Pobiegli po Niepodległą

Image

11 listopada od samego rana ulicami Stalowej Woli odbywa się gra miejska pt. „Bieg po Niepodległą”. Jest to projekt Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej działającego na terenie hutniczego grodu.

To ciekawa forma uczczenia święta niepodległości, bo w formie gry miejskiej zaprezentowano stalowowolanom wydarzenia historii Polski, które wpisały się w drogę Polaków do Niepodległości. To z jednej strony zabawa, z drugiej wysiłek, pokonanie słabości, wykonanie zadań o różnym stopniu trudności.

Gra rozpoczęła się na Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury o godzinie 8.30. Wykonanie zadań zaplanowano do godziny 15.30. Do realizacji gry wykorzystano również materiały kampanii „Dumni z Polski”. Na uczestników czekały: gry planszowe, flagi, karty do gry, śpiewniki, przypinki i wiele innych gadżetów. Organizatorzy zachęcali jeszcze przed zabawą do zakładania strojów nawiązujących do okresu I Wojny Światowej.

- Cofamy się w czasie o 100 lat. Uczestnicy biorący udział w grze przygotowują się do odzyskania niepodległości. W różnych punktach znajdują się organizacje, które wtedy powstawały po to, żeby walczyć o niepodległość. W jednym z punktów znajdować się będzie szpital polowy gdzie trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy. W kolejnych będzie np. nauka szyfru, gdzie trzeba będzie nadać jakiś przekaz. Będzie można przejść tort przeszkód. W międzyczasie uczestnicy gry zdobywają punkty i żetony, które będzie można wykorzystać w drugiej części gry, gdzie trzeba będzie odpowiedzieć na pytania. Będą dostawać puzzle, z układanki jaka powstanie będą mogli się dowiedzieć gdzie znaleźć Dekret o odzyskaniu niepodległości- mówiła tuż przed rozpoczęciem gry Dominika Siembida, współorganizator gry.

Rozegranie drugiej części zaplanowano na Rynku w Rozwadowie. W zmaganiach udział wzięło około 90 osób, połowę z nich stanowili harcerze, połowę mieszkańcy Stalowej Woli

Gra miejska „Bieg po Niepodległą” była jednym z elementów stalowowolskich obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wyborca

Pobiegli po Niepodległą??? - to znaczy, ze w STW jej jeszcze nie bylo i nie ma???

kolo1

Trochę za wcześnie się zaczeła bo o 8.30 - a wszyscy w święto lubią pospać. Ale inicjatywa świetna !

~MAMA

Świetna zabawa. Szkoda że nie zainteresowała rodziców. Najprościej iść nabieg i tam marudzic

~MAMA

Świetna zabawa. Szkoda że nie zainteresowała rodziców. Najprościej iść nabieg i tam marudzic

~www

Nie widziała d ....ooo o k....