Chcą ratować Balladę. Stworzyli petycję do władz

Image

Kino Ballada w Stalowej Woli wyświetlało filmy od 60 lat. Zdawać by się mogło, że wpisało się na stałe w krajobraz miasta. Ale nie. Kino upadło. Są tacy, którzy chcą je ratować i piszą petycję.

Pierwszy seans w kinie Ballada wyemitowano 20 kwietnia 1958 roku. Widzowie obejrzeli wtedy film z Brigitte Bardot "Paryżanka". Ostatni seans w kinie Ballada odbył się 31 października 2018 roku. Stalowowolskie kino mieszczące się przy ul. Staszica zakończyło swoją historię filmem "Zwyczajna przysługa". Teraz na stronie kina znajduje się podziękowanie dla widzów za spędzone wspólnie lata, a gdy kliknie się w informację, smutnie pobrzmienia śpiewana przez Mieczysława Fogga piosenka „W małym kinie”.

Czy to koniec Ballady? Są tacy, którzy nie godzą się z decyzją o zamknięciu kina. Pojawiła się nawet petycja „Ratujmy Balladę. Nasze miasto. Nasza decyzja” zainicjowana przez Justynę Rodzim: „zwracam się do mieszkańców Stalowej Woli o poparcie petycji o dofinansowanie przez miasto kina Ballada. Akcja "Ratujmy Balladę" jest skierowana do wszystkich osób, dla których kino jest ważnym miejscem, stanowi o tożsamości naszego miasta oraz łączy pokolenia. Podpisując i rozpowszechniając petycję wyrażamy sprzeciw wobec likwidacji takiego miejsca w naszym mieście”.

Czy kino odrodzi się na nowo? Raczej nie, bo prezydent już ma pomysł na to miejsce:

– Mamy plan, mamy pomysł na ten budynek. Oczywiście, pomimo tego, że miasto jest właścicielem budynku mocno kibicowaliśmy Balladzie. Chcieliśmy, aby kino przetrwało mimo niełatwej sytuacji na rynku, zwłaszcza, że pojawił się kolejny podmiot prywatny o silnej pozycji marketingowej w jednej z galerii handlowych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.- Zapewniam, że pomysłów na życie w tej przestrzeni- z punktu widzenia kulturalnego i edukacyjnego potencjału zespołów, grup, które w Stalowej Woli działają- nie brakuje, a więc na pewno ta przestrzeń nie pozostanie pusta. Nie będzie również ta przestrzeń w moim zamyśle wykorzystywana na cele handlowe- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Budynek nadaje się do remontu, miasto będzie szukać pieniędzy na jego odnowienie. Póki co stoi pusty. Czy mieszkańcy są w stanie uratować kino? Jeśli tak, czy znajdzie się chętny na jego prowadzenie? W Stalowej Woli są jeszcze dwa kina, jedno z nich powstało niedawno i cieszy się duża popularnością, a wyświetlany w nim repertuar jest szeroki ze względu na mnogość sal w jednym budynku co pozwala na jednoczesną emisję kilku tytułów na raz. Jakie jest Wasze zdanie? Podpiszecie petycję?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~matka

Upadło bo miało złych zarządców, nie umieli nawet zadbać o ludzi tylko za 13zł mroziło.A jak się chciało kupić rodzinny bilet to nie rozumieli że matka jest samotna i nie ma partnera tylko 2 dzieci to kazali kupować bilety po normalnej cenie.W Heliosie jest kameralnie ciepło i nowocześnie.Nie da się ciągnąc kasy nie inwestując w kino.

~Gratulacje

Teściowa mądrzejsza od wieśniaków ze Stalowa Wola City.Uśpiła Lucka
Tylko pozazdrościć.
Nasz narobi jeszcze balaganu

~Kot teściowej

Kot teściowej nie nauczył się pokory ,a ta go uśpiła.
Lucjusz nosi pieluchę.To dzieciak,ale dzieciak niebezpieczny.Garstka.która poszła na wybory i go wybrała będzie bardzo tego żałować.

~jks

Nic się nie stało takie są reguły rynku. Widocznie nie było potrzebne kiedy upadło. Żeby tylko taki był problem w Stalowej Woli.

~Rumsztyk

W Stalowej Woli było kino STAL, w Rozwadowie kino Polonia. Powstały Wrzos i Ballada tamte zniknęły. Teraz jest Helios i Wrzos .. Widocznie w Stalowej 2 kina to max. Taka kolej rzeczy.

~majster

Według mnie nic nie trzeba remontowac,wystarczy puszczac filmy za mniejsza cene niz w hEliosie i bedzie zysk.Co do ocieplenia budynku to zły pomysł bo mury sa grube.Wystarczy nagrzewnica i kanały ciepłego powietrza i przed filmem wlaczyc ja ,bedzie ciepło nawet w zimie.

~kkk

wyremontować i przekazać SENIOROM niech tam sobie siedzą i oglądają filmy itp.

ludek

Wybudowali Balladę to Kino Stal upadło, teraz wybudowali jakieś nowsze to Ballada upadła. Taka kolej rzeczy. jezyk

~he hee

a co tu niby ratować???? Konkurencja to najlepszy rywal na rynku i trzeba umiec przegrac z honorem. A jak nie to może Kino dla Dorosłych???? Porno kino ale czy to legalne?????

~do pl2

Przeczytaj dokładnie wypowiedź prezydenta. Żaden wynajem nie wchodzi w grę. Chce, żeby istniejące już grupy i zespoły w sferze kultury czy edukacji tutaj działały. Zatem na koszt miasta. Czyli na nasz koszt.

pl2

do ~do pepsi

Kino nie miało warunków lokalowych, bo były to zaniedbania z wielu lat. Remonty powinno być przeprowadzane co 10-; 15- lat. Obecnie żeby to wyremontować i przystosować do obecnych standardów, trzeba by wpakować grubą kasę. Jaki jest w tym sens, skoro mamy 2 inne kina?? Ciekawy jestem jaki pomysł na ten budynek mają władze Stalowej?? Jeżeli będą chcieli wynająć na prywatny biznes, to remont i tak trzeba będzie przeprowadzić, no chyba że nowy właściciel zrobi remont i za to nie będzie płacił wynajmu przez kilka lat...

~do pepsi

Budynek nie jest prywatny, a miejski. Kino upadło, bo nie miało warunków lokalowych. I teraz zamiast zysku z czynszu, które płaciło kino będziemy mieć kolejną strefę zabaw, do której będziemy dopłacać.

~WHO

kino mogło istnieć ale musiało by przejść metamorfozę funkcjonalno-estetyczną. Na to trzeba pieniążków które nie powinny pochodzić z opodatkowania obywateli. Przy tej frekwencji bilet powinien kosztować 50 zeta ale za co? Za seans z jakimiś nienażartymi chipsami ćmokami? W domu mam 60 cali i kinową atmosferę oraz święty spokój co też kosztuje nie mało...

~dhl

Przepiękna ballada

Pepsi

Wystarczyło korzystać z jego usług to by nie upadło.

Ratować prywatny biznes z publicznych pieniędzy? Nie ośmieszajcie się.

~DaREK

Chcą ratować?
Chcieć to se można, pytanie z czego?

wopin

Lucek z czego ?? Z cego ty to uratujesz...? Jak tego nie zrobisz to ludzie zapamietają
Albo ich przeprosisz i zaprosisz jakaś gwiazda na igrzyska albo zrobisz park linowy Aż do samego kina

~Wie

Ballada była konkurencją dla wrzosu i jako prywaciak miała lepszy dostęp do filmów(we wrzosów zawsze 2 tyg po premierze)
Teraz będzie kino narodowe ,w którym puszczać będą jedynie słuszne filmy

pl2

Do ~Liljana:
Niestety, ale w Stalowej nie ma miejsca dla 3 kin i dlatego należy zamknąć to "najgorsze". Czy tak trudno wam to jest pojąć?? Zacznijcie myśleć samodzielnie, to boli tylko na początku;)...

~Liljana

Oj, ludziska krótką pamięć macie. Jak miasto kupiło budynek w 2015, to od razu chcieli Balladę wyrzucić, ale mieszkańcy się zbuntowali, to Lucek mistrz PR poczekał. Nie robił z budynkiem nic, nie remontował. A teraz Ballada sama rezygnuje z tych warunków i Lucek: kibicowaliśmy, mamy pomysł, wyremontujemy. Wielkie kłamstwo! Czekali tylko aż Ballada się sama usunie, żeby nie było na nich. A wina władz jest ewidentna! To oni nie wyremontowali budynku. Teraz będą dotacji szukać? A co robili przez ostatnie 3 lata? Czekali aż Ballada na własny koszt wyremontuje im budynek! Petycja, to świetny pomysł, ale zdecydowanie zbyt późny. Trzeba było pisać ją rok, dwa, trzy lata temu z prośbą o remont zabytkowego budynku z ważnym kinem. Teraz już po ptakach. Ale ważne, że kasa była na place wodne, parki linowe, modern talking, sławomira i inne bzdety. Głosujcie ludzie tak dalej, to nie tylko Ballada stąd zniknie.

~kler

nie dało się zablokować kleru to wyłączył kino
umiech pisorek

~wika33

żeby to kino nadal funkcjonowało to przede wszystkim musiało by zostać zmodernizowane tak żeby dało tam radę usiedzieć te 2h na seansie. Taki standard jak w Heliosie.

pl2

Hehe, ~BLACK, ty kryptogeju, ale niezłą bekę z ciebie mają czytający komentarze tutaj, hehehe. Nie spinaj się tak, bo zwieracze ci puszcza, a z tego co piszesz, to widać że masz już nieźle zryty gwint w odbycie...

~jan

... kino można było uratować tylko w jeden sposób, CHODZĄC NA SEANSE DO BALLADY a nie do heliosa. Teraz jest musztarda po obiedzie.... Buduje się po sąsiedzku Decathlon, splajtują następne sklepy, i pewnie znowu będzie WIELKI ŻAL bo takie fajne były a zamykają, jeszcze trochę by kupić ołówek czy długopis trzeba będzie jechać do vivo ...

~dojna zmiana+

A co to jest helios ,jakieś gówno które nawet nie wiem gdzie jest.Wiem tylko tyle że jego właścicielem jest żyd który zmienił nazwisko z szechter na michnik.Dziwne czemu sdię tego wstydzą.Szkoda że te śmiecie uchowały się od gazu.

~STALOWKA

Tak, tak hejterze manekinie STALOWKA to dla ciebie zbedny klub na szczescie kibice z naszego miasta za STALOWKE zycie oddaja. Kiedy skonczysz z tym pajacowaniem i blazenada bo juz wszyscy w naszym miescie sie z iebie smieja. Dla ciebie wszystko jest zbedne a jedyne na czym ci zalezy to zeby WALENIZM wrocil do koryta.

manukun

@stalowka
I co, miasto ma marnować półtora miliona złotych rocznie na utrzymanie zbędnego klubu piłkarskiego?

~tadek0

Prezydent woli zaplacic firmie za wycinke drzew i nasadzenie nowych jak dofinansowac kino.Wiadomo kino jest z PRL ,a Lucek woli nowe betonowe czasy .Zła komuna budowala to kino i to chyba glowny powod zamkniecia.

~set

Ballady już nic nie uratuje to było pewne ze jak Helios ruszy to połknie Balladę.

~cab...

Witam!
Jak sobie chcą ratować , niech sobie ratują umiech nikomu nie zabraniam !
Ale nie za kase z moich podatków !!!
Ktoś był odpowiedzialny za ten przybytek ! I powinien zadbać aby przynosił zyski !
A jak sie urwało KORYTO to teraz lamenty petycje i sz....k wie co jeszcze ???
Jeżeli upadło to wysadzić w powietrze i po sprawie !!!

Ja tam grosza nie dołoże !!! i mam nadzieje że nasz wspaniały Lucjusz zrobi to samo umiech