystają...[/cytat]
Święte słowa nic dodać nic ująć.

CYTAT (Olo)
...nadbereżny zrobił koszty kupując budynek za dobrą kasę i nie wiadomo po co, tak samo kupił budynek dyrekcji HSW i wydał wiele kasy niepotrzebnie utrzymując różne pomysły pisowskie, ale kiedyś za to odpowie i będzie to szybciej niż wam się wydaje chciwa sitwo....

Też bardzo chciałbym aby dzieciuch Nadbereżny odpowiedział za swoje czyny zadłużające miasto przed prokuratorem i szczerze trzymam za to kciuki.
PS
Głównym argumentem Nadbereżnego w 2014 roku przeciwko Szlęzakowi było właśnie zadłużenie na ok. 74 mln prazez 12 lat a teraz mamy blisko 200 mln. po 4 latach rządów Nadbereżnego,,,no ale o tym nie wolno mówić.

~do Olo

jak to swój swojego zawsze pozna. Prawada jest taka ze i jedni drudzy siebie warci.

~olo

Do Olo, hejterze nie kompromituj sie bo PIS w naszym miescie bedzie rzadzil przez najblizsze 100 lat a moze do konca swiata i jeden dzien dluzej. Tobie nienawisc rozum juz calkiem odebrala i stales sie najwiekszym posmiwiskiem w POLSCE.

~Olo

~A7AR nie masz pojęcia o czym piszesz, właściciel ma dbać o budynek i można go do tego przymusić, Mostostal jest i jest od kogo uzyskać pieniądze, nadbereżny zrobił koszty kupując budynek za dobrą kasę i nie wiadomo po co, tak samo kupił budynek dyrekcji HSW i wydał wiele kasy niepotrzebnie utrzymując różne pomysły pisowskie, ale kiedyś za to odpowie i będzie to szybciej niż wam się wydaje chciwa sitwo

manukun

@e2ards
Jak widzisz poniżej, na pytanie o działania obecnych władz dostaliśmy elaborat o działaniach władz poprzednich, którym mieszkańcy już dawno podziękowali za współpracę.

~A7AR

Jak slucham manekina to czasami mam wrazenie że to taki krótkowzroczny krzykacz bez pojecia o temacie. Coś tam słyszał ale niestety ograniczenia jego mózgu skutkują takim błędnym mysleniem.

Pomysl manekin np tak. Wytlumacze Ci to jak dziecku.

Opcja 1. Siedzi na stołku Szlezak . Budynek mostostalu w centrum miasta po wycofaniu sie mostostalu zostaje zamkniety. Nie ma kupca, niszczeje. Szlezak go nie kupuje bo "po co". Znika pare firm, czesc sie przenosi, moze nawet do innego miasta. Fajny reprezentatywny budynek stoi i niszczeje latami szpecac miasto. Fajnie ? Pewnie że fajnie .. można kręcić filmy w stylu madmax itd. Przy odrobinie szczęścia udaje sie pozyskać pare baniek żeby wyburzyć rudere.

Opcja 2. J.w. z tym że budynek przed nieuniknioną porażką kupuje miasto.
Nie wie poco, ale puki przynosi zyski z wynajmu, to przynajmniej nie niszczeje. W ciągu paru miesięcy znajduje na niego pomysl. Bdynek uratowany, ludzie maja prace, jedyny fajny biurowiec w miescie.

Czesto tu mydlisz ludziom oczy że nic nie robi LN w sprawie miejsc pracy. Robi i to sporo. Moze nie widac tego dzisiaj, za miesiąc , ale moze wlasnie tego rodzaje tematy jakie on podejmuje beda miały wpływ na prace w przyszlosci. Miasto nie moze byc blokowiskiem i fabryką. Tylko całym układem uzupełniającym sie na wzajem. I nawet wbrew pozorom ta zasrana ławka dla zakochanym ma wieksze znaczenie niż ci sie wydaje.

~jeje

manekin a co zrobił Szlezak, żeby z szkieletorem zrobić porządek ??. Nic nie zrobił, bo wystraszył się właściciela i dalej ruina stała do dnia wczorajszego, aż znalazła się odpowiednia ustawa.

~Skypij

Co zrobił Nadbereżny przez ostanie 4 lata żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza przez aluminium? (12 lat rządów Szlęzaka za to zrobiło 3 x mniej) Sympatycy PiS usprawiedliwiają brak działań i twierdzą, że zamontowano filtry na fabrykach. (stwierdzają fakty) Dlaczego w takim razie mamy tak dużą emisję? (to problem globalny, żadna nowość, zawsze tak było tylko nikt nic nie badał) Przecież ostatnio normy zapalenia zostały przekroczone o kilkaset procent. (teraz się obudziłeś ? czego nie pikietowales jak aluminium wpuszczali do miasta ?)

Żadnego pomysłu na zwiększenie liczby mieszkańców i zapewnienie perspektyw rozwoju. (są tylko się ośmiesza i szkaluje rządzących)


I nie czujesz oszustwa względem mieszkańców miasta? Wszyscy zapłacą za popularność Nadbereżnego, a kasę będzie brał tylko on. Reszta będzie spłacać rekordowe zadłużenie i podwyżki podatków i opłat lokalnych. (był już nie jeden prezydent co sie nie lansował i tym samym nic sie nie działo. może dzieki lanserce coś sie w mieście ruszy .. moze warto sprawdzic ?)


Hejterze, dlaczego tak plujesz żółcią? Jeśli specustawa drogowa obowiązuje od 2016 roku, jakim cudem mógł skorzystać z niej Szlęzak? Chwalisz Nadbereżnego za demontaż kładki. (No szlezak miał 12 lat żeby coś z nią zrobił, to jedyne co to ją pomalwoał za grube miliony)

Powiedz, dlaczego miasto musi wydawać pieniądze budżetowe na projekty kolejowe, skoro nawet w Dębicy wiadukty i przejścia pod torami buduje PKP? Przecież teraz starsze i schorowane osoby muszą stać i czekać na przejazd pociągu. (jeszcze raz wspomnę dlaczego przez 12 lat Szlezak nie wypracował rozwiązania tego problemu ? ... 12 lat ! to można było druga obok zbudować dogadujac sie z pkp , no ale sie nie dało)

e2rds

Większość tych komentarzy to kłótnie i ubliżanie między sobą. Jakim my jesteśmy głupim narodem, szczekamy jeden na drugiego a cwaniaczki na tym korzystają. Ludzie zastanówcie się, bo wszystkim rządzącym chodzi o kasę, tylko jedni robią to w białych rękawiczkach, a inni w brutalny głupi sposób. Jak na razie jeszcze nikogo tak naprawdę nie posadzono za wielomilionowe przekręty, a była tylko propaganda dla uspokojenia rozemocjonowanego pospólstwa, zgodnie z zasadą, niech głupi się między sobą kłócą, a my będziemy kraść dalej i to się dzieje. Obudź się głupi otumaniony narodzie bo w skarpetkach zostaniesz, albo i nawet bez nich.